sobota, 17 september 2022 14:10

Škola života * Tajomstvá v literatúre V. pokračujú Doporučený

Napísal(a) T. Bachňáková
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
V rámci projektu Tajomstvá v literatúre V.  pripravila Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrna organizácia Košického samosprávneho kraja, od mája do októbra 2022 podujatia rôzneho charakteru pre žiakov základných škôl, študentov stredných škôl, ako aj širokú verejnosť. V pondelok 19.9.2022 o 17:00 hod. sa uskutoční podujatie Škola života v podaní Petra Šranka. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia www.fpu.sk, ktorý je hlavným partnerom projektu.
Peter Šrank, spisovateľ, textár, pesničkár, cestovateľ. Píše poéziu, aforizmy, epigramy, krátke publicistické žánre, poviedky, cestopisy, romány. Pre rozhlas tvorí glosy, fejtóny a humoristické scénky. Deťom sa prihovára básničkami, rozprávkami a piesňami. Jeho slová sú plné humoru, erotiky, ale i príležitostných vulgarizmov, bizarných situácií, vážnych zamyslení, či životných právd. Od detstva ho lákalo čítanie, mal rád slohy a písanie pre školský časopis.  
2022 09 19 Peter Šrank verejnosť„Piaty ročník projektu Tajomstvá v literatúre chce nasledovnými podujatiami, ktoré budú v mesiacoch september a október, ponúknuť deťom, mládeži, ako i širokej verejnosti, nové pohľady na problémy, s ktorými sa denne stretávame s hľadaním sebavedomia, identity a životných cieľov,“ povedala Tímea Bagačková Zollerová, autorka projektu. „Podujatia sa tešia veľkej obľube verejnosti a veríme, že i tie nasledujúce, ktoré sú plánované v tomto období, budú mať úspech,“ s potešením dodala Iveta Kyselová, riaditeľka knižnice.
Projekt Tajomstvá v literatúre V. pokračujú 19.9.2022 o 17:00 hod. podujatím Škola života v podaní Petra Šranka v priestoroch Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského v Rožňave, ul. Lipová č. 3. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia www.fpu.sk , ktorý je hlavným partnerom. Vstup je voľný.
 
Tatiana Bachňáková
Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave
 
Čítať 454 krát Naposledy zmenené sobota, 17 september 2022 14:26

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!