utorok, 18 december 2018 16:48

Poznáme víťazov fotosúťaže Malohont mojimi očami za rok 2018 Doporučený

Napísal(a) M. Vargová
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Mená autorov víťazných fotografií sme spoznali v stredu 12. decembra v Knižnici prof. Štefana Pasiara v Hnúšti na otvorení výstavy, ktorá bola vyvrcholením tohtoročnej fotosúťaže Malohont mojimi očami. Výber súťažných fotografií si tu budete môcť pozrieť až do konca marca, potom výstava poputuje do Rimavskej Soboty, Lučenca a Tisovca. Do 6. ročníka fotosúťaže Malohont mojimi očami, ktorá prebiehala od 4. júna do 30. septembra 2018, bolo doručených 132 fotografií od 27 autorov z rôznych obcí a miest zahrnutých do Miestnej akčnej skupiny MALOHONT, ale aj z miest Rimavská Sobota, Tornaľa, Brezno a Banská Bystrica.

Sme radi, že súťaž opäť oslovila amatérov aj profesionálov rôznych vekových kategórií od 16 rokov do 76 rokov, a to aj napriek tomu, že sa v nej nesúťaží o hodnotné ceny. Ide skôr o prezentáciu regiónu Malohont v obrazovej podobe a sme veľmi vďační, že sa na tom svojou účasťou vo fotosúťaži podieľajú aj zapojení fotografi.

Zo 132 fotografií bolo 19 vyradených kvôli nesplneniu podmienok súťaže, pričom najčastejším dôvodom bola nedostatočná veľkosť, nedodržanie maximálneho počtu a miesta zhotovenia fotografií. Zvyšných 113 fotografií postúpilo do hlasovania verejnosti. Najviac z nich súťaží v kategórii Prírodné krásy (51), potom nasledujú kategórie Ľudia a život (23), Naše obce (20) a kategória Kultúrne dedičstvo (19).
O víťazoch v jednotlivých kategóriách rozhodla okrem verejnosti aj hodnotiaca komisia v zložení Naďa Miháľová, Henrieta Struhárová a Martin Pliešovský:

Kategória 1. Prírodné krásy:

Lúka divých makov - Ondrej Kresnye
Vtáci v zime - Petronela Vargová
Ranný opar v Kokave - Michal Tvrdoň
Víťaz verejného hlasovania: Jačmeň pri západe slnka - Adriana Morongová


    

Kategória 3. Ľudia a život:

Kuk - Petra Rapčanová (zároveň aj víťaz verejného hlasovania)
Cesta z paše - Jozef Mačuda
Maličká som - Petra Rapčanová

 
Kategória 2. Kultúrne dedičstvo:
Horáreň u Faba na hrebeni Sinca - Henrieta Szagová
Prebúdzajúca sa jar pod Železnou bránou - Henrieta Szagová
Starý Dom smútku v Hnúšti - Peter Fačka
Víťaz verejného hlasovania: Opustená drevenica na Klenovskej Poľane - Henrieta Szagová
 

Kategória 4. Naše obce:

Kokavské lazy - Michal Tvrdoň
Na nebi košiar plný oviec a na kokavských lazoch kravky pasúce - Michaela Tiralová (zároveň aj víťaz verejného hlasovania)
Svitanie - Štefan Bán

 

V mene celej Miestnej akčnej skupiny MALOHONT blahoželáme víťazom, a ostatným fotografom ešte raz ďakujeme za zapojenie sa do súťaže. Príležitosťou nielen pre nich bude opäť ďalší ročník súťaže, ktorý plánujeme vyhlásiť na jar budúceho roka.
Vybrané fotografie navyše postúpia aj do celoslovenskej fotosúťaže, ktorú každoročne vyhlasuje Národná sieť rozvoja vidieka SR začiatkom leta.

hn mmo IMG 1214   hn mmo IMG 1184   hn mmo IMG 1196

 

Za spoluprácu pri príprave a otvorení výstavy ďakujeme Mestskému kultúrnemu stredisku v Hnúšti, Knižnici prof. Š. Pasiara v Hnúšti a Speváckemu zboru pri Základnej umeleckej škole v Hnúšti.

Zdroj: MAS MALOHONT

 

Čítať 484 krát Naposledy zmenené štvrtok, 20 december 2018 11:47

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.