Šport
pondelok, 27 november 2023 12:55

Futbalový klub Lipovník v sezóne 2021/2022

Napísal(a)
Futbalový klub Lipovník v sezóne 2021/2022

Futbalový klub Lipovník nepatrí po obnove medzi popredné kluby v okrese Rožňava, ale napriek tomu náš spolupracovník Ing. Štefan Tomášik napísal o ňom článok. V príspevku opisuje účinkovanie v ročníku 2021 / 2022, najprv uvádza káder, potom výsledky a na záver tabuľku. Nechýba meno najlepšieho strelca.

Káder: Róbert Fabian, Štefan Dányi, Pavol Lenkey – Kristián Albert, Roland Szücs st., Patrik Luspaj, Roderik Szücs, Oto Farkaš, Dominik Kardos, Zoltán Lipták, Adrián Korszinski, Roland Szücs ml., Norbert Vozár, Attila Görgei, Tomáš Répasi, Patrik Görgei, Róbert Juhász, Tomáš Korszinski, Florián Emödi, Tomáš Józsa, Martin Doboš, Matej Dubovan, Róbert Priam, Dávid Bollo, Ladislav Emödi, Alexander Szücs.

Futbalisti FK Krásnohorské Podhradie obsadili v jesennej časti V. ligy JUH jedenáste miesto.

Od predčasne ukončenej jesennej časti futbalových súťaží na hornom Gemeri, v dôsledku nepriaznivého počasia, uplynulo už pekných pár dní. Niektoré kluby z tohto regiónu aj toto krátke obdobie však využívajú na zhodnotenie pôsobenia svojich futbalistov počas jesenných kôl. Nie je ich však veľa. Jedným z takých, ktorý sa zamysleli na to ako sa na súťaž pripravovali, ale aj aké dosiahli výsledky je aj futbalový klub Krásnohorského Podhradia, ktorý účinkuje v V. lige Juh VsFZ Košice. Jesenné účinkovanie potvrdil v tabuľke umiestnenímsa na 11. mieste. Svoje poznatky uverejnili aj na sociálnej sieti, ktorá nám poslúžila ako zdroj. Uverejňujem ho v plnom znení. Nie je to hlbkový pohľad s analýzou pôsobenia klubu ako celku so všetkými pozitívnymi či negatívnymi črtami. Možno i takto pomôže pre porovnanie aj ostatným klubom z tohto regiónu aby sa nad jesenným pôsobením družstiev zamysleli. Istotne to pomôže, keď nie k skvalitneniu práce počas zimných dní, tak aspoň ako príklad pre vyhodnotenie činniosti toho ktorého družstva.

Futbalový klub Mesta Tornaľa.

V príspevku nášho spolupracovníka Ing. Štefana Tomášika sa dozvieme o účinkovaní FK Mesta Tornaľa v jesennej časti V. ligy skupiny JUH SSFZ v ročníku 2023/2024, v ktorom obsadilo poslednú priečku. Autor najprv uvádza káder, potom výsledky a na záver tabuľku. Nechýba ani meno najlepšieho strelca klubu. 

Káder: Róbert Juhász, Štefan Völgyi, Adam Válint – Csaba Valaszkay, Daniel Bräuer, Dávid Duczman, Ivan Drnaj, Ladislav Kovács, Kristóf Sipos, Michak Daniš, Norbert Danyi, Dávid Molnár, Ľudovít Filep, Jozef Gazda, Ján Kovács, Alexander Ferko, Zsolt Balog, Gejza Farkas, Zoltán Danyi, Branislav Kuzma, Štefan Karász, Robert Pajor, Ondrej Bencsö, Ján Zsíros.

Výsledky jesennej časti ročníka 2023/2024:

Kolektív futbalistov Nižnej Slanej  na sústredení v roku 2001.

Futbalový klub Baník Nižná Slaná zanikol v roku 2016. V jeho novodobej histórii bolo úspešné najmä obdobie v rokoch 2000 – 2002, kedy vyhral 1. triedu a následne pôsobil v 5. lige – JZ. Potom to bolo s umiestnením v tabuľke horšie, až došlo k odhláseniu družstva dospelých a neskôr aj družstva dorastu. V článku sa dočítame rôzne zaujímavosti práve z tohto obdobia. 

Jar 2000

Zranených bolo veľa hráčov (Kováč, Bobrík, Karas, Hlaváč, Černaj, Macko).

Ročník 2000 / 2001

Domáci zápas s Vlachovom 6:1

Vyjadrenie divákov počas zápasu: „Tak ako naši s Japonskom.“

Domáci zápas s Krh. Podhradím

Na futbalových ihriskách horného Gemera zavládlo ticho, ktoré bude trvať do konca marca 2024

Dohrávku 14. kola futbalovej 7. ligy odohralo v jeden deň – v nedeľu 12. novembra kráko po obede zostávajúcich 12 družstiev dospelých. Všetkým prialo slnečné, hoci studené počasie. Hralo sa na 6 ihriskách horného Gemera. Bodovo si domáci zapísali 3 víťazné zápasy, rovnako dopadli aj hostia, takisto s 3 víťazstvami. V majstrovských zápasoch padlo 27 gólov. Najviac z nich videli diváci v Hrhove a Lipovníku, kde sa do sietí zmestilo 12 gólov. V dohrávke sa strelecky najviac darilo Maliňákovi z Drnavy, Gorgeiovi a R. Szücsovi z Lipovníka, J. Gallovi z Vyšnej Slanej a T. Hegedusovi z Dlhej Lúky. Všetci strelili súperom po 2 góly. Na pozícii streleckého lídra bude zimovať s 19 gólmi Róbert Rochl z Baníka Rožňavské Bystré. Rozhodcovia v tejto dohrávke udelili dve červené karty a 10 žltých kariet. Priemer na zápas bol: 4,5 gólov. Najväčší záujem o dianie na ihrisku bol v Honciach, ktorý sledovalo 116 divákov. 

Z majstrovské futbalového zápasu 14. kola V. ligy JUH FK Krásnohorské Podhradie - MFK Gelnica 2:5.

Štrnáste kolo vo futbale dopadlo na hornom Gemeri veľmi zle. V 7. lige sa odohral v sobotu iba jeden zápas, ostatných päť, ktoré boli vyžrebované na nedeľu 5. novembra museli pre zlé počasie odvolať a stretnutia odohrajú v náhradnom termíne dňa 12.11. o 13.00 hod. Neustály dážď, ktorý trval v ostatné dni poznačil tak futbalové plochy, že neboli spôsobilé na to, aby sa na nich v nedeľu odohralo čo len pár minút futbalového stretnutia. V záujme toho, aby sa z tohto počasia ešte horšie s ihriskami nestalo, riadiaci futbalový orgán tentoraz spravil rozumne. O tejto nepriaznivej situácii s počasím sa už hovorilo v sobotu po zápase v Rožňavskom Bystrom, kde je ale dobre udržiavaná hracia plocha a hoci bolo i počasie priaznivejšie aj preto sa zápas mohol bez problémov odohrať. Preto vám dnes predkladám iba komentár z tohto jediného stretnutia, ktoré vyznelo jednoznačne v prospech domácich. Padlo v ňom 5 gólov, ale všetky iba zo strany domácich. Strelecky sa presadil z bratrov Rochlovcov najmä Jakub, ktorý do siete rezervy Rožňavy trafil dvakrát. 

Vyšná Slaná stratila v Drnave futbalovú neporaziteľnosť

Do konca jesennej časti futbalových zápolení mužstvám na hornom Gemeri zostalo po tomto trinástom kole odohrať už iba zápasy 14. kola. Tie nám povedia, kto sa stane lídrom súťaží a kto bude držať lampáš posledného po celú zimnú prestávku. V 13. kole 7. ligy diváci boli svedkami 6 majstrovských zápasov. Potešili sa v nich s 33 strelených gólov. Tri zápolenia pripadli domácim mužstvám, dve hosťom a jedno nemalo víťaza. Zaznamenali sme aj jednu červenú kartu udelenú domácemu hráčovi na ihrisku v Hrhove. Zjesenilo sa tiež žltými kartami na všetkých ihriskách, okrem stretnutia v Rudnej, odkiaľ sa rozišli súperi bez kariet.

sobota, 28 október 2023 14:27

Z aktuálnej futbalovej kuchyne horného Gemera

Napísal(a)
FK Krásnohrské Podhradie

V aktualitách z okresného futbalu sa dočítame o rôznych novinkách, ktoré sa udiali najmä v kluboch 7. ligy ObFZ Rožňava (prestupy, odhlásenie FK). Okrem toho autor článku predstavuje dva futbalové kluby, uvádza výber z úradných správ ObFZ Rožňava a na záver prehľad najstarších hráčov v jednotlivých kluboch 7. ligy.  

Prestupy a hosťovania:

Michal Dorčák – ŠK Polom G. Poloma – Honce

Roman Polyák – ŠK Polom G. Poloma – Honce

Radovan Árvai – ŠK Polom G. Poloma – Honce

Matúš Zatroch – ŠK Polom G. Poloma – Honce

Patrik Šimko – ŠK Polom G. Poloma – Honce

Miroslav Tomášik – ŠK Polom G. Poloma – Rožň. Bystré 

Lukáš Jasenka – ŠK Polom G. Poloma – Betliar

Pavlo Berezianskyi – Myrivka – Rožňava

Fotografia je z majstrovského futbalového zápasu 12. kola V. ligy medzi MFK Rožňava a FK Krásnohorské Podhradie. Stretnutie malo jednostraný priebeh. Domáci si veľmi ľahko poradili s posledným družstvom súťaže - susedmi spod hradu Krásna Hôrka, nad ktorým zvíťazili ľahko 6:0. Situácia je spred brány hosťujúceho Podhradia. V žltomodrom sú útočiaci Rožňavčania.

Prv, než sa pozrieme na výsledky futbalových kôl v jednotlivých súťažiach družstiev na hornom Gemeri odohraných v tomto týždni, zoznámme sa s obsahom Úradnej správy ObFZ Rožňava č. 13/2023-2024, ktorá prijala dôležité rozhodnutie týkajúce sa 11. kola 7. ligy. V nej sa uvádza, že ŠTK kontumuje zápas 11. kola 7. ligy dospelých Sokol Pača – MFK Dobšiná v prospech domácich, za neoprávnený štart hráčov hostí. Táto nemilá skutočnosť mala dopad aj na niektorých futbalistov i funkcionárov predovšetkým Dobšinej, ktorých taktiež neminul trest riadiaceho orgánu. Rozhodnutie je potrebné brať do úvahy i pri zostavovaní tabuľky po 11. kole.

V 12. kole 7. ligy sa odohralo šesť majstrovských zápasov. Pretože ŠK Polom Gemerská Poloma odstúpil zo súťaže, futbalisti Baníka Rakovnica mali v tomto kole voľno.

štvrtok, 19 október 2023 11:20

Futbalový klub Baník Drnava v ročníku 2015/2016

Napísal(a)
Mužstvo v sezóne 2015 / 2016, zdroj: ifrv

Futbalový klub Baník Drnava vyhral 1. triedu ObFZ Rožňava v roku 2015. V nasledujúcom ročníku už nebol taký úspešný, keď skončil na 4. mieste. Práve o tomto ročníku sa dočítame v príspevku. K dispozícii je káder, výsledky, tabuľky a prehľad strelcov.

Káder: Denis Zakhar – Peter Búlik, Zoltán Búlik, Radomír Znak, Michal Maliňák, Jaroslav Barczi, Brian Šoltés, Kilián Šoltés, Roland Szücs, Róbert Dókuš, Jozef Rencsok, Jakub Čelovský, Miroslav Mázik, Erik Polyák, Dalibor Babič, Jozef Kömlei, Jozef Görgei, Adrián Korszinski, Štefan Icso, Róbert Kovács, Ján Kovács, Jakub Maliňák, Karol Bakoš, Norbert Vozár, Tibor Kardoš (jar), Daniel Brutovszky, Ján Kovács II.

Strana 1 z 129