Prvý gól futbalistov Krásnohorského Podhradia v novom ročníku IV. ligy JUH vsietil v 48. minúte 1. kola zápasu FK Krásnohorské Podhradie – Družstevník Cejkov z priameho kopu spoza šestnástky Tomáš Hajdúk a postaral sa o vyrovnanie na 1:1.

IV. LIGA JUH - 1. KOLO 1.8.2020 o 16.30 hod.

FK Krásnohorské Podhradie – Družstevník Cejkov 3:2 (0:1). G: J. Rencsok 2, T. Hajdúk 1 – E. Lukáč, P. Balint. ŽK: J. Fatľa, J. Rencsok – J. Paľovčík. R: L. Bucko – I. Pohanka, S. Horváth. DS: J. Michna. Div.: 200.

PODHRADIE: J. Salai – I. Oravec (85´M. Seman), M. Mészner (C), J. Fatľa, N. Luko (55´ P. Boroš), M. Boroš (73´ J. Benedik), A. Vaško, T. Hajdúk, R. Fabián, T. Revúcky (73´ A. Ragán), J. Rencsok. Tréner: P. Džačár.

Na Konferencii ObFZ Rožňava rozhodli o štarte 6. a 7. futbalovej ligy v novom ročníku

V polovici júla sme na stránke Maj Gemer predovšetkým futbalovú obec nášho okresu informovali, že sa po koronavíruse a pred novým ročníkom uskutoční Konferencia Oblastného futbalového zväzu v Rožňave. V stredu 29. júla sa nám ozval sekretár ObFZ Ladislav Dávid, ktorý nám potvrdil, že v stanovený deň, teda 24. júla o 17.30 hodine na štadióne MFK v Rožňave bola pripravená a konferencia sa aj uskutočnila. Viedol ju predseda ObFZ pán Jozef Džubák, ktorý na konferencii privítal prítomných 17 zástupcov klubov z celého okresu. Dôležité bolo, že spoločne odhlasovali novú organizáciu oblastných futbalových súťaží. V kategórii dospelých sa rozhodlo, že budú dve súťaže. V 6. lige v ročníku 2020/2021 bude štartovať 13 družstiev. Podľa toho ako im boli pridelené čísla sú tieto: č. 1. OFK Vyšná Slaná, 2: TJ Sokol Pača, 3. TJ Tatran Betliar, 4. TJ Jednota Krásnohorská Dlhá Lúka, 5. FK Baník Drnava, 6. OTJ Honce, 7. TJ Baník Rakovnica, 8. FK Hrhov, 9. TJ Zlatý klas Dlhá Ves, 10. TJ Baník Rožňavské Bystré, 11. FK Plešivec, 12. MFK Dobšiná, 13. FK Gemerská Hôrka.

Bude to posledná futbalová generácia v Nižnej Slanej ?

Futbal v obci Nižná Slaná je už minulosťou od roku 2016 v kategórii dospelých a od roku 2017 v kategórii prípravky. Náš spolupracovník Ing. Štefan Tomášik vo svojom príspevku uvádza prehľad hráčov poslednej generácie futbalistov Baníka Nižná Slaná. Článok obsahuje fotografiu a jednotlivých hráčov, pričom sú rozdelení podľa bydliska a nie podľa jednotlivých sezón. Po dokončení zoznamu futbalistov nasleduje prehľad predsedov futbalového klubu rokoch 2001 – 2016 a prehľad umiestnení jednotlivých kategórií v jednotlivých sezónach. Túto generáciu tvoria: Štefan Tomášik – Dalibor Hajči, Tomáš Čipka, Štefan Gunár, Jakub Gáll, Tomáš Regrút, Marek Boroš, Miroslav Ambróz, Dušan Valko, Peter Slovák, Stanislav Slovák, Juraj Junger, Ondrej Junger, Ján Junger, Jozef Balogh, Martin Hajči, Radovan Hajči, Štefan Müller, Ján Gelda, Jozef Vierg, hráči len v mládežníckej kategórii: Vladimír Sentpetery, Martin Leštach, František Tököly, Zoltán Tóth, Matúš Junger, Igor Benedik.

Už tento týždeň: Do Rimavskej Soboty prichádza Detská Tour Petra Sagana!

Zažiť na vlastnej koži skvelú atmosféru cyklistických pretekov pod „krídlami“ fenomenálneho Petra Sagana. Nemusí to byť len sen a netreba pritom ani cestovať do zahraničia. Všetky deti od 3 do 14 rokov si môžu zmerať svoje sily na siedmom ročníku Detskej tour Petra Sagana už tento týždeň, 26. júla v Rimavskej Sobote. Zábavu, napätie a skvelé výkony mladých cyklonadšencov prináša ŠKODA AUTO Slovensko aj do ďalších kútov Slovenska. Deti sa v Rimavskej Sobote postavia na štartovú čiaru v Mestskej záhrade na Cukrovarskej ulici. Svoje sily si zmerajú tí najmenší drobci, mladší aj starší žiaci. Podrobné informácie o udalosti, ako aj online prihlasovací systém nájdete na stránke www.detskatour.sk.
Detská tour Petra Sagana má tento rok pred sebou ešte 5 súťaží v rôznych slovenských mestách. Okrem Rimavskej Soboty sa môžete tešiť na súťaže v Šamoríne (16. august), Stupave (30. august), Žiline (19. september) a Červenom Kláštore (26. september).

Horný Gemer sa pripravuje na štart nového ročníka majstrovských futbalových súťaží

Zo sociálnych sietí a niektorých webových stránok sa dozvedáme, že futbalový Gemer ani v súčasnosti nezaháľa, ale využíva situáciu, keď pre koronavírus sú zastavené všetky majstrovské súťaže v tomto regióne a mužstvá sa pripravujú na reštart už od nových ročníkov viacerými prípravnými zápasmi. Známa stránka futbalu na Slovensku futbalnet.sk z nášho okresu práve informuje, že súčasné voľno využíva na zorganizovanie konferencie s aktívom Oblastného futbalového zväzu, ktorá sa uskutoční 24. júla 2020 o 17.30 na štadióne MFK v Rožňave. Podľa neoficiálnych informácií rozhodne o tom, ako súťaže budú v novom ročníku vyzerať a ktoré mužstvá sú do nich prihlásené. Keďže aj krajská organizácia futbalu prišla s niektorými návrhmi na zmenu v riadení i organizovaní krajských súťaží, istotne sa v najbližších dňoch dozvieme, čo od nášho futbalu v nasledujúcom období môžeme čakať.

Z majstrovského futbalu V. ligy K-G skupiny a jej 14. kola MFK Rožňava - Seňa 6:0. Rožňava hrala v čierno-bielom pruhovaní.

Futbalový klub MFK Rožňava patril v uplynulom ročníku k jednému z dvoch reprezentantov okresu Rožňava v V. lige K – G v kategórii dospelých. Aj preto si náš spolupracovník Ing. Štefan Tomášik vybral tento klub a napísal o ňom článok. Príspevok hodnotí účinkovanie mužstva dospelých v jesennej časti (jarná časť sa nehrala). Článok obsahuje súpisku, výsledky, zhodnotenie, tabuľku a prehľad strelcov.
Súpiska: Šalamon, Zakhar, Oravecz – Korfanta, R. Greško, Z. Breuer, Kakalejčík, Kontra, O. Sanisló, Ivanič, Gyömbér, Vysoký, Ikri, Sappanoš, Németh, G. Beshir, Ďuriček, Molčan, Grulyo, Horvát, Figúr, L. Dávid, Chochol, Konček, Ďurský, Ragan. 

pondelok, 06 júl 2020 13:57

FK Zlatý Klas Dlhá Ves v sezóne 2000 /2001

Napísal(a)
FK Zlatý Klas Dlhá Ves v sezóne 2000 /2001

Futbalový klub FK Zlatý Klas Dlhá Ves patril k stabilným účastníkom najvyššej futbalovej okresnej súťaže 1. triedy a aj v súčasnosti 6. ligy. Výnimkou bola sezóna 2007/2008 kedy klub pôsobil v 2. triede (terajšia 7. liga). Aj preto si náš spolupracovník Ing. Štefan Tomášik vybral tento klub a napísal o ňom článok. V príspevku je detailne opísaná sezóna 2000/2001, autor uvádza káder, fotografiu, výsledky a tabuľky.
Káder: Jobbágy – Orel, Barkai, Farkaš, Zoller, T. Segyo, V. Segyo, Szeman, Maté, V. Ferdinand, L. Ferdinand, Csotó, Arp. Pomaj, Att. Pomaj, N. Pomaj, Blatník, Kankula, Repka, L. Novák, A. Novák, Varga, Ruszó, Rákay.

Na štarte cyklistických pretekov Rudnou cestou - okolo Jelšavy.

Slovenský cyklistický klub Magnezit Jelšava v spolupráci s Mestom Jelšava uskutočnili 5. júla 2020 1. kolo cyklistických pretekov jednotlivcov pod názvom „Rudnou cestou – okolo Jelšavy“ ako Majstrovstvá Východného Slovenska VRL. Najrýchlejším pretekárom na 72 km dlhej trati bol Adrian Honkisz z Poľska, ktorý ju absolvoval v čase 1:47:29,53.  Pretekov sa zúčastnilo 158 účastníkov, medzi ktorými boli okrem cyklistov z rôznych oddielov zo Slovenska aj pretekári z Poľska, Maďarska a Nemecka. Bojovalo sa na trati: bývalé kasárne Jelšava, ostrý štart za mestom Jelšava – ďalej smer Teplá Voda – Lubeník – Revúcka Lehota – Mokrá Lúka – Revúca (prejazd mestom) – Mokrá Lúka – Revúcka Lehota – odbočka Slovmag – Turčok – Železník – Sirk – Červeňany – Rákošská Baňa – Rákoš – Kameňany – Držkovce – Leváre – Gemerská Ves – Licince – Šivetice – Jelšavská Teplica – Jelšava – cieľ bývalé kasárne Jelšava.

Futbalový klub Družstevník Gemerská Poloma v sezóne 2009/2010

Futbalový klub FK Družstevník Gemerská Poloma taktiež patrí ku klubom, ktoré už v súčasnosti neexistujú. V súčasnosti tento klub nahradil ŠK Polom, ktorý účinkuje v 7. lige. Náš spolupracovník Ing. Štefan Tomášik napísal o ňom článok, z obdobia kedy klub Družstevník hral 1. triedu. Príspevok obsahuje fotografie, súpisku, tabuľky, výsledky a  niekoľko zostáv.
Súpiska: Štefan Mišina, Jaroslav Chanas – Zdenko Greško, Rastislav Greško, Július Lišuch, Ľubomír Hatvaník, Jozef Gunár, Michal Mihalík, Viktor Mihalík, Matúš Kalina, Tomáš Klement, Peter Lipták, Martin Kollár, Štefan Forgáč, Ladislav Lörinc, Martin Ďuríček, Ľubomír Ďuríček, Marek Kováč, Libor Urban, Marián Ferenc, Tomáš Očkaik, Jakub Breznen, Peter Rogos, Matej Chochol, Július Benedik, Ján Valko. Tréner: Marián Ferenc

TJ Futbalový oddiel Vlachovo v sezóne 2000/2001

Telovýchovná jednota - Futbalový oddiel Vlachovo patrí v súčasnosti ku klubom, ktoré už neexistujú. Napriek tomu náš spolupracovník Ing. Štefan Tomášik napísal o ňom článok. Autor zvolil sezónu, kedy klubu hrozilo vypadnutie do nižšej súťaže, napokon sa však zachránil. Článok obsahuje káder, fotografiu, výsledky a konečnú tabuľku.
Ako v predchádzajúcich príspevkoch, aj tentoraz začíname zoznamom kádra FO Vlachovo v ročníku 2000/2001: Rochfaluši, V. Hajdúk, Polák – Adam, Z. Müller, Pitoňák, Sekerka, Marciš, Adamík, Soják, M. Ondrejčík, D. Ondrejčík, Hricko, I. Leško, M. Leško, P. Hajdúk, Lukáč, Teplický, M. Gecelovský, J. Gecelovský, Šofranko, Sklenár, Lipták st., Lipták ml., Hronec, Lörinc.

Výsledky mužstva pred novou sezónou:

Strana 1 z 111