nedeľa, 05 november 2023 16:37

Počasie zabránilo v nedeľu na hornom Gemeri odohrať futbalové zápasy 7. ligy Doporučený

Napísal(a) MG od
Z majstrovské futbalového zápasu 14. kola V. ligy JUH FK Krásnohorské Podhradie - MFK Gelnica 2:5. Z majstrovské futbalového zápasu 14. kola V. ligy JUH FK Krásnohorské Podhradie - MFK Gelnica 2:5. Zdroj: facebook/fk krasnohorske podhradie

Štrnáste kolo vo futbale dopadlo na hornom Gemeri veľmi zle. V 7. lige sa odohral v sobotu iba jeden zápas, ostatných päť, ktoré boli vyžrebované na nedeľu 5. novembra museli pre zlé počasie odvolať a stretnutia odohrajú v náhradnom termíne dňa 12.11. o 13.00 hod. Neustály dážď, ktorý trval v ostatné dni poznačil tak futbalové plochy, že neboli spôsobilé na to, aby sa na nich v nedeľu odohralo čo len pár minút futbalového stretnutia. V záujme toho, aby sa z tohto počasia ešte horšie s ihriskami nestalo, riadiaci futbalový orgán tentoraz spravil rozumne. O tejto nepriaznivej situácii s počasím sa už hovorilo v sobotu po zápase v Rožňavskom Bystrom, kde je ale dobre udržiavaná hracia plocha a hoci bolo i počasie priaznivejšie aj preto sa zápas mohol bez problémov odohrať. Preto vám dnes predkladám iba komentár z tohto jediného stretnutia, ktoré vyznelo jednoznačne v prospech domácich. Padlo v ňom 5 gólov, ale všetky iba zo strany domácich. Strelecky sa presadil z bratrov Rochlovcov najmä Jakub, ktorý do siete rezervy Rožňavy trafil dvakrát.

V riadnom termíne odohrali majstrovský futbal z družstiev z horného Gemera iba 4 ďalšie kolektívy. Všetky to boli zástupcovia vyšších futbalových líg. V sobotu to bol FK Krásnohorského Podhradia, ktorý doma prehral s Gelničanmi pomerne vysoko 2:5. Druhý piatoligový kolektív dospelých MFK Rožňava si poradil s neďalekými Dvorníkmi-Včeláre. Tretím boli treťoligoví dorastenci MFK Rožňava, ktorý zápas Starej ľubovni prehrali 0:4 a štvrtým zástupcom to boli starší dorastenci z toho istého futbalového klubu avšak s víťazným rozdielom 1:0, ktorí si zmerali sily s rovesníkmi Starej Ľubovne.

D O S P E L Í

V. LIGA JUH VsFZ – 14. kolo

FK Krásnohorské Podhradie – MFK Gelnica 2:5 (2:1). G: T. Revúcky 2 – M. Munnich a M. Mihálik po 2, T. Kaľavský. R: V. Michalík – T. Okruhľanský, D. Šofranko. DS: Š. Leško. Div.: 100.

PODHRADIE: 1 Martin Magos – 10 Andrej Vaško, 8 Roland Fabián, 16 Daniel Vojčík, 9 Rudolf Šavlík, 14 Richard Szkokan, 2 Martin Ďuríček (80´ M. Gelda), 12 Štefan Dorkin, 4 Jozef Erdofalvi (C), 6 Róbert Ferdinand (4´ D. Bodnár), 7 Tomáš Revúcky.

GELNICA: 1 Štefan Burkuš – 14 Ľubomír Maliňák (C), 12 Michal Števlík, 4 Tomáš Kaľavský, 13 Lukáš Petrík, 17 Marek Mihalik, 7 Dominik Humeňanský (75´ D. KLipikaša), 8 Erik Fabišík (52´ M. Tomaško), 9 Radovan Bandžuch, 10 Alexander Schütz (62´ D. Pernický), 18 Michal Munnich.

Rozdiel 10 bodov medzi súpermi tohto zápolenia bolo vidieť i na ihrisku pod Krásnohorským hradom. Prejavilo sa to najmä v druhom polčase. Domáci sa snažili pred lepším súperom prejaviť aspoň v prvom polčase ten sa im vydaril, ktorí vyhrali, hoci tesne tesne 2:1. Mohol byť ešte lepší nebyť nevyužttého pokutového kopu, ktorý zahrával domáci najlepší strelec Tomášom Revúckym. Hostia v druhom potom zlepšili hru, čo sa prejavilo i strelením 4 gólov. Snahu domácich o lepší výsledok však treba oceniť.

TJ Dvorníky-Včeláre – MFK Rožňava 1:3 (0:0). G: A. Khranovskyi – Sh. Gvazava, F. Szabó, G. Majoroš. ŽK: R. Grulyo – Z. Kótai, Sh. Gvazava, F. Kovács.

R: P. Koščo – J. Bali – Jenčík, D. Kostráb. DS: P. Bednár. Div.:

VČELÁRE: 81 Ladislav Spišák – 6 Alfonz Vislay (C), 15 Gabriel Bohunický, 12 Hryhorii Vozniuk, 8 Róbert Horváth, 10 Rudolf Rybár, 13 Ján Ilavský, 17 Ján Džupír, 7 Rajmund Grulyo, 11 Tomáš Havrila (46´ R. Perháč), 3 Artem Khranovskyi.

ROŽŇAVA: 22 Frederik Spišák – 25 Valerii Kovernyk, 99 Pavlo Berezianskyi, 4 Filip Szabó, 6 Filip Gallo, 8 Gabriel Majoroš (C), 11 Martin Sabol (78´ R.T. Želinský), 16 Shota Gvazava, 10 Michal Domik, 15 Zoltán Kótai (46´ F. Kovács), 7 Ryan Jiovanni Marcelino (84´ Sz.Szabo- Dózsa).

Pre lídra súťaže 5.ligy hostí z Rožňavy to nebol jednoduchý zápas. Domáci sa najmä v prvom polčase dobre bránili a udržali nerozhodný výsledok. Prispel k tomu aj nepremenený pokutový kop zahrávaný v 41. minúte hráčom hostí Michalom Domikom. Keď tréner hostí potom vymenil tvrdo hrajúceho hráča Kótaia striedajúcim Filipom Kovácsom tento sa odmenil hneď v 50-ej minúte gólom do siete Dvorníkov-Včeláre. Dramatický priebeh pokračoval vyrovnávajúcim gólom o 7 minút nato domácim Khranovskýim. Hostia sa presadil potom až o 20 minút, keď vedenie hry strhli vedúcim gólom hostia strelou Filipa Sabu a bolo 1:2 pre hostí. Tretí gól padol až v 90. minúte, ktorého autorom bol kapitán Rožňavy Gabriel Majoroš.

OSTATNÉ VÝSLEDKY: Malá Ida - Nacina Ves 4:4, Topoľany - Malý Horeš 2:1, Ťahanovce - Budkovce 3:2.Kráľovský Chlmec - Geča 0:0,

7. LIGA ObFZ Rožňava – 14. kolo

TJ Baník Rožňavské Bystré – MFK Rožňava B/Rudná 5:0 (3:0). G: Jak. Rochl 2, R. Rochl, J. Benedik, M. Bakoš. ŽK: 0 – P. Sappanoš. R: P. Galík – J. Gyenes, J. Molonár . DS: Š. Bodnár. Div.: 79

BYSTRÉ: 1 Dárius Forgáč – 12 Ján Ivanič, 3 Tomáš Ivanič, 6 Július Benedik, 13 Peter Milko, 7 Tomáš Kuchta (C), 9 Ján Rochl, 19 Róbert Rochl, 10 Maroš Bakoš, 18 Jakub Rochl (73´ M. Tomášik), 4 Adam Rochl.

RUDNÁ: 21 Kristian Kocis – 2 Stanislav Ďuriček, 14 Peter Sappanoš (C), 9 Juraj Horvát, 3 Karol Kováč, 16 Attila Gyömbér, 18 Zoltán Breuer, 19 Marek Jančík, 10 Stanislav Hric, 15 Lukáš Felezký, 35 Csaba Óvary (73´ P. Szolos).

Na súboj o štvrtú priečku tabuľky jesennej časti 7. ligy prišla slušná návšteva a jednoznačne vyznel v prospech domáceho Baníka. Jeho Rochlovskí ostrostrelci zaťažili konto súpera tromi gólmi, ku ktorým pridali ešte po jednom Benedik s Bakošom. Hostia mali zálusk získať z Bystrého tri body. Rešpekt pred súbojom s rožňavskou rezervou MFK bol však zbytočný a pred posledným 15. kolom tohtoročnej súťaže s Honcami sa očakáva, že tento súboj so susedmi bude už len čerešničkou na torte tohtoročnej 7. ligy. Hralo sa pomerne slušne, čo dokazuje iba jedna žltá karta, aj to iba zo strany hostí.

III. LIGA SD VsFZ Východ – 14. kolo

Stará Ľubovňa RFC – MFK Rožňava 4:0 (2:0). G: A. Bajzecer, R. Rybovič, S. Derevjanik, M. Sklenárik. ŽK: 1 – 0. ŽK: M. Sklenárik – 0. R: L. Maček – M. Palenčár, Š. Cisko. Div.: 25.

ĽUBOVŇA: 1 Tomáš Mindek – 19 Ján Palgut, 4 Hugo Juraj Bulinský, 10 Adrián Šuga, 16 Richard Rybovič, 20 Tomáš Kaleta, 99 Michal Sklenárik, 7 Marko Moščovič (C), 8 Adam Knapík (83´ A. Matfiak), 14 Alex Bajzecer, 30 Tomáš Barkoci (65´ S. Derevjanik).

ROŽŇAVA: 1 Kristian Horňak – 16 Nikolas Podracký, 7 Jozef Fedor, 6 Patrik Škvareniak, 18 Filip Hajdúk, 8 Richard Tobias Želinský (C), 5 Matúš Šeďo, 11 Šimon Domik, 23 Viktor Koňa, 10 Michael Ligart (55´ T. Katona), 12 Ján Dekan.

OSTATNÉ VÝSLEDKY: Kežmarok- Ľubotice 2:3, Medzilaborce - Svit 1:2, Sabinov - Janočko Academy 1:3, Košcká Nová Ves - Poprad-Stráže 2:0, Spišské Vlachy - Spišská Belá 2:0, Svidník - Veľký Šariš 1:4.

III. LIGA MD VsFZ Východ – 14. kolo

Stará Ľubovňa RFC – MFK Rožňava 0:1 (0:0). G: F. Rusnak. ŽK: F. Pavlišin. R: M. Palenčár – L. Maček, Š. Cisko. Div.: 50.

ĽUBOVŇA: 99 Branislav Šuťák (C) – 9 Tomáš Oravec, 14 Jakub Šľachtovský, 8 Tomáš Podolský (54´ R. Černý), 11 Samuel Stupianský, 10 Peter Filičko, 18 Filip Pavlišin, 6 Lubomír Lebek, 4 Marek Vančík, 16 Michal Šebo (79´ L. Kaleta), 2 Alex Goliáš.

ROŽŇAVA: 17 Dávid Lipták, 28 Šimon Šimon, 33 Richard Kral, 27 Filip Rusnak (C), 25 Dávid Dókus, 22 Lukáš Szaszák, 31 Martin Mikolaj, 36 Dominik Šelmeci, 37 Peter Rogos, 30 SEBASTIAN ALBERT (63´ T. Dulovec), 35 Roderic Farkaš.

OSTATNÉ VÝSLEDKY: Kežmarok - Ľubotice 4:1, Sabinov - Academy 2:1, Košická Nová Ves - Poprad-Stráže 6:1, Svidník - Veľký Šariš 3:1, Medzilaborce - Svit 3:1.