utorok, 04 júl 2023 17:51

Pohár starostu obce Nižná Slaná pre Výpekárov Doporučený

Napísal(a) Š. Tomášik
(1 Hlasovať)

Dňa 1.7. 2023 na futbalovom ihrisku v Nižnej Slanej sa konal futbalový turnaj O pohár starostu obce Nižná Slaná. Mužstvá boli rozdelené do troch skupín, pričom víťazi skupín nastúpili proti sebe systémom každý s každým. Hralo sa dvakrát po päť minút, zápasy rozhodovali Stanislav Beňo, Ing. Martin Gazdík, Karol Kováč a Tibor Jerga. O občerstvenie bolo postarané.
Turnaja sa zúčastnili ako diváci viacerí bývalí hráči a funkcionári: Mgr. Ján Šlosárik, Pavel Fecko, Ing. Martin Gallík, Karol Kováč, Štefan Gazdík, Milan Laciak, Marián Černaj, Dušan Vandrášik, Štefan Müller najst. a ďalší.
Po vyhodnotení turnaja sa hráči rozišli s vedomím, že sa v tejto tradícii bude pokračovať.

Poradie 1. Výpekári 2. Slanské Srdce 3. Slanské Šípy

Káder víťazného mužstva: Pavel Kašai, Ján Gelda, Matej Gelda, Matúš Zatroch, Miroslav Seman, Jakub Ďuríček.

Detailnejší pohľad na zápasy mužstva B 12

Prvý zápas bol vyrovnaný, mužstvo si však nevypracovalo žiadne gólové príležitosti. Naopak inkasovalo potom ako brankár Tomášik prudkú strelu vyrazil a z následnej dorážky ho nepokrytý súper prekonal. Zápasu by viac svedčala remíza, ale B 12 nezachytilo úvod druhého polčasu.

V druhom zápase bolo B 12 jednoznačne lepšie a zápas sa v druhom polčase len dohrával.

V treťom zápase bolo po polčase 1:1, ale v ďalšom priebehu bol súper lepší. Chýbala väčšia ponuka pre prihrávky v rozohrávke a aj hráč, ktorý by zobral na seba zodpovednosť.

V zápase, ktorý sa hral mimosúťažne, nastúpilo proti výberu poslancov OZ v Nižnej Slanej. Výber B 12 posilnil starosta obce Tibor Jerga. Prvý polčas bol lepší výber poslancov a druhý polčas bol vyrovnanejší. Posledný gól strelil výber poslancov.