nedeľa, 16 jún 2013 22:12

Šťastnejší Vyšnoslanci si z Bystrého znovu odviezli tri body Doporučený

Rožňavské Bystré – Vyšná Slaná 2:3 (1:2). Góly Bystrého: Fábian, Minčík. Na kvalitnom zápase 26. kola I. triedy majú podiel obidve mužstvá. Domáci s dobre chytajúcim Kuchtom v bráne sa súpera nezľakli. Hostia vedomí si, že v bráne Bystranov je hráč z poľa, sa neustále pokúšali o streľbu aj z veľkých vzdialeností. Už v 3. minúte sa hostia ujali vedenia. Strelu spoza 16-ky Kuchta ešte vyrazil, no na dorážku už nedosiahol. 0:1. V 10. minúte Ján Gonos z priameho kopu

vyskúšal brankára hostí. V 15. minúte Minčíkov nájazd vyrážal brankár Slanej na roh. Po zahratí rohu Krágom, Fábian hlavičkou vyrovnal na 1:1. V 22. minúte bol v dobrej pozícii Urban, prehodil brankára, no obrancovia hostí stihli loptu odvrátiť. Po rýchlom protiútoku v 27. minúte, sa hostia ujali opäť vedenia 1:2. Ďalší priebeh 1. polčasu bol vyrovnaný, no bez vážnejších šancí na oboch stranách.
Druhý polčas začali lepšie hostia a v 46. minúte Kuchta bravúrne vyrazil hlavičku smerujúcu pod brvno. V 50. minúte vyskúšal z priameho kopu brankára hostí Gonos. O 7 minún neskôr mieril tesne vedľa z priameho kopu Urban. V 65. minúte si na Gonosov center nabehol Urban, no jeho hlavička sa odrazila od brvna tesne pred bránkovú čiaru späť do hry. V 68. minúte sa vyznamenal opäť Kuchta, keď chytil nebezpečnú strelu z blízka. V 72. minúte Urban z ľavej strany prihral nezištne Minčíkovi, ktorého strelu ešte tečoval obranca Slanej a lopta skončila v bráne hostí. 2:2. Obidve mužstvá sa pred záverom ešte snažili dať víťazný gól. Ten nakoniec dali tesne pred záverom zápasu hostia. Na centrovanú loptu si do rozhodenej obrany dobre nabehol útočník hostí Zabrel a stanovil výsledok na 2:3.
Pred 90 divákmi rozhodoval Macko.
Zostava Bystrého: Kuchta, Jaro Gallo, Fábian, Dorkin, Máťaš, Krága, Galata, Ján Gonos, Urban ml., Minčík, Tomko. Striedal Ujházi.