Šport
štvrtok, 19 apríl 2018 19:53

Úradná správa ObFZ Rožňava č. 25/2017-2018

Napísal(a)
Úradná správa ObFZ Rožňava č. 25/2017-2018
 • ŠTK schvaľuje výsledky 17. kola 6. ligy dospelých http://obfz-roznava.futbalnet.sk/sutaz/2048/
 • ŠTK schvaľuje výsledky 13. kola 7. ligy dospelých http://obfz-roznava.futbalnet.sk/sutaz/2051/
 • ŠTK oznamuje klubom, ktoré sa prihlásili do Pohára predsedu ObFZ Rožňava 2018, že žrebovanie prvého kola sa uskutoční v pondelok 23. 04. 2018 o 16:00 na sekretariáte ObFZ. Zástupcovia klubov sa žrebovania môžu zúčastniť. Prihlásené družstvá: Čoltovo, Lipovník, Rožňava dorast, Betliar, Hrhov dorast, Rožňavské Bystré, Plešivec, Gemerská Poloma.
 • ŠTK upozorňuje všetky kluby, že v zápise o stretnutí je možné uviesť hlavného usporiadateľa, vedúceho družstva, lekára/zdravotníka, videotechnika a podobne len vtedy,
V šiestej futbalovej lige jedenásť bodov pre hostí - a mohlo byť aj viac

Počasie oproti predchádzajúcemu obdobiu privítalo futbalových priaznivcov tentoraz na ihriskách rôznych regiónov pomerne vľúdne. Tak tomu bolo aj na ihriskách horného Gemera Odvďačili sa mu za to hráči v majstrovských zápoleniach. Hrou i výsledkom z našich mužstiev hrajúcich v najvyšších ligových súťažiach to využili najmä hráči MFK Rožňava, ktorí si zvonku aj tentoraz priviezli body. Dokonca všetky tri z ihriska súpera vo Veľkých Revištiach. Zástupca IV. Ligy JUH z Krásnohorského Podhradia tentoraz nebodoval. Hoci vyhral 1. polčas u súpera v Sokoľanoch, nakoniec si priviezol iba 4 góly. Ako vždy doteraz v tomto ročníku, ani tentoraz nebodovalo družstvo futbalistov V. ligy K – G z Gemerskej Hôrky. Doma zase utrpelo debakel 0:9 a stále drží lampáš posledného v tabuľke.

V premiérovom vystúpení sa mladé chodkyne z Revúcej v 4. kole Žiackej ligy nestratili

Štvrté kolo pretekov Žiacka chodecká liga sa konalo 12. 4. 2018 v Banskej Bystrici, ktoré odštartovalo letnú atletickú sezónu a malo aj zastúpenie z Revúcej. Ku 16 školským družstvám z Banskej Bystrice, Žiaru nad Hronom, Hliníka nad Hronom, Beňuša, Bacúcha, Badína, Brezna, Borského Svätého Jura, Slovenskej Ľupče a nemeckého Stendalu sa tak pridalo aj družstvo z Revúcej. Atletický klub ISKRA pri ZŠ J. A. Komenského v premiérovom vystúpení reprezentovalo päť mladších žiačok. Vo veľmi ťažkej konkurencii chodeckých klubov sa nestratili a v chôdzi na 1000 m si vybojovali veľmi pekné umiestnenia aj osobné rekordy.  Alexandra Štempelová 5. miesto, Nina Vavreková 6. miesto, Lucka Ďurišková 10. miesto, Bianka Čipková 11. miesto a Zuzka Viestová 12. miesto. 

štvrtok, 12 apríl 2018 20:42

Úradná správa ObFZ Rožňava č. 24/2017-2018

Napísal(a)
Úradná správa ObFZ Rožňava č. 24/2017-2018
 • ŠTK schvaľuje výsledky 16. kola 6. ligy dospelých http://obfz-roznava.futbalnet.sk/sutaz/2048/
 • ŠTK schvaľuje výsledky 12. kola 7. ligy dospelých http://obfz-roznava.futbalnet.sk/sutaz/2051/
 • ŠTK kontumuje zápas 16. kola 6. ligy dospelých Jablonov – FK Štítnik v prospech domácich, výsledok zápasu ostáva v platnosti.
 • ŠTK berie na vedomie odhlásenie družstva TJ Sokol Pača zo súťaže 7. ligy dospelých. Súperi vo vyžrebovaní majú voľno. Do pozornosti DK.
 • ŠTK schvaľuje termíny dohrávok 15. kola 6. ligy dospelých Rudná – Betliar 25. 4. 2018 o 17:00. Bohúňovo – V. Slaná 8. 5. 2018 o 16:00. Drnava – ŠK Štítnik 8. 5. 2018 o 16:00. Krh. Dlhá Lúka – Kružná 8. 5. 2018 o 16:00. ŠTK schvaľuje po vzájomnej dohode klubov odohrať zápas 17. kola 6. ligy dospelých FK Štítnik – Vyšná Slaná 14. 4. 2018 o 9:30 na ihrisku v G. Polome.
Revúcki biatlonisti v zimnej sezóne medzi slovenskými klubmi obsadili úžasné druhé miesto

Slovenský zväz biatlonu zverejnil na svojej stránke oficiálne výsledky zimnej sezóny 2017/2018 vo všetkých vekových kategóriách. A Revúčanom sa toto hodnotenie môže čítať naozaj veľmi dobre. Pretekári klubu, ktorí v zime štartovali v žiackych kategóriách (10 – 15 roční biatlonisti) vybojovali pre Revúcu úžasné druhé miesto spomedzi 25 slovenských klubov. Revúčanov predbehol len početnejší banskobystrický Fanklub. Navyše, dvaja pretekári klubu sa stali celkovými víťazmi rebríčka vo svojich kategóriách. Jedná sa o Emu Kapustovú súťažiacu v kategórii 16-17-ročných dorasteniek a Markusa Sklenárika v kategórii 10-11-ročných žiakov. Títo dvaja pretekári si 10.4.2018 preberú v Banskej Bystrici za účasti vedenia SZB ako aj za účasti reprezentantov SR ocenenie Kráľ biatlonovej stopy.

Sirkovanci vystúpili v prvú aprílovú sobotu na vrch Železník

Prvú aprílovú sobotu dňa 7.4.2018 občianske združenie „Sirkovanci“ v spolupráci s obcou Sirk usporiadalo „Výstup na vrch Železník“. Z obce Sirk sme sa presunuli motorovými vozidlami do obce Rákoš, kde nás privítal predseda občianskeho združenia „Rákošská Cächa“ pán Július Pavelko. Julko nás oboznámil s trasou, ktorá bola pred nami, ako aj s krásami prírody, ktoré uvidíme cestou a zároveň bol naším sprievodcom počas celého výstupu. Prvá zastávka bola pri otvoroch do podzemia, kde v bývalých banských dielach zimujú netopiere, Podkovár južný a Lietavec sťahovavý. Odtiaľ sme kráčali po žltej značke prevažne lesnatým terénom až na vrchol Železník. Po hrebeni sme pokračovali k lokalite zvanej „Kráľov dvor“ a objektívom našich fotoaparátov

V tomto kole sa strelecky s piatimi gólmi presadil Attila Prónyai z FK Plešivec

Pozornosť fanúšikov futbalu sa v prvom aprílovom kole sa sústredila už v sobotu na zápasy našich dvoch mužstiev dospelých v najvyššie hraných súťažiach, ktoré sú v TIPOS III. Lige Východ MFK Rožňava a vo IV. Lige hrajúce FK Krásnohorské Podhradie. Viac sa darilo mužstvu pod hradom Krásna Hôrka, kým Rožňavčania si z ihriska pri rieke Slaná odišli bez bodu. Favoritom boli však hostia zo Sniny.  Situácia v tabuľke ďalšieho nášho zástupcu FK Gemerská Hôrka neveští ani po sobote nič príjemného. Stále je na konte domácich nula bodov a hostia sú za to štedro odmeňovaní takmer otvorenou bránou, ktorá gólmi od nich praská vo švíkoch.  Pozornosť fanúšikov futbalu sa v prvom aprílovom kole sa sústredila už v sobotu na zápasy našich dvoch mužstiev dospelých v najvyššie hraných súťažiach, ktoré sú v TIPOS III. Lige Východ MFK Rožňava a vo IV. Lige hrajúce FK Krásnohorské Podhradie. Viac sa darilo mužstvu pod hradom Krásna Hôrka, keď získali v zápase s Veľkými Kapušanmi tri body, kým Rožňavčania z ihriska pri rieke Slaná odišli bez bodu.

štvrtok, 05 apríl 2018 15:40

Úradná správa ObFZ Rožňava č. 23/2017-2018

Napísal(a)
Úradná správa ObFZ Rožňava č. 23/2017-2018
 • ŠTK schvaľuje výsledky 15. kola 6. ligy dospelých http://obfz-roznava.futbalnet.sk/sutaz/2048/
 • ŠTK schvaľuje termíny dohrávok 15. kola 6. ligy dospelých: Rudná – Betliar 25. 4. 2018 o 17:00, Bohúňovo – V. Slaná 8. 5. 2018 o 16:00, Drnava – ŠK Štítnik 8. 5. 2018 o 16:00, Dlhá Lúka – Kružná 8. 5. 2018 o 16:00.
 • ŠTK schvaľuje v prípade nepriaznivého počasia a nevhodnej hracej plochy odohrať zápas 7. ligy dospelých Dobšiná - Krh. Podhradie B na ihrisku v Nižnej Slanej. MFK Dobšiná je povinná nahlásiť zmenu miesta všetkým aktérom zápasu najneskôr do piatka 6. 4. 2018 do 15:00.
 • ŠTK oznamuje klubom, ktoré chcú štartovať v Pohári predsedu ObFZ Rožňava 2018, aby potvrdili svoju účasť najneskôr do 15. 4. 2018 na adresu , info u sekretára ObFZ.
Veľkonočný futbal najviac potešil Hončanov. Polícia riešila incident na zápase v Kunovej Teplici

Jarné futbalové zápasy konečne dostali zelenú na konci marca a v prvý deň apríla aj v našom regióne, aj keď s malými rozdielmi na ihriskách ovplyvnenými počasím. Diváci boli už právom nedočkaví, čo sa odzrkadlilo najmä v sobotňajšom zápase v Kunovej Teplici, kde sa stretli dve banícke šiestoligové družstvá. Jedno bojuje o postup a druhé o záchranu. Vyše 150 divákov videlo všetko, čo k futbalu patrí. Dokonca služobne "zavítali" do areálu aj policajti na autách. Očakávame dohru na riadiacom orgáne. V zápase padlo 8 gólov a podľa toho boli diváci spokojní. Aj keď hostia z Bystrého získali bod a boli dlho na koni, keď v hrsti už mali takmer tri body. Niekoľko minút pred koncom stretnutia akoby boli urazili šťastenu i hlavného rozhodcu a nakoniec im takmer spred nosa všetko uletelo. Podľa hry si však zaslúžili oprávnene 3 body.  

Futbalisti Baníka Rožňavské Bystré v príprave na jarnú časť 6. ligy ObFZ Rožňava

Nemusím snáď všetkým pripomínať, že sa nachádzame vo veľkonočnom týždni. Platí to tak pre svet kultúrny, ako aj športový. Uvítajú ho najmä futbalisti súťaží od III. líg nižšie aj v našom regióne. Po "vývrtkách" počasia sa snáď všetko dá už do normálneho stavu aj tam hore, čo bude znamenať, že po preložených kolách v sobotu a nedeľu vyjdú na trávniky futbalisti takmer všetkých súťaží. Podľa úradnej správy VsFZ v Košiciach sa zápasy odložených kôl jarných častí súťaží odohrajú postupne v dňoch 1. mája a 8. mája t. r. Pribudnú k nim aj zápasy dorasteneckej III. ligy K-G, ktoré ŠTK schválila na základe žiadostí klubov takto: 14. kolo Gemerská Hôrka - Budimír sa odohrá ako dohrávka 1.5.2018, 16. kolo Gemerská Hôrka - Junior Šaca dňa 8. mája v Šaci.

Strana 1 z 95