Šport
Jubilejný 40. ročník Prechodu Muránskou planinou aj s priateľmi z družobného mesta Fryšták

Jubilejného 40. ročníka Prechodu Muránskou planinou, ktorý sa uskutočnil 10. februára 2018, sa opäť zúčastnili aj naši priatelia z družobného mesta Fryšták so starostom Mgr. Lubomírom Doležalom s manželkou. Spolu s nimi sme sa zastavili na Veľkej Lúke pri p. Erike Homolovej, kde sme si uctili pamiatku poslanca obecného zastupiteľstva a člena ZO SZPB Muráň Ing. Mgr. Svetoslava Albíniho a následne sme sa presunuli vozom ťahaným koníkmi na záložné letisko Tri duby, kde sme položili veniec na počesť oslobodenia obce Muráň. Po výbornom guľáši si každý účastník vyzdvihol pekné tričko s magnetkou a kalendárom, ktorý mu bude pripomínať jubilejný 40. ročník Zimného prechodu Muránskou planinou.

štvrtok, 22 február 2018 11:44

ŠK Revúcke Sršne dobyli Poprad

Napísal(a)
ŠK Revúcke Sršne dobyli Poprad

Cez víkend 18.2. 2018 sa v popradskej Aréne uskutočnil medzinárodný turnaj prípraviek v kategórii U 09 a U 11. Naši malí Sršňáci z Revúcej sa nielen že nestratili, ale ten turnaj vyhrali. Hneď na úvod ich čakal súper zo Zakopaného. Na chlapcoch bolo cítiť, že ešte len pred chvíľou docestovali a sú v úplne nových priestoroch, asi najväčších, v ktorých doposiaľ hrali. Preto výsledok prvého zápasu 0:0  bol na úvod prijateľný. Po dlhšom čakaní nastúpili na svoj druhý zápas a rozohrali sa k veľmi dobrým výkonom. Družstvo z Noweho Targu porazili rozdielom triedy 5:0, potom nedali šancu ani krakovským rovesníkom - 3:0 a nakoniec v priamom súboji o prvé miesto s domácim FAM Poprad zvíťazili 2:1. Okrem krásneho pohára pre celé družstvo si cenu za najlepšieho hráča odniesol náš Matej Hudec.

Viessmann pohár v zimnom biatlone žiakov mal 3. kolo

Týždeň po MS v biatlone bolo v Osrblí opäť rušno. V sobotu 17.2.2018 sa konalo III. kolo Viessmann - pohár v biatlone. Žiaci všetkých vekových kategórií si zmerali svoje sily v rýchlostných pretekoch. Krásne počasie a výborné trate sľubovali skvelý športový zážitok. Do bojov zasiahli aj naši pretekári KB MAGNEZIT Revúca, aj keď v trochu zoštíhlenej zostave. Markus Sklenárik v najmladšej kategórii 10 - 11 ročných žiakov vybojoval pre náš klub opäť najvzácnejší kov. Získal krásne 1. miesto. Martin Galovič sa v tej istej kategórii umiestnil na 8. mieste. V kategórii 12 - 13 ročných dievčat obsadila výbornú 2. priečku Saška Štempelová.

Úspech biatlonistov z Revúcej na Majstrovstvách Slovenska

Kým celý svet počas uplynulého víkendu sledoval olympijský rýchlostný pretek v Pyeongchangu 2018, kde najlepšie biatlonistky bojovali o ten najvzácnejší kov, v našom Národnom biatlonovom centre v Osrblí štartovali Majstrovstvá Slovenska s medzinárodnou účasťou. Naše malé mesto Revúca čoraz častejšie dokazuje, že má veľa športových talentov a v sobotňajšom rýchlostnom preteku Majstrovstiev Slovenska v biatlone dňa 10. 2. 2018 Revúcu reprezentovalo 12 pretekárov. Získali sme dve zlaté a jednu bronzovú medailu. Zlatá v kategórii dorasteniek 16 - 17 ročných skončila Ema Kapustová a stala sa Majsterkou Slovenska. V kategórii dorastencov 18 - 19 ročných skončil na 5. mieste Radovan Humeník

Pri 40. výročí Zimného prechodu Muránskou planinou samospráva Muráňa ocenila dvanástich zakladateľov

Málokde u nás je tak známa dlhoročná tradícia turistických-lyžiarskych prechodov v zime, akým je na Gemeri obľúbený Zimný prechod Muránskou planinou. Aj preto pamätnými medailami samospráva obce Muráň ocenila v piatok podvečer 9. februára 2018 pri príležitosti 40. výročia založenia tohto turisticko-lyžiarskeho podujatia jeho zakladateľov a hlavných organizátorov. Medzi 12 ocenenými boli i Pavol Mlákay a František Frandel, ktorí ako prví stáli pri zrode tejto akcie. 

„V posledný februárový víkend roku 1978 sme sa zišli skupina deviatich nadšencov z Lesnej správy z Muráňa a Muránskej Píly. Po vyvezení lesobusom na Veľkú lúku sme zošli cez Hrdzavú dolinu do Muráňa, kde bol cieľ," priblížil prvý ročník podujatia P. Mlákay, ktorý v tom čase pôsobil ako predseda Telovýchovnej jednoty Tatran Muráň.

Prezident Hasičského a záchranného zboru SR generál JUDr. Alexander Nejedlý navštívil okres Revúca

Štvrtok 8. februára 2018 bol sviatočným dňom v okrese Revúca, kedy k nám zavítal prezident Hasičského a záchranného zboru SR generál JUDr. Alexander Nejedlý a generálny sekretár DPO SR Vendelín Horváth. Územná organizácia DPO SR v Revúcej zvolala mimoriadne zasadnutie Pléna na Obecný úrad v Muráni, na ktoré zavítali okrem členov aj prezident HaZZ a generálny sekretár DPO SR. Vďaka hosťom to bolo veľmi zaujímavé rokovanie. Prítomných členov Pléna najviac zaujímali schválené, respektíve neschválené dotácie na rekonštrukcie hasičských zbrojníc. Ďalšou témou bola informácia o odovzdávke protipovodňových vozíkov.

Pavel Halaj (na obrázku prvý z ľava), pretekár z Karate klubu Revúca obsadil na otvorených Majstrovstvách Stredoslovenského karate zväzu v súborných cvičeniach kata, mladší dorastenci 12 – 13 roční, druhé miesto.

V prvú tohtoročnú februárovú nedeľu sa zúčastnili mladí pretekári revúckeho karate klubu na otvorených Majstrovstvách Stredoslovenského zväzu karate, ktoré sa uskutočnili vo Zvolene. Na súťaži štartovalo - 439 pretekárov, počet štartov – 607 a počet zúčastnených klubov – 45. Náš klub reprezentovali šiesti pretekári – Ria Mišuráková, Nina Puhallová, Tadeáš Sabol, Lukáš Kilik, Matej Herich a Pavol Halaj. Svoj prvý väčší súťažný debut zaznamenali Ria Mišuráková a Nina Puhallová, ktoré štartovali v súborných cvičeniach - kata, no zatiaľ to skončilo bez pódiového umiestnenia. Na 5 – 8 mieste sa vo svojich kategóriách umiestnili Lukáš Kilik a Matej Herich. Na dosah mal medailu Tadeáš Sabol, ktorý prehral tesne svoj zápas na rozhodcovské vlajky v pomere 1:2.

Medailová úroda revúckych žiakov v druhom kole Weissmannovho pohára v zimnom biatlone

Druhé kolo Viessmann pohára v zimnom biatlone žiakov sa konalo na plážovom kúpalisku v Banskej Bystrici v sobotu 27.1.2018. Revúcu reprezentovalo 12 žiakov. V rýchlostných pretekoch sme bodovali, získali sme jedno zlato a tri striebra. Zlatý Markus Sklenárik sa postavil na pódium spolu so svojím prenasledovateľom Jánom Levčákom v kategórii 10-11 ročných žiakov, v tej istej vekovej kategórii dievčat získala striebro Lenka Repáková a v kategórii 12-13 ročných žiačok nabitej silnou konkurenciou brala striebro Tamara Molentová. Svoj prvý štart vôbec mala Nina Natália Vavreková a aj napriek smole s palicou (pretek dobehla bez nej) sa jej podarilo obsadiť peknú 7. priečku a získať II. výkonnostnú triedu.

Štyria najlepší hráči 26. ročníka stolnotenisového turnaja o Pohár starostu obce Gemerská Poloma z ľava:   zľava:  Leitner Ľ., Repaský P., Gallo G., víťaz turnaja Illáš E.. (Hontianske Trsťany/Dudince).

Tradične prvou previerkou stolných tenistov na Slovensku býva turnaj mužov o Putovný pohár starostu obce Gemerská Poloma. Tohto roku to bol už 26. ročník, ktorý sa uskutočnil 6. januára 2018 v telocvični miestnej základnej školy. Prihlásilo sa naň 21 stolných tenistov z rôznych oddielov regiónu i Slovenska. S najvyššou pozíciou v slovenskom rebríčku bol za favorita č. 1 v turnaji určený Erich Illáš, ktorý zároveň reprezentoval 11-eho najlepšieho hráča Slovenska v uplynulom roku a hájil farby stolnotenisového oddielu HONTIANSKE TRSŤANY-DUDINCE. Nakoniec sa to ukázalo najpodstatnejšie aj v turnaji, keď vo finálovom súboji zdolal Roberta Galla z Geológu Rožňava 3:1 (-9, 2, 2, 3), ktorý v rebríčku slovenských stolných tenistov je až na 91. mieste.

Návrat Majstra sveta v kickboxe Jána Tamáša znamenal pre Revúcu v 1. kole druhé miesto

Aj vďaka návratu Majstra sveta v kickboxe Jána Tamáša sa Revúca v 1. kole SZKB Open ligy v Trenčíne dňa 20.1.2018 v športovej hale Dukla umiestnila na 2. mieste spomedzi 21 klubov SR.
Predbehli tak aj veľkokluby Guard Košice a Panter Prešov, keď za prvými Michalovcami revúcki kickboxeri zaostali iba o 6 bodov. Bez prehry bojovali: Ján Tamáš (Majster sveta, 1994 Bazilej) a Alžbetka Teličáková (M SR 2017). V ringu v K1 sa predstavil aj Róbert Anderko. Pekný výkon podala tiež nováčka Timejka Grosiarová. Ľudovít Antal mal svoj prvý zápas v ringu, ktorý ale prehral s V. Lovašom z BM Box klub Rožňava. Revúcki kickboxeri len prednedávnom (23.12.2017) oslávili 25. výročie založenia klubu. Deň predtým 22.12.2017 úspešne zvýšili stupne technickej vyspelosti v Hnúšti.

Strana 1 z 94