Záverečné výsledky futbalistov horného Gemera v ročníku 2023/2024

Futbalové súťaže ročníka 2023 – 2024 aj v našom regióne horného Gemera sa už dávno skončili (16.6.2024) a my vám dlžíme záverečné komentáre k nim. Robíme tak z rôznych dôvodov až teraz. Dúfame, že nám to nebudete veľmi vyčítať. Začnime teda súťažiami dospelých a od najvyššie obsadenej súťaže, teda V. ligy JUH, v ktorej sme mali dvocjh zástupcov, a to MFK Rožňava a FK Krásnohorské Podhradie. Aj keď sme v predchádzajúcom príspevku nášho spolupracovníka Štefana Tomášika o tom písali, potvrdíme to aj my, že víťazom súťaže sa stal kolektív futbalistov MFK Rožňava, ktorý v spomínanom ročníku dosiahol výnimočný výsledok, keď zvíťazil s 18 bodovým náskokom pred druhou MFK Gelnica a postúpil tak do IV. ligy Majstrovstiev Vsl. kraja. Všetci im k tomuto úspechu, ktorý dosiahli pod vedením trénera Ladislava Dávida, blahoželáme. 

Pripomíname, že v ostatnom kole V. ligy Juh dosiahli jednotlivé družstvá tieto výsledky: Rožňava – Ťahanovce 5:2, Malá Ida – Borša 2:0, Geča – Vojčice 5:0, Budkovce – Krásnohorské Podhradie 6:0, Gelnica – Topoľany 0:4, Nacina Ves – Dvorníky-Včeláre 1:1.

O účinkovaní gemerských piatoligistov v sezóne 2023/2024

V ďalšom článku Štefan Tomášik opisuje účinkovanie futbalových klubov z okresu Rožňava v 5. lige – JUH riadenej VsFZ.  Najprv uvádza káder, neskôr výsledky a v závere konečnú tabuľku 5. ligy – JUH. Text dopĺňajú fotografie.      

Účinkovanie Rožňavy

Káder: Frederik, Spišák, Dávid Oravecz, Kristián Kočiš – Filip Szabó, Patrik Varga, Juraj Horvát, Filip Gallo, Goderzi Machaidze, Tomáš Gecelovský, Jozef Korfanta, František Gyenes, Pavlo Berezianskyi, Maroš Sasák, Štefan Dorkin, Gabriel Majoroš, Valerij Kovernyk, Shota Gvazava, Michal Domik, Zoltán Kótai, Martin Sabol, Stanislav Hric, Bryan Ruščin, Szabolcs Szabó – Dózsa, Michal Gallo, Richard Tobias Želinský, Jakub Ďuríček, Jozef Fedor, Filip Kovács, Matúš Šeďo, Michael Ligárt, Ladislav Dávid, Ryan Jiovanni Marcelino

utorok, 02 júl 2024 08:17

Slovenskí cyklisti opäť v Jelšave

Napísal(a)
Slovenskí cyklisti opäť v Jelšave

Východ Top liga v cestnej cyklistike zavítala do nášho mestečka 2.6.2024 na 4. kolo ligy za účasti slovenských aj  zahraničných pretekárov z Poľska a Maďarska. Tohtoročný pretek neprekonal rekordnú účasť 156 cyklistov v Jelšave z minulých rokov, nakoľko sa konalo na Slovensku viacero pretekov. Na pretek sa prihlásilo 66 cyklistov a na štarte ich bolo 51. Tentokrát na štarte chýbali poprední, bývalí reprezentanti ČSSR, SR a viacnásobná víťazka v Jelšave a tohtoročná majsterka sveta v Kostarike z Univerzitných majstrovstiev sveta Nora Jenčušová, jazdiaca za profesionálny klub BE PINK, a tak sa nemohla zúčastniť jelšavského preteku. Chýbal aj majster sveta v cyklokrose Ondrej Glajza a jeho syn Róbert z Popradu. Teší nás skutočnosť, že naše snaženie podporujú svojou účasťou takéto významné osobnosti slovenskej cyklistiky, ktoré na spoločných Majstrovstvách ČR a SR v Jevíčku (ČR) 20. – 23.6.2024 vzorne reprezentovala Nórika Jenčušová, keď získala titul majsterky SR v časovke jednotlivkýň na ceste. Je dvojnásobnou majsterkou SR z r. 2023 – 2024.

Pätnásť júnových gólov na futbale v Rudnej potešilo

Futbalový ročník 2023-2024 v V. lige JUH VsFZ v kategórii dospelých sa skončil v nedeľu 9. júna 2024 zápasmi 25. kola. Prvenstvo v ňom si vybojovalo družstvo MFK Rožňava, ktoré počas celého ročníka získalo v 24 zápasoch 64 bodov. Vyhralo 21 stretnutí, jedno remizovalo a iba dva zápasy prehralo. Dosiahlo skóre 100:12, čo je vynikajúci úspech. Druhá MFK Gelnica zaostala za ním až o 15 bodov. Cenné je i víťazstvo rožňavského hráča Ryana Jiovanniho Marcelina v streleckej súťaži V. ligy JUH, keď v nej dosiahol 27 gólov. Druhým v poradí je s 22 gólmi Patrik Horňák z TJ Družstevník Malá Ida. Druhý účastník tejto súťaže – FK Krásnohorské Podhradie však nebolo dôstojným súperom ostatným účastníkom  V. ligy a obsadilo až trinástu priečku so získom 9 bodov. Počas celého ročníka si vybojovalo iba 3 víťazstvá a 21 zápasov prehralo. Kolektív TJ Slavoj Kráľovský Chlmec v druhej polovici ročníka vystúpilo zo súťaže a je v tabuľke klasifikované na 14. mieste. Výsledky 25. kola prinášame na inom mieste.

nedeľa, 02 jún 2024 21:04

MFK Rožňava neochvejne mieri do IV. ligy

Napísal(a)
MFK Rožňava neochvejne mieri do IV. ligy

Futbalový začiatok mesiaca jún skrášlil zelené trávniky finálovým zápasom Ligy majstrov Real Madrid – Borussia Dortmund 2:0, ktorý sa odohral na ihrisku vo Wembley v Anglicku. Na hornom Gemeri zato priaznivci MFK Rožňava oslavovali už isté víťazstvo, ktoré im už nemôže ujsť v tomto ročníku V. LIGY JUH VsFZ, keď doma v sobotu vyhrali nad Topoľanmi vysoko 5:0. Jeho niektorí futbalisti nastúpili v nedeľu na súperenie s Tatranom Betliar v 7. lige za rezervu, a tá nemohla ináč skončiť ako hladkým víťazstvom. Konečne sa v spomínanej lige rozohrali aj mužstvá dolnej polovice tabuľky a z nich vynikli najmä hráči Hrhova, ktorí poriadne naložili Baníkom z Drnavy. Očakávaný duel Dlhej Lúky a Bystrého skončil v prospech domácich. A stretnutie Dobšinej s Pačou malo v podobe víťaza jasnú Dobšinú. V tomto kole sa odohrali všetky stretnutia 24. kola. Až na 1 zápas vyhrali všetky domáce družstvá. Padlo v nich 30 gólov, a to v pomere 21:9 v prospech domácich. Zmenilo sa i postavenie streleckej súťaže, ktorú znovu prevzal hráč rožňavskej rezervy Jaroslav Figúr, ktorý Betliaru vsietil 3 góly. A keďže Róbert Rochl z Bystrého neskóroval, má pred ním 2-gólový náskok. Do prehľadu patrí i udelenie červených kariet, a tú rozhodca udelil po prvej žltej hráčovi Betliara M. Chocholovi.

Vysoká prehra futbalistov Krásnohorskej Dlhej Lúky s béčkom MFK Rožňava

Posledný májový futbalový víkend bol aj na hornom Gemeri poznačený majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji. Približovali sa tomu aj niektoré výsledky, ktoré boli viac než prekvapujúce, ako napríklad v stretnutí rožňavskej rezervy MFK s lídrom súťaže Dlhou Lúkou (8:0). Výsledok dosiahnutý na ihrisku by nečakal ani najväčší priaznivec domácich futbalistov. Ale, stalo sa! Nemálo gólov padlo i na ihriskách v Rožňavskom Bystrom, v Dlhej Vsi, v Rudnej i v Lipovníku. V tejto súťaži sa dramaticky vyvíja súboj o tretie miesto v tabuľke. V 23. kole 7. ligy padlo 42 gólov. Najviac z nich (10) videli diváci v Rožňavskom Bystrom. Strelcom kola sa stal Matej Chochol z Betliara so 4 gólmi v zápase s Dlhou Vsou. Streleckú súťaž vedie Róbert Rochl z Baníka Rožňavské Bystré o gól pred Jaroslavom Figúrom z rožňavskej rezervy MFK.

FK Krásnohorské Podhradie

V štrnástej časti seriálu, ktorý pripravil Ing. Štefan Tomášik sa dočítame o účinkovaní futbalových klubov z okresu Rožňava v sezóne 2010/2011. Vo 4. lige  pôsobili SP MFK Rožňava a FK Štítnik K. T., v 5. lige FK Gemerská Hôrka a FK Krásnohorské Podhradie. Komentár uvádza informácie aj o 1. a 2. triede.

Komentár

Svoju desiatu sezónu vo štvrtej lige začala Rožňava s výraznými zmenami v kádri. Mužstvo sa výrazne omladilo, do kádra sa vrátila aj trojica hráčov z hosťovania z Gemerskej Hôrky. Po jesennej časti bola na 12. priečke so ziskom 15 bodov.  Doma prehrala s Turňou n/B.,  Veľkým Folkmarom, Hrabušicami, Štítnikom K. T.  a Sobrancami. Remizovala so Strážskym. Vonku získala jediný bod po remíze vo Veľkých Revištiach. V jarnej časti sa zlepšila. Doma prehrala s Medzevom, Krompachmi a Čaňou. Remizovala v Rudňanoch a doma s Haniskou. Vonku sa jej ešte podarilo vyhrať v Sobranciach. Celkovo sa tak umiestnila na poslednej priečke.

Traja futbaloví súperi neprišli na "majstráky" v Ťahanovciach, Krásnohorskej Dlhej Lúke a v Rakovnici

Futbalové súťaže na hornom Gemeri priniesli v tomto májovom týždni niekoľko prekvapení. Medzi ne patrí i jednoznačné a príjemné víťazstvo piatoligových futbalistov MFK Rožňava, ktorí vysoko porazili súpera z Vojčíc 10:0. V siedmej lige je to neodohratie až dvoch majstrovských stretnuti na ihriskách v Krásnohorskej Dlhej Lúke a v Rakovnici. Ostatné zápolenia v spomínanej súťaži nepriniesli prekvapenia. Môžeme iba konštatovať, že sa odohrali 4 stretnutia, z ktorých iba jedno patrí hosťom. V tomto kole registrujeme 23 gólov so skóre 15:8 pre domácich. Strelecky sa darilo M. Gáborovi z Dobšinej a Marcišovi z Betliara, ktorí vsietili súperom po troch góloch. V streleckej súťaži sa ujal vedenia Róbert Rochl z Rožňavského Bystrého, ktorý zaznamenal 27 gólov. Chválime stretnutia v Honciach a v Dobšinej, kde sa hralo bez kariet.

Futbalisti Krásnohorskej Dlhej Lúky si upevnili pozíciu lídra 7. ligy

Futbalové dianie je u nás poznačené hokejovými majstrovstvami sveta, ktoré sa konajú od 10. mája 2024 v susednej Českej republike. Aj na hornom Gemeri to bolo cítiť tak najmä v zložení futbalových družstiev, hlavne dospelých. I napriek tomu futbalové súboje, ktoré videli diváci v 21. kole majstrovskej súťaže 7. ligy riadenej ObFZ Rožňava, boli pomerne zaujímavé. Mohli by sme ich rozdeliť do troch skupín. Predovšetkým je to súboj o prvé miesto, o tretie miesto, ale aj o únik z posledného miesta tabuľky. Najviac divákov zaujímalo podľa návštevnosti, ktorú uviedli rozhodcovia v správach, stretnutie Betliar – Krásnohorská Dlhá Lúka. Víťazne odišli hostia, ktorí si tak upevnili lídrovskú pozíciu. Zápasy aj preto vyšli v prospech hostí, ktorí zvíťazili v štyroch zápasoch so skóre 11:15. Strelcom kola sa tentoraz stal Ľubomír Lukáč z Pače, ktorý sa potešil čistým hetrikom v súboji s Honcami. Súťaž naďalej vedie Jaroslav Figúr s 26 gólmi, napriek tomu že v tomto kole nehral.

Účastníci v V. lige JUH si počínajú striedavo, keď sa úplne prestalo dariť futbalistom z Krásnohorského Podhradia, čo im prinieslo pozíciu posledného družstva v tabuľke. Žiaľ, do brány sa už druhýkrát musel postaviť aj ich tréner Vladislav Vávra. 

Pozrime sa teraz na aktuálne výsledky dosiahnuté v súbojoch, okrem dospelých aj dorastencov a žiakov, v rôznych ligách horného Gemera.

FK Gemerská Hôrka

V trinástej časti seriálu, ktorý pripravil Ing. Štefan Tomášik, sa dočítame o účinkovaní futbalových klubov z okresu Rožňava v sezóne 2009/2010. Vo 4. lige pôsobili SP MFK Rožňava a FK Štítnik K. T., v 5. lige FK Gemerská Hôrka. Komentár uvádza informácie aj o 1. a 2. triede.

Komentár

Pred sezónou sa veľké zmeny v mužstvách Rožňavy a Štítnika K. T. neudiali. Do kádra Štítnika K. T. pribudli dorastenci Z. Greško, D. Kakalejčík, Urban a Pavlík. Najvýraznejšími zmenami v kádri Rožňavy boli návrat Stehla a príchod Kamenského. V prvých kolách chýbalo Štítniku K. T. až sedem hráčov zo základnej zostavy. 

Rožňava ťažila z domáceho prostredia, keď ani raz neprehrala. Raz remizovala s Veľkými Revištiami 3:3. Najvyššiu výhru zaznamenala doma so Strážskym 6:0. Dvakrát sa jej podarilo bodovať vonku, a to vyhrať vo Veľkom Folkmare a remizovať v Čani. Po jesennej časti bola na 6. priečke so ziskom 24 bodov. 

Strana 1 z 134