nedeľa, 02 október 2011 14:36

Nižná Slaná doma body naďalej rozdáva, tentokrát si všetky body odniesla Pača Doporučený

Napísal(a) Bc. Štefan Tomášik

Nižná Slaná - Pača 0:2 (0:0). Kým na súperových ihriskách Nižná Slaná body zbiera, na domácom zatiaľ neokúsila pocit víťazstva. V 7. kole privítal tretí celok II. triedy OM, Paču. Hostia pricestovali len jedenásti, domáci boli len dvanásti. Hostia svoj káder posilnili o štyroch hráčov Smolníka, na domácej strane tradične chýbalo viacero hráčov.
V úvodnej fáze boli hostia aktívnejší , najväčšiu šancu mali po nakopnutej lopte a následnej hlavičke ich útočníka, ktorá tesne minula domácu bránu. Potom však hra oboch celkov upadla, diváci videli zápas priemernej úrovne.
Hra mužstiev bola vyrovnaná, v zálohe lepšie kombinovali hostia, počet vytvorených príležitostí na oboch stranách bol asi rovnaký. Na domácej strane mal obrovskú šancu Müller po veľkom kikse obrancu hostí, jeho ležérne zakončenie brankár hostí vyrazil. Na druhej strane mali hostia výhodu priameho kopu, ktorý však neohrozil bránu domácich. Za domácich mal opäť gól na hlave Müller, jeho hlavička letela nad bránu hostí.

Brankár domácich musel zasahovať po chybe obrany domácich, strelu hostí vyrazil na roh. Po ňom musel opäť zasahovať. Hra domácich bola v strede poľa nepresná a preto si ďalšie šance nevytvorili. Naopak, raz musel nebezpečnú situáciu vyriešiť stopér Soják. V závere polčasu mali prevahu hostia, výraznejšiu šancu si nevypracovali a tak sa išlo do šatní za bezgólového stavu.
V druhom polčase sa hra domácich ešte zhoršila, záloha nedokázala vytvoriť súvislé akcie. Hostia boli o niečo presnejší a aktívnejší. Ich aktivita priniesla výsledok, keď po brejku, ktorý zastavili obrancovia domácich len za cenu faulu pred šestnástkou, mali výhodu nepriameho kopu. Nezahrali ho síce najlepšie, keď sa zdalo, že už z akcie nič nebude, sa k lopte na ľavej strane obrany domácich dostal hráč hostí a prudkou strelou ku vzdialenejšej žrdi nedal domácemu brankárovi šancu. 0:1. Domáci sa snažili s výsledkom niečo urobiť, ale nedarilo sa im kombinovať v tomto polčase. Jedinú šancu mal opäť Müller, no nepodarilo sa mu ju premeniť. Hostia naopak pôsobili kompaktnejším dojmom a s prehľadom kontrovali vývoj zápasu. Druhý gól zaznamenali po zvláštnej situácii: hráč hostí zachytil výkop domáceho brankára a strelou z diaľky ho nachytal na hruškách. 0:2. Po góle sa zápas iba dohrával, mužstvo hostí si s prehľadom náskok udržalo. Párkrát ešte ohrozili brankára domácich strelami do stredu brány.
Pred 30 divákmi vzorne rozhodoval Ladislav Petro a na čiare Gabriel Rášši.
Bc. Štefan Tomášik

Ostatné výsledky II. triedy:
Kečovo - Honce 1:0, Rožňava "B" - Plešivec 5:0, Čoltovo - Rakovnica 2:6 (hralo sa v Rakovnici), Jovice - Dedinky 2:4, Štítnik "B" - Brzotín 6:2.