×

Výstrahy

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: /data/c/3/c30b962d-8472-4b0c-977e-da17c0d5a621/majgemer.sk/web/images/kultura/matica/matko/rv
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/kultura/matica/matko/rv
piatok, 27 január 2012 17:10

Šaliansky Maťko Jozefa Cígera Hronského si našiel víťazov z Plešivca, Štítnika i Rožňavy Doporučený

Napísal(a) Bc. Matej Lada
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

„Bola raz jedna malebná krajina - Slovensko sa zvala. V nej malé mestečko Šaľa. A tá Šaľa Šalianskeho Maťka Jozefa Cígera Hronského mala. Skvosty našich starých otcov, materí, aby sa zas utvrdila láska k vlasti, domovine, k tomu peknému, čo v nás tleje, až neraz sa duša v rozprávke rozochveje...„ (MUDr. Svetozár Hikkel)
Už 19. ročník súťaže v prednese slovenskej povesti sa uskutočnil aj v rámci okresu Rožňava dňa 27. januára 2012. Zorganizovali ho spolu Dom Matice slovenskej v Rožňave, Gemerské osvetové stredisko a Centrum voľného času v Rožňave. Súťažilo sa v priestoroch Gemerského osvetového strediska.

Tohto roku sa súťaže zúčastnilo až 30 súťažiacich, ktorí boli rozdelení do troch, dolu uvedených kategórií. Mladých súťažiacich hodnotila odborná porota zložená zo zástupcov organizátorov a  z radov učiteľov slovenského jazyka a literatúry. Porota to mala tohto roku náročné, kvôli vyrovnanosti kvalít všetkých účastníkov. Prví traja z každej kategórie boli odmenení diplomami a vecnými cenami - knihy z vydavateľstva Matice slovenskej. Víťazi okresného kola postupujú do krajského kola, kde budú mať veľkú šancu na postup do celonárodného kola. Všetkým súťažiacim a ich pedagógom ďakujeme za účasť a pekný umelecký zážitok. Poďakovanie patrí aj všetkým zainteresovaným pracovníkom troch kultúrnych zariadení.  

Výsledky 19. ročníka súťaže v prednese slovenskej povesti okresu Rožňava

Kategória: 2. - 3.  ročník ZŠ: 

1.
2.
3.

  Monika Mikušová
  Radomír Znak 
  Michaela Urbančíková

 

ZŠ Plešivec
ZŠ Ul. Zakarpatská, Rožňava
ZŠ Ul. Pionierov, Rožňava

Kategória: 4. – 5. ročník ZŠ: 

1.
2.
3.

  Adam Molnár
  Simona Mlynárová
  Lucia Urbančíková

 

ZŠ Štítnik
ZŠ Vlachovo
ZŠ Ul. Pionierov, Rožňava

Kategória: 6. – 7. ročník ZŠ:

1.
2.
3.

  Vanda Hanuštiaková
  Matúš Hatvaník
  Veronika Motúzová

 

Gymnázium P. J. Šafárika Rožňava
ZŠ Gemerská Poloma
ZŠ Štítnik

Bc. Matej Lada
DMS Rožňava
{gallery}kultura/matica/matko/rv{/gallery}
{jcomments on}

Čítať 1962 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:46

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.