Fakty zo SFZ ukazujú, že náš futbal nie je celkom čistý

V slovenskom futbale sa objavili fakty, ktoré svedčia o tom, že v niektorých futbalových kluboch došlo k manipulácii výsledkov majstrovských futbalových súťaží. Keďže v informácii SFZ, ktorú zverejnil 13. júla 2018 portál futbalnet.sk sa objavujú aj niektoré kluby z nášho Gemera, uverejňujeme podstatnú časť z nej aj na našej stránke.

"Ako už bola verejnosť informovaná, Národnej protikorupčnej jednotke (NAKA) - expozitúra Bratislava sa podarilo odhaliť prípad manipulácie futbalových stretnutí v súťažiach, riadených Stredoslovenským futbalovým zväzom (SsFZ).

Vzhľadom k dlhodobej spolupráci medzi SFZ a NAKA poskytol SFZ pri vyšetrovaní prípadu orgánom činným v trestnom konaní maximálnu súčinnosť. Aj touto cestou chceme poďakovať NAKA za

Ďalší Majster Slovenskej republiky zo ZŠ J. A. Komenského v Revúcej

Prvý prázdninový deň 30. 6. 2018 priniesol atlétom – žiakom Základnej školy J. A. Komenského v Revúcej ďalšie úspechy na Majstrovstvách Slovenskej republiky mladších žiakov. Nášmu malému družstvu v zložení – Zuzka Kiselová, Lucka Ďurišková, Nelka Chlebušová, Marian Antal a Milan Smolko sa darilo.
Ako ?

Zuzka Kiselová svojimi vrhačskými schopnosťami dokázala poraziť terajšiu majsterku a vicemajsterku Slovenska v hale. Výkonom 10,34 m sa stala Majsterkou Slovenskej republiky. Po úspechu na Kalokagatii, kde sa v behu na 60 m Roman Krokavec stal Majstrom Slovenska a po zlate v biatlone, ktoré získala Nina Natália Vavreková je Zuzka ďalšia Majsterka Slovenska zo Základnej školy J. A. Komenského z nášho mesta Revúcej.

Pohár predsedu ObFZ Rožňava vo finálovom súboji s Baníkom Rožňavské Bystré získali futbalisti Tatrana Betliar

Baník Rožňavské Bystré - Tatran Betliar 1:4 (0:1), G: M. Gábor - M. Arvay 2, I. Lörinc, L. Lörincz, ŽK: J. Tomi, Š. Dorkin, F. Čapó - Zs. Barkász, R. Fabián, R: L. Gyenes – T. Gyenes, L. Marton, Div.: 50.

BANÍK: M. Uhrin – J. Tomi, Ri. Jakab (43. F. Čapó), T. Kuchta, F. Znak, P. Milko (80. P. Minčík), P. Kubej, Š. Dorkin (C ) , M. Molnár, J. Lipták-Giba, R. Ďurský (69. M. Gábor).

TATRAN: Ľ. Šofranko - Ro. Jakab (61. D. Szilardi), I. Lörinc (C ), S. Cirbus, L. Poťmák, P. Boroš (46. L. Lörincz), T. Handlovič, Zs. Barkász, R. Fabián, M. Arvay.

Na záver futbalového ročníka 2017/2018 dosiahli futbalisti TJ Baník Rožňavské Bystré pekný výsledok, keď v úvodnom turnaji O pohár predsedu ObFZ Rožňava sa dostali až do finále. 

Revúcky biatlonový víkend s medzinárodnou účasťou

Prvý prázdninový víkend v Revúcej patril biatlonu. Na revúcku strelnicu prišlo v sobotu ráno takmer 180 súťažiacich biatlonistov z celého Slovenska aj zo susedného Maďarska. Konalo sa tu II. kolo slovenského Viessmann pohára v letnom biatlone vo všetkých vekových kategóriách.
Členovia domáceho klubu už od jari pripravovali nové, komfortnejšie trate a ako sa ukázalo, stovky hodín ich dobrovoľníckej práce nevyšli nazmar. Kvalitu tratí ocenili nielen najvyšší predstavitelia Slovenského zväzu biatlonu, ale aj tí najdôležitejší – samotní pretekári. Po niekoľkých daždivých rokoch navyše vyšlo aj počasie, a tak všetko nasvedčovalo tomu, že to bude úspešný víkend.

Pripomenuli si 20. výročie založenia športového Karate klub Revúca

V rámci pripomenutia si 20. výročia založenia nášho športového Karate klub Revúca 1998 - 2018, sme dňa 23. júna 2018 organizovali súťaž "KARATE CUP 2018." Touto cestou sa chceme srdečne POĎAKOVAŤ za pomoc pri zabezpečení tejto akcie: Mestu Revúca, Čerpacej stanici SLOVNAFT Revúca - p. Kýpeť, Hypermarketu TESCO Revúca, Café Route 532 a CVČ Revúca.
VÝSLEDKY:
Súborné cvičenia Kata:
1. miesto - Radoslav Roško, Tadeáš Sabol, Štefan Teyerl.
2. miesto - Hugo Hoger, Richard Bariš, Štefan Koreň.
3. miesto - Daniel Lenič, Adam Vaľko, Juraj Prč, Martina Székelyová, Adam Brodák.

Úradná správa ObFZ Rožňava č. 35/2017-2018
  • Sekretariát oznamuje klubom, že aktív ObFZ Rožňava pred novou sezónou 2018/2019 sa uskutoční v piatok 29. 06. 2018 o 16:30 na ZŠ akademika Jura Hronca v Rožňave.
  • Finále Pohára predsedu ObFZ Rožňava sa uskutoční 29. 06. 2018 o 18:00 na štadióne MFK Rožňava.
  • Finálové kolo Prípravky ObFZ Rožňava sa uskutoční 30. 06. 2018 o 9:30 na štadióne MFK Rožňava.
  • ŠTK oznamuje klubom, že prihlášky do súťaží SR 2018-2019 riadených ObFZ Rožňava je klub povinný pre každé družstvo zvlášť podať do stredy 27.6.2018 do 24:00. Prihlasovanie družstiev bude vykonávané len formou elektronickej prihlášky v systéme ISSF. Klubový manažér si vytvára jednotlivé družstvá na SR 2018-2019 a následne v systéme ISSF - elektronická podateľňa –
Slovenský biatlon sa na víkend presťahuje do Revúcej

Počas víkendu 30.6. – 1.7.2018 sa na strelnici v Revúcej smerom na Muránsku Dlhú Lúku uskutoční II. kolo Viessmann pohára v letnom biatlone vo všetkých vekových kategóriách. Okrem domácich biatlonistov z Klubu biatlonu Magnezit Revúca budú mať diváci možnosť v kategórii dospelých vidieť pretekárov z celého Slovenska. Súťažiť sa bude v sobotu v rýchlostných pretekoch, pri ktorých nezostrelenie terčov znamená pre pretekárov bežať trestné kolá naviac. V nedeľu budú dospelí, juniori a dorastenci súťažiť vo vytrvalostných pretekoch, kde sa za nezostrelené terče prirátavajú trestné minúty. Žiaci budú mať premiérovo v Revúcej nový typ pretekov – preteky obratnosti v biatlone, ktoré zahŕňajú viacero pohybových aktivít a zaručujú divácky zaujímavejší priebeh pretekov.

Majstrom Slovenskej republiky v behu na 60 m sa stal Roman Krokavec zo ZŠ J. A. Komenského v Revúcej

Majstrovstvá Slovenskej republiky v atletike v rámci Kalokagatie sa uskutočnili 19. júna 2018 v Trnave. Výprava športovcov zo Základnej školy J. A. Komenského v Revúcej bola malá, ale zato veľmi úspešná. Náš žiak deviateho ročníka Roman Krokavec, ocenený počas Dní mesta Revúca, si bezkonkurenčným šprintom vybojoval zlatú medailu v behu na 60 m. Svojím skvelým víťazstvom úspešne zavŕšil reprezentáciu našej školy a stal sa majstrom Slovenskej republiky. Vekom stále iba mladšia žiačka Nina Natália Vavreková sa tiež nestratila a v konkurencii 29 dievčat sa vo vrhu guľou prebojovala do finále, kde skončila na skvelom 7. mieste. Po zlate v atletike prišli aj ďalšie skvelé výsledky pre Základnú školu J. A. Komenského z Kalokagatie 2018 v Trnave.

Zo súboja FC Plešivec - Baník Rožňavské Bystré 2:3 o účasť vo finále turnaja o Pohár predsedu ObFZ Rožňava. Snímka zachytáva tretí gól hostí ktorý padol po hlavičke hráča Bystrého Liptáka-Gibu cez vysokého brankára Plešivca.

V tom najväčšom rozbehu Majstrovstiev svetra vo futbale v Rusku a týždeň po ukončení majstrovských futbalových súťaží na hornom Gemeri sa do záverečnej fázy dostáva aj prvý ročník futbalového turnaja O pohár predsedu ObFZ v Rožňave. Do semifinálových bojov sa dostali štyri mužstvá: FC Plešivec, Baník Rožňavské Bystré, Tatran Betliar a dorastenci MFK  Rožňava. Prvý zápas medzi FC Plešivec a Baníkom Rožňavské Bystré sa odohral v sobotu popoludní. Nedeľa zase rozhodovala, kto postúpi do finálového súboja, ktorý sa uskutoční 29. júna 2018 o 18.00 v Rožňave. Stretli sa vlastne dve generácie futbalistov. Dnes už druholigoví dorastenci MFK Rožňava a dospelí futbalisti Tatrana Betliar. Ako to vlastne bolo na ihrisku, dozviete sa nižšie. 

Úradná správa ObFZ Rožňava č. 34 / 2017-2018
  • Sekretariát oznamuje klubom, že aktív ObFZ Rožňava pred novou sezónou 2018/2019 sa uskutoční v piatok 29. 06. 2018 o 16:30 na ZŠ akademika Jura Hronca v Rožňave.
  • Finále Pohára predsedu ObFZ Rožňava sa uskutoční 29. 06. 2018 o 18:00 na štadióne MFK Rožňava.
  • Finálové kolo Prípravky ObFZ Rožňava sa uskutoční 30. 06. 2018 o 9:30 na štadióne MFK Rožňava.

ŠTK oznamuje klubom, že prihlášky do súťaží SR 2018-2019 riadených ObFZ Rožňava je klub povinný pre každé družstvo zvlášť podať do stredy 27.6.2018 do 24:00. Prihlasovanie družstiev bude vykonávané len formou elektronickej prihlášky v systéme ISSF. Klubový manažér si vytvára jednotlivé družstvá na SR 2018-2019 a následne v systéme ISSF - elektronická podateľňa – prihláška do súťaže zaregistruje prihlášku daného družstva.

Strana 1 z 101