streda, 05 august 2015 20:43

Štvrtoligoví futbalisti Rožňavy v súboji s Krompachmi získali cenné tri body

Napísal(a) MG-OD

rv krompachy fMFK Rožňava - Krompachy 3:1 (2:0). Góly: Drobňák (16´), Havko (25´), Figúr (84´) - Uhrín (52´). Žlté karty: Róth (52´) - Baluch (24´). Striedania: Ďuríček - Gelda (46´), Milata - Madarász (86´), Havko - Rochl (90´) -- Ontko - Vojtek (46´), Biľ - Bodnár (62´), Uhrín - Rodzik (68´). Rozhodcovia: Havrila - Leško, Róka. Diváci: 300. Zostavy: Rožňava: Mišina - Breuer (K), Róth, Mészner, Havko, L. Strelka, Figúr, Ďuríček, Drobňák, Milata, Sappanoš. Krompachy: Labus - M. Košč (K), Ľ. Ontko, Kuriško, I. Košč, M. Ontko, Gibala, Jochman, Biľ, Baluch, Uhrín. Mužstvá IV. ligy skupiny JUH čakalo druhé kolo v novom ročníku súťaže uprostred týždňa v stredu 5. augusta. Rožňavčania sa predstavili domácim fanúšikom v zápase s Krompachmi v dobrom svetle, povzbudení ziskom bodu z Borše. Prejavilo sa to najmä v prvom polčase, keď gólmi Drobňáka a Havku vyhrali aj polčas. Potom sa hra vyrovnala a hostia znížili gólom Uhrína na rozdiel gólu. Rožňavčania sa však súperom nedali uspať a tretím gólom Figúra v závere zápasu potvrdili väčšiu snahu o víťazstvo. So štyrmi získanými bodmi sa dostali medzi 5 popredných  mužstiev v tabuľke, ktorých postavenie rozhodlo iba lepšie skóre. Aj to však

povzbudilo futbalistov štvrtoligovej Rožňavy k udržaniu sa medzi najlepšími.

Ostatné výsledky 2. kola IV. ligy JUH: Veľké Kapušany - Čaňa 2:1, Mária Huta Gelnica - Strážske 2:2, Rudňany - Veľký Horeš 1:2, Kalša - Borša 4:1, Geča - Michaľany 3:2, Spišské Vlachy - Sobrance 2:0, Medzev - Veľký Folkmar 3:3.

1. Medzev 2 1 1 0 7:3 4
2. Kalša 2 1 1 0 5:2 4
3. MFK Rožňava 2 1 1 0 4:2 4
4. Spišské Vlachy 2 1 1 0 2:0 4
5. Veľký Horeš 2 1 1 0 4:3 4
6. Krompachy 2 1 0 1 3:3 3
7. Sobrance 2 1 0 1 2:2 3
8. Veľké Kapušany 2 1 0 1 2:3 3