sobota, 18 marec 2023 15:10

V Revúcej vyhodnotil súťaž detí vo výtvarnom prejave na tému „Hasič – pretekár“ Doporučený

Napísal(a) G. Jakubecová
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Dobrovoľná požiarna ochrana SR (DPO SR) a Republiková komisia mládeže DPO SR vyhlásili v školskom roku 2022/2023 20. ročník celoslovenskej súťaže detí vo výtvarnom prejave na tému „Hasič – pretekár“. Súťaž prebiehala v troch vekových kategóriách:
 
Materské školy
 
1. stupeň ZŠ – 1. – 4. ročník
2. stupeň ZŠ – 5. – 9. ročník
ra sutaz deti 20230317 161540
 
Súťaže sa mohli zúčastniť deti v rámci školskej a mimoškolskej činnosti. Súťaž v našom okrese bola vyhlásená prostredníctvom Územnej organizácii DPO SR (ÚzO DPO SR) v Revúcej. 
 
Celoslovenská súťaž je postupovým kolom územných kôl. Školy a mimoškolské zariadenia sa mohli do súťaže zapojiť a svoje výtvarné práce zaslať do 15. 03. 2023 na príslušnú ÚzO DPO SR podľa svojho okresu. 
 
Na ÚzO DPO SR v Revúcej bolo doručených 21 prác od 19 detí zo Základnej školy s Materskou školou (ZŠsMŠ) z Jelšavy, zo Špeciálnych základných škôl (ŠZŠ) z Jelšavy a Revúcej a z Dobrovoľného hasičského zboru (DHZ) v Jelšave. 
 
Odovzdané práce komisia rozdelila do druhej a tretej kategórie podľa veku. Veľa výtvarných prác bolo mimo danej témy, Dňa 17. 03. 2023 boli tieto práce vyhodnotené nasledovne:
 
v druhej kategórii:
 
1. miesto – Sára Bryndzáková, ZŠsMŠ Jelšava
2. miesto – Bianka Hudačeková, DHZ Jelšava
3. miesto – Radka Csatáriová, DHZ Jelšava,
 
v tretej kategórii
 
1. miesto: – Dominik Jančáry, ŠZŠ Revúca
2. miesto: – Denisa Oláhová, ŠZŠ Jelšava.
 
Tieto práce budú doručené na DPO SR do Bratislavy, kde budú vyhodnotené v apríli 2023. Odovzdávanie cien víťazom na celoslovenskej úrovni sa uskutoční v mesiaci jún 2023.
     
ÚzO DPO SR v Revúcej ocení všetky deti v júni. Výkresy budú zverejnené aj Fb stránke Dobrovoľní hasiči v Jelšave, kde môžete zahlasovať o najkrajší výkres v oboch kategóriách.
Gabriela Jakubecová
 
Čítať 790 krát Naposledy zmenené štvrtok, 23 marec 2023 10:19

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!