Dňa 26.4.2017 sa v sále Obecného úradu Gemerská Poloma uskutočnil Šachový turnaj základných škôl rožňavského okresu. Turnaj zorganizoval Šachový klub Gemerská Poloma o.z. (ŠK GP) a zúčastnili sa ho žiaci zo 7 základných škôl, z toho 5 z rožňavského okresu a z 2 hosťujúcich okresov – Rimavskej Soboty a Brezna:
1. ZŠ Gemerská Poloma, 2. ZŠ Zlatá Rožňava, 3. ZŠ Štítnik, 4. ZŠ Zakarpatská Rožňava, 5. ZŠ Kozmonautov Rožňava, 6. ZŠ Pohorelá (Brezno), 7. ZŠ Kráľ (Rimavská Sobota).

Klub modelárov HAWKS Brzotín prostredníctvom Mgr. Štefana Andogu nám poslal Propozície súťaže "XIII. Ročník MRA 2017". Súťaž sa uskutoční 6. a 7. mája 2017 v Slovenskom raji na Dobšinskom kopci v lokalite Gugel pre kategóriu F3F otvorenú pre všetkých pilotov SR a EÚ podľa platných pravidiel F3F v úprave KM HAWKS. Súťaž je preložená z 9.-10.9.2017 z dôvodu konania medzinárodnej súťaže SLOVAK OPEN 2017 - DONOVALY. Hodnotení budú prví traja v súťaži seniorov i juniorov.

Futbalové mužstvo ŠK Baník Štítnik pôsobí v II. triede ObFZ Rožňava. V aktuálnom ročníku 2016 – 2017 sa nachádza v tabuľke na 2. mieste so ziskom 27 bodov. Na lídra FK Baník Štítnik stráca v tabuľke 9 bodov. Prostredníctvom nášho spolupracovníka Ing. Štefana Tomášika prinášame rozhovor s predsedom klubu Marekom Kuzmom.

1. Ako hodnotíte jesennú časť?

Športový klub Muránska Dlhá Lúka v spolupráci s obcou zorganizoval v sobotu 15. apríla 2017 druhý ročník bežeckých pretekov s názvom Jarný beh na Dlhej Lúke. Rovnako ako vlani, bola aj teraz pripravená náročná 5,2 km trať s prevýšením okolo 200 m. Na štart nastúpilo spolu vo všetkých kategóriách 56 bežcov a bežkýň, z toho 37 mužov a 19 žien. Oproti vlaňajšku je to viac o štyroch účastníkov, no rekord nepadol iba v náraste štartového poľa.

Prvý víkend po Veľkej noci nechal zabudnúť velkonočným šanteniam mládencov a sústredil sa znovu na futbalové dianie v našom regióne. Priniesol dve derby stretnutia štyroch zástupcov vo vyšších súťažiach. Prvé sa odohralo už v sobotu v Krásnohorskom Podhradí. Prinieslo síce tri body lídrovi súťaže, ale i ozvenu o tvrdej hre oboch mužstiev. Ešte dobre, že bez následkov na zdraví. Jednoduchšie to mali v druhom derby domáci Gemerskohôrčania so súperom z Dobšinej. Hostia dokonca neprišli ani v kompletnom zloženi, ba do desiatky prišlých patril aj ich tréner. A tak kto vie ččo futbalového ukázať sa od nich ani nečakalo.  

štvrtok, 20 apríl 2017 18:07

Úradná správa ObFZ Rožňava č. 23/2016-2017

Napísal(a)

Zo zasadnutia ŠTK dňa 19.4.2017

Dlhoročným účastníkom II. triedy ObFZ Rožňava je FK Pača. Klub viackrát bojoval o postup do I. triedy, avšak skončil v tabuľke na druhom mieste. V aktuálnej sezóne 2016 – 2017 sa situácia zmenila a mužstvo zimovalo na predposlednej priečke. Informácie o účinkovaní v súťaži sa dozvedáme od nášho spolupracovníka Ing. Štefana Tomášika, ktorý nám prináša rozhovor s predsedom klubu Ladislavom Zagibom.

Veľkonočný futbal na hornom Gemeri priniesol o.i. jedno veľké prekvapenie. Hádam po prvýkrát v histórii organizovaného futbalu nevycestovalo mužstvo Baníka Rožňavské Bystré za svojim súperom na majstrovský zápas. Podľa informácií z domáceho klubu pričinil sa o to dôsledok štyroch zranených hráčov ešte zo zápasu 15. kola, ktorých vážnejšie zranenia vyradilo na dlhší čas zo základnej zostavy. K tomu sa pridružili aj menšie ochorenia niektorých ďalších hráčov a problém bol na svete.

V sobotu 8. apríla 2017 v športovej hale ZŠ Sibírska v Prešove sa uskutočnilo 3. kolo Open ligy SZKB v disciplínach PF, LC, KL, za účasti 233 štartujúcich z 20 klubov Slovenska.
Medzi nimi bol aj zástupca z Gemera Kickbox Leon a CVČ Revúca, ktorý získal celkom 9 medailí. Predstavil dvoch nováčikov Mateja Paluša a Miroslava Hutyru, ktorý aj zabodoval. Jeho pretekárka Miriam Sokolová prestúpila do vyššej váhovej kategórie. Kapitánka Simonka na Slovensku doteraz nemá premožiteľku a získala dve zlaté medaile.

Strana 1 z 82
Top