sobota, 11 jún 2011 18:34

Ťažko vydreté, ale dôležité tri body si doviezli drnavskí dorastenci z Medzeva Doporučený

Napísal(a) Florián Emödi

Medzev - DRNAVA 0:2 (0:1), góly: Maliňák, Šoltés (11m). Ťažko vydreté, no o to dôležitejšie 3 body z horúcej pôdy z Medzeva si v 21. kole V. dorasteneckej ligy skupiny JZ doviezli Drnavčania. Skvelý bojovný výkon, šťastena a efektivita dnes priniesli svoje ovocie. Skvele zahrala celá obrana, stred vedený J. Maliňákom a útok na čele so Šoltésom ohrozovala neustále bránku Medzeva. Bol to nesmierne ťažký zápas, no Drnava v dôležitých momentoch prehrávala domácich, a tak si zaslúžene zobrala tri body. Jakubovia - Maliňák a Čelovský - podali skvelé výkony!
Hostia lepšie začať ani nemohli. V 7. min po rohu Szöcsa sa dostala lopta

ku Maliňákovi a ten pohodlne otvoril skóre. 0:1. Tempo zápasu diktovali Drnavčania, Medzev hral prvý polčas veľmi nedôrazne, poriadne ani neohrozili bránu hostí. Úroveň futbalu predvádzaná od hostí sa pomaly dostávala na úroveň domácich, no i tak boli nebezpečnejší. Vaňo mohol skórovať, no jeho zakončenie nebolo dosť dôrazné. Jeden z najkrajších momentov zápasu bol priamy kop Maliňáka zo stredu ihriska. Tento mládenec má ukrytý dynamit v nohe, a dokázal nám to v 37. min. Jeho strela z asi 50 metrov skončila na brvne. Drnava sa snažila zvýšiť stav, no na polčas sa šlo za stavu 0:1.
Začiatok druhého polčasu vyzeral byť ako keby proti sebe hrali dve iné mužstvá než v prvom polčase. Dovtedy nedôrazní domáci zrazu začali útočiť, zatlačili Drnavu a vybojovali si nebezpečné štandardky. Drnava jednoznačne stratila kontrolu zápasu, hostia boli futbalovejší, no vtedy blesk nečakane udrel druhýkrát. Maliňák po parádnom sóle bol faulovaný v pokutovom území a kanonier Šoltés so svojím jubilejným 25. gólom z penalty zvýšil na 0:2. Domácich druhý gól položil na kolená, pokúšali sa ešte ohrozovať bránu, no veriť si už neverili. V 78. min mohlo dôjsť ku kontaktnému gólu, strela domácich tečovaná ešte Čelovským padala presne pod brvno, ale Emödi vyškriabal loptu nad brvno. Päť minút pred koncom ešte došlo k závaru pred bránou Drnavy, no dnes skvelo hrajúci P. Kovács zahasil oheň pred bránou odkopom. Konečný hvizd! 0:2! Dôležité tri body z Medzeva sú vo vrecku!
Zostava Drnavy: Emödi - P. Kovács, J. Kovács, Kardos, Čelovský - Cseh, Szöcs, Maliňák, Herczeg - Vanyo (71. min Gergely), Šoltés.
Florián Emödi

Ostatné výsledky 21. kola:  Jaklovce - Valaliky 4:3, Jasov - V. Ida 9:0, V. Folkmár - Slovinky 4:0, Kechnec - Rudňany 5:5, Domaňovce - Helcmanovce 3:0.