piatok, 11 jún 2021 16:18

SPEVÁCKY WORKSHOP II. v Gemerskom osvetovom stredisku Doporučený

Napísal(a) M. Hlaváčová
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Dedičstvo inšpiruje - vzdelávacie aktivity v oblasti tradičnej kultúry

Gemerské osvetové stredisko (GOS) v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, dňa 17. 6. 2021 (štvrtok) o 17:30 organizuje v poradí druhý online spevácky workshop, ktorý bude zameraný na prácu spevákov vo folklórnych skupinách.
„V rámci prvého workshopu sme s lektorkou prebrali základy hlasovej hygieny, venovali sme sa okruhu praktických speváckych činností, hlasovým výcvikom a hrám na zdokonalenie vokálnych zručností u detí. Workshop bol venovaný pedagógom a vedúcim kolektívov, ktorí pracujú s detskými interpretmi – sólistami a pripravujú ich na rôzne súťažné prehliadky. Na ďalšom stretnutí sa zameriame na prácu dospelých spevákov v kolektíve. V našom regióne máme mnoho skupín, ktoré pracujú intuitívne, spievajú piesňový materiál obce, ktorý im je od narodenia prirodzene blízky. Týmito vzdelávacími aktivitami im poskytneme priestor pre výučbu rôznych techník, metód spracovania repertoáru a následnej interpretácii na javisku,“ uvádza Mária Hlaváčová manažérka kultúry GOS.

gos spevacky workshop IISpevácke domy budú tento rok po prestávke v súvislosti s pandémiou koronavírusu pokračovať vo svojej prezentácii už naživo, a to priamo na festivaloch. Najbližšie sa stretnú na speváckom dvore počas Gemerského folklórneho festivalu v Rejdovej. Záujemcovia a fanúšikovia ľudovej piesne sa môžu tešiť na zaujímavý výber piesní a lokalít, o ktorom sa dozvedia opäť niečo nové.

SPEVÁCKY WORKSHOP II. sa bude konať online s hlasovou pedagogičkou Katarínou Kišidayovou. Pripojenie bude možné sa možno 10 minút pred začiatkom workshopu.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Link na podujatie :
https://meet.google.com/zno-jukf-fpp

Mgr. Mária Hlaváčová

 

Čítať 175 krát Naposledy zmenené piatok, 11 jún 2021 16:29

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.