Šport
štvrtok, 16 august 2018 18:34

Úradná spráca ObFZ Rožňava č. 4/2018-2019

Napísal(a)
Úradná spráca ObFZ Rožňava č. 4/2018-2019
 • ŠTK schvaľuje výsledky 2. kola 6. ligy dospelých http://obfz-roznava.futbalnet.sk/sutaz/2500/
 • ŠTK schvaľuje po vzájomnej dohode klubov odohrať dohrávku zápas 1. kola 6. ligy dospelí V. Slaná - Dobšiná 29. 08. 2018 o 16:00.
 • ŠTK schvaľuje klubu ŠK Baník Štítnik hraciu plochu, ktorá po kontrole spĺňa všetky podmienky pre súťaž 6.Liga ročník 2018/2019 OBFZ Rožňava.
 • ŠTK žiada všetkých delegátov, aby všetky závady a nedostatky na futbalových štadiónoch počas stretnutí podrobne popísali v správe delegáta (hracia plocha, šatne, sociálne zariadenia, striedačky, miesto na nahrávanie videa...)
Ani tridsaťtri gólov druhého kola neprialo všetkým mužstvám 6. futbalovej ligy

Druhý augustový víkend zaznamenal v regióne horného Gemera niekoľko futbalových prekvapení. Týkali sa síce výsledkov, keď padlo napríklad v 6. lige dospelých 33 gólov. Najviac z nich padlo v Dlhej Vsi zásluhou domácich strelcov, ktorí sa vyvŕšili na bystranských futbalistoch strelením ôsmich gólov. Pre hostí je to veľké upozornenie hneď na začiatku nového ročníka, keď po dvoch kolách ich účet je nula strelených gólov ku 16 obdržaných. Väčšinou sa hralo slušne, keď hráčom stačilo pohroziť žltými kartami od rozhodcov. Niektoré zápasy v tomto kole však treba brať so zvýšenou pozornosťou! Zaváhaniu sa nevyhli ani štvrtoligisti Krásnohorského Podhradia, ktorí hladko prehrali v Rudňanoch 0:4. Starší dorastenci MFK Rožňava odohrali svoj prvý zápas v II. lige. Zahrali si so súperom v Spišskej Novej Vsi, kde uhrali prijateľný výsledok 0:2.

piatok, 10 august 2018 21:29

Úradná správa ObFZ Rožňava č. 3/2018-2019

Napísal(a)
Úradná správa ObFZ Rožňava č. 3/2018-2019
 • ŠTK schvaľuje výsledky 1. kola 6. ligy dospelých http://obfz-roznava.futbalnet.sk/sutaz/2500/
 • ŠTK schvaľuje po vzájomnej dohode klubov odohrať zápas 2. kola 6. ligy dospelí Plešivec - Kružná 12. 08. 2018 o 16:30.
 • ŠTK schvaľuje po vzájomnej dohode klubov odohrať dohrávku zápas 1. kola 6. ligy dospelí V. Slaná - Dobšiná 29. 08. 2018 o 16:00.
 • ŠTK schvaľuje klubu ŠK Baník Štítnik hraciu plochu, ktorá po kontrole spĺňa všetky podmienky pre súťaž 6.Liga ročník 2018/2019 OBFZ Rožňava.
 • ŠTK žiada všetkých delegátov, aby všetky závady a nedostatky na futbalových štadiónoch počas stretnutí podrobne popísali v správe delegáta (hracia plocha, šatne, sociálne zariadenia, striedačky, miesto na nahrávanie videa....)
Vo futbalovej bráne súpera neprekonali otca ani jeho dvaja synovia

Horúčavy aj na hornom Gemeri poznamenali v novom ročníku 2018-19 prvé kolo futbalovej šiestej ligy. Tie sa začali už v sobotu majstrovským zápasom v Dlhej Vsi s nováčikom z Plešivca. Pokračovali v nedeľu predpoludním v Rudnej a popoludní pokračovali v Betliari a postupne aj na ihriskách vo Vyšnej Slanej, Drnave, Krásnohorskej Dlhej Lúke, v Kružnej. Na mnohých štadiónoch diváci zaznamenali spolu s prvými gólmi i žltými i červenými kartami aj nové posily. Zaujali najmä prestupy hráčov do klubu v Rudnej, ale takmer všetky mužstvá sa predstavili novými hráčmi. Diváci boli zvedaví najmä na hru nováčikov v šiestej lige - Plešivec i Dobšinú. Márne boli najmä diváci vo Vyšnej Slanej zvedaví, ale pre prietrž mračien sa zápas Vyšná Slaná - Dobšiná neodohral.

štvrtok, 02 august 2018 18:27

Úradná správa ObFZ Rožňava č. 2/2018-2019

Napísal(a)
Úradná správa ObFZ Rožňava č. 2/2018-2019
 • ŠTK schvaľuje po vzájomnej dohode klubov odohrať zápas 1. kola 6. ligy dospelí Betliar - Hrhov 05. 08. 2018 o 15:00.
 • ŠTK oznamuje, že FK Apex Kružná odohrá svoje domáce zápasy na štadióne v Kružnej.
 • ŠTK oznamuje klubom, že počas rekonštrukcie štadiónov FK Hrhov a TJ Baník Rožňavské Bystré, odohrajú tieto kluby všetky svoje domáce zápasy na ihriskách súpera a v odvetnej časti odohrajú svoje zápasy v obrátenom poradí. Predpokladané ukončenie rekonštrukcií je 15. 09. 2018.
 • ŠTK upozorňuje FK na zmenu systému striedania hráčov. Aj naďalej platí možnosť striedania hráčov po 5, avšak pre týchto 4, resp. 5 striedaní bude družstvo mať možnosť využiť len tri prerušenia hry za týchto podmienok:
Z prvého kola futbalového ročníka 2018-19 IV. ligy Juh medzi FK Krásnohorské Podhradie - ŠK Strážske 2:0, keď nariadený pokutový kop proti hosťom v 16. minúte vystihol domácemu Revúckemu brankár Strážskeho Viktor Ónody.

Nový futbalový ročník na hornom Gemeri sa akosi tichšie rozbieha ako po inokedy. A to i napriek tomu, že MFK Rožňava odhlásil svoje družstvo dospelých z majstrovskej súťaži TIPOS III. LIGY Východ, kde v uplynulom ročníku ako nováčik v tabuľke skončil na peknom 8. mieste. Trochu nečakané rozhodnutie, keď o túto súťaž sa futbalisti Rožňavy snažili vyše 30 rokov. Storočnicu organizovaného futbalu si tak možno pripomenú bez tohto, podľa nás, neuváženého rozhodnutia. Ako prví majstrovské súťaže v ročníku 2018-19 začali futbalisti FK Krásnohorské Podhradie, ktorí prvé kolo IV. ligy JUH mali začať na ihrisku v Strážskom, ale pre výskyt infekčnej žltačky v regióne Strážskeho na základe rozhodnutia VsFZ prišli toto kolo východniari odohrať na ihrisko

štvrtok, 26 júl 2018 19:11

Úradná správa ObFZ Rožňava č. 1/2018-2019

Napísal(a)
Úradná správa ObFZ Rožňava č. 1/2018-2019

VV zaraďuje družstvo FK Plešivec do 6. ligy dospelí a FK Sokol Bohúňovo do 7. ligy dospelí z dôvodu nesplnenia náležitosti zo strany FK Sokol Bohúňovo (neprihlásenie mládežníckeho družstva a nepredloženie dohody o spoločnom družstve mládeže).

Sekretariát oznamuje klubom, aby nové kontaktné údaje na ISSF manažérov a na štatutárov ohlásili na e-mailovú adresu najneskôr do nedele 29. 7. 2018.

Michal Domik, šéf MFK Rožňava

Rožňavský futbal dospelých prežíva v súčasnosti neobyčajne drsnú skutočnosť. V ostatnom čase sa ňou zaoberal najmä regionálny denník, ktorý v podstate informoval čitateľov ako blízko je futbal v Rožňave sústredený do MFK Rožňava, k tomu, aby po vyše sto rokoch našiel v tomto roku konečnú, najmä v kategórii dospelých. A to i napriek tomu, že ako nováčik TIPOS III. ligy Východ sa v uplynulom ročníku umiestnil na skvelom 8. mieste. Núkali sa všelijaké predpovede i pokusy ako udržať v tomto hornogemerskom okresnom meste už ostrieľané mužstvo v majstrovskej súťaži aj v novom ročníku. Konečné slovo padlo 23. júla 2018 na pondelňajšom Aktíve III. ligy Východ, ktorý sa uskutočnil v hoteli Maratón v Košiciach. Predstavitelia Východoslovenského futbalového zväzu však potvrdili, že nový ročník TIPOS III. futbalovej ligy Východ bude mať definitívne 15 mužstiev. Teda bez mužstva dospelých MFK Rožňava.  

Fakty zo SFZ ukazujú, že náš futbal nie je celkom čistý

V slovenskom futbale sa objavili fakty, ktoré svedčia o tom, že v niektorých futbalových kluboch došlo k manipulácii výsledkov majstrovských futbalových súťaží. Keďže v informácii SFZ, ktorú zverejnil 13. júla 2018 portál futbalnet.sk sa objavujú aj niektoré kluby z nášho Gemera, uverejňujeme podstatnú časť z nej aj na našej stránke.

"Ako už bola verejnosť informovaná, Národnej protikorupčnej jednotke (NAKA) - expozitúra Bratislava sa podarilo odhaliť prípad manipulácie futbalových stretnutí v súťažiach, riadených Stredoslovenským futbalovým zväzom (SsFZ).

Vzhľadom k dlhodobej spolupráci medzi SFZ a NAKA poskytol SFZ pri vyšetrovaní prípadu orgánom činným v trestnom konaní maximálnu súčinnosť. Aj touto cestou chceme poďakovať NAKA za

Ďalší Majster Slovenskej republiky zo ZŠ J. A. Komenského v Revúcej

Prvý prázdninový deň 30. 6. 2018 priniesol atlétom – žiakom Základnej školy J. A. Komenského v Revúcej ďalšie úspechy na Majstrovstvách Slovenskej republiky mladších žiakov. Nášmu malému družstvu v zložení – Zuzka Kiselová, Lucka Ďurišková, Nelka Chlebušová, Marian Antal a Milan Smolko sa darilo.
Ako ?

Zuzka Kiselová svojimi vrhačskými schopnosťami dokázala poraziť terajšiu majsterku a vicemajsterku Slovenska v hale. Výkonom 10,34 m sa stala Majsterkou Slovenskej republiky. Po úspechu na Kalokagatii, kde sa v behu na 60 m Roman Krokavec stal Majstrom Slovenska a po zlate v biatlone, ktoré získala Nina Natália Vavreková je Zuzka ďalšia Majsterka Slovenska zo Základnej školy J. A. Komenského z nášho mesta Revúcej.

Strana 1 z 99