nedeľa, 11 máj 2014 21:31

Spomedzi Betliarčanov sa v zápase s Ďurkovom najviac vyznamenal brankár Samuel Cirbus

Napísal(a) I. Tokoly

bet-duraTJ Tatran Betliar - MŠK Ďurkov 0:0, Žlté karty: 29' Daniel Oczeák (Ďurkov), 57' Marek Majny (Ďurkov), 58' Ján Benedikty (Betliar), 75' Vladimír Kováč (Betliar). Hlavný rozhodca: Miloš Jasečko, asistenti rozhodcu: Jozef Pavlovský, Ivana Sedláčková. Delegát zápasu: Eduard Lumtzer. Divákov: 100.
Zostava Betliara: 1 Samuel Cirbus - 2 Asmir Cilovič, 16 Ladislav Varga, 3 Ľubomír Árvay, 4 Lukáš Poťmák - 9 Martin Árvay (C), 11 Vladimír Kováč, 10 Vladislav Vávra, 12 Ján Benedikty - 13 Ladislav Lörinc (79' 8 Kevin Ivanko), 14 Miroslav Demeter.
V 21. kole košicko-gemerskej VI. ligy privítal domáci Tatran na svojom trávniku futbalistov z Ďurkova. Súboj nováčikov otvorila už v 4. minúte šanca Benediktyho, ktorý ale v dobrej pozícii netrafil priestor hosťujúcej brány. Potom sa hra odvíjala hlavne v strede ihriska, pričom si obe mužstvá šance na skórovanie vypracovať nedokázali. Tie prišli až v závere prvej polhodiny hry. V 27. minúte sa po zmätkoch v zadných radoch domácich dostal do šance jeden z hráčov Ďurkova, ktorý však mieril tesne vedľa. Na druhej strane to o dve minúty skúšal z priameho kopu Vávra. Jeho pokus však Smetanka vyrazil do bezpečia. V závere polčasu mohli hostia skórovať po

brejku a z priameho kopu, no v oboch prípadoch Cirbusa neprekonali. Prvé dejstvo hry, v ktorom diváci veľa futbalového umenia nevideli, tak skončilo 0:0.

Úvod druhého polčasu patril domácim, ktorí zatlačili svojho súpera pred šestnástku. Významnejšie gólové šance si však Tatran nevypracoval. Hostia potom postupne vyrovnali hru a od 60. minúty pôsobili futbalovejšie. V 65. minúte mali aj svoju najväčšiu šancu, pri ktorej sa však vyznamenal skvelým zákrokom gólman Cirbus. Potom sa až do konca stretnutia hra odvíjala hlavne v strede poľa, pričom miernu prevahu mali hráči Ďurkova. Paradoxne, boli to práve oni, ktorí mohli v tomto zápase prehrať. V 90. minúte mohol rozhodnúť Ľ. Árvay, ktorého hlavička sa však medzi tri tyče nezmestila. Zápas tak skončil nepopulárnou remízou 0:0, po ktorej si obaja súperi udržali svoju pozíciu v tabuľke.

I. Tokoly

Ostatné výsledky 21. kola VI. ligy KG: Gem. Hôrka - Koš. Nová Ves 1:1, Budimír - Turňa n/B 0:4, Kokšov - Bakša - Gem. Poloma 6:0, Malá Ida - Krh. Podhradie 1:1, Ťahanovce - Dobšiná A 4:5.