×

Výstrahy

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/kultura/planina
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/kultura/planina
utorok, 13 júl 2010 11:10

Plešivecká planina - ďalšia vzácna kniha o prírodných a kultúrnych hodnotách horného Gemera Doporučený

Napísal(a) RNDr. Jaroslav Stankovič
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Plešivecká planina - nová kniha z horného GemeraPo štyroch rokoch úsilia sa autorskému kolektívu podarilo dokončiť a v týchto dňoch vydať knihu: Plešivecká planina. Ide o celofarebnú populárno-vedeckú publikáciu s množstvom fotografií a ilustrácií. Kniha sa venuje Plešiveckej planine nielen z pohľadu jaskýň, ktoré sú súčasťou zoznamu svetového prírodného dedičstva UNESCO, ale dokumentuje aj ďalšie prírodné a kultúrne hodnoty, ktoré planina akosi symbolicky spája do unikátneho celku. Kniha má formát A4 a rozsah takmer 200 strán. Vznikla na pôde Speleoklubu Minotaurus a vydala ju Slovenská speleologická spoločnosť. Podieľalo sa na nej 18 autorov textu a 26 autorov fotografií.

Zostavovateľmi knihy sú: Jaroslav Stankovič, Václav Cílek a Radka Schmelcová. Knihu je možné objednať na adrese: Jaroslav Stankovič, Edelényska 10, 048 01 Rožňava, , 0905412048. Knihe o Plešiveckej planine želáme veľa pozorných čitateľov.
13.7.2010
RNDr. Jaroslav Stankovič

OBÁLKA A OBSAH KNIHY:
{gallery}kultura/planina{/gallery}
{jcomments on}

Čítať 5155 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:36

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!