streda, 06 december 2017 16:38

Mikulášsky darček pre mamičky z Rožňavy: Nemocnica otvorila novú pôrodnicu Doporučený

Napísal(a) Tomáš Kráľ
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Tradičné pôrodné sály nahradili komfortné pôrodné izby hotelového štandardu. Takto sa zmenila pôrodnica v nemocnici Svet zdravia Rožňava, ktorá prešla tento rok zásadnou prestavbou a dostala prívlastok pôrodnica novej generácie. Slávnostne ju otvorili v stredu 6. decembra 2017 a nechýbal pri tom ani Mikuláš.
„Vďaka novému konceptu, ktorý sme v nemocnici prestavbou zaviedli, získajú mamičky maximálny komfort i súkromie.

V novej pôrodnici ich bude čakať prostredie, ktoré je niekde na polceste medzi domovom a nemocnicou, čo prispeje k bezproblémovému priebehu pôrodu,“ hovorí riaditeľ nemocnice Svet zdravia Rožňava MUDr. Dušan Suchý.

Pôrod v súkromných izbách

Nové pôrodné izby si prišla pozrieť aj 31 ročná prvorodička Erika, ktorá v rožňavskej nemocnici privedie v januári na svet dvoch chlapčekov   dvojičky.Pôrody budú po novom prebiehať v nových moderných priestoroch – v troch priestranných a nadštandardne vybavených pôrodných izbách. Tam budúce mamičky strávia približne osem až desať hodín, čiže celý pôrod od prvej pôrodnej až po záverečnú popôrodnú fázu. Dosiaľ prvá pôrodná doba prebiehala v čakacích izbách a tie následné v pôrodných sálach či 

pôrodných boxoch. 

Novým štandardom je dizajnový hotelový interiér, moderné polohovateľné pôrodné lôžko, detská postieľka, samostatné sociálne zariadenie so sprchou, televízia či rozkladacie kreslo pre sprevádzajúcu osobu. „Na pôrodnej izbe môžu mať budúce mamičky po celý čas pri sebe blízkeho človeka, ktorý im bude poskytovať nepretržitú podporu. To dosiaľ nebolo vždy možné, napríklad keď prebiehalo veľa pôrodov v jednom čase,“ vysvetľuje primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia MUDr. Igor Seres.
Vytvoriť pre mamičky príjemnejšiu atmosféru pomôže aj audio systém s upokojujúcou hudbou a inhalačná zmes medicínskych plynov im pomôže zmierniť bolesti počas pôrodu. 

Nové pôrodné izby si prišla pozrieť aj 31-ročná prvorodička Erika, ktorá v rožňavskej nemocnici privedie v januári na svet dvoch chlapčekov - dvojičky. Na obrázku vpravo hore.

 

Pôrodnica prešla tento rok zásadnou prestavbou a dostala prívlastok pôrodnica novej generácie. Dnes ju slávnotne otvorili prestrihnutím pásky.   Slávnostne otvoriť novú pôrodnicu dnes prišiel aj Mikuláš.   Na pôrodnej izbe môžu mať budúce mamičky po celý čas pri sebe blízkeho človeka hovorí primár gynekologicko pôrodníckeho oddelenia MUDr   Na šestonedelí pacienti nájdu štyri jednolôžkové nadštandardné izby s kompletným vybavením.   Prvé mamičky už majú svôj pôrod na nových pôrodných izbách za sebou. Všetky ocenili vysoký komfort aj súkromie.   Pôrody budú po novom prebiehať v troch priestranných a nadštandardne vybavených pôrodných izbách.
Pôrodnica prešla tento rok zásadnou prestavbou a dostala prívlastok pôrodnica novej generácie. Dnes ju slávnotne otvorili prestrihnutím pásky.    Slávnostne otvoriť novú pôrodnicu dnes prišiel aj Mikuláš.    Na pôrodnej izbe môžu mať budúce mamičky po celý čas pri sebe blízkeho človeka, hovorí primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia MUDr. Igor Seres.    Na šestonedelí pacienti nájdu štyri jednolôžkové nadštandardné izby s kompletným vybavením.    Prvé mamičky už majú svôj pôrod na nových pôrodných izbách za sebou. Všetky ocenili vysoký komfort aj súkromie.    Pôrody budú po novom prebiehať v troch priestranných a nadštandardne vybavených pôrodných izbách.

 

Všetci na jednom mieste

Zuzana (34) z Vlachova nedávno porodila v novej pôrodnici svoje prvé dieťa   Emku. Hovorí, že je to jej najkrajší vianočný darček.Nová pôrodnica je súčasťou rozsiahlejšej rekonštrukcie, ktorou počas minulých dvoch rokov prešiel aj gynekologický úsek. Všetky časti oddelenia sa tak scentralizovali na jedno miesto.
„Z toho vyplýva mnoho výhod. Lepšie tak napríklad dokážeme využiť naše personálne, priestorové či prístrojové kapacity. Všetky priestory oddelenia sú ľahko dostupné a lekári i personál tiež môžu vzájomne spolupracovať, čo prinesie vyššiu kvalitu zdravotnej starostlivosti,“ podotýka primár. Súčasťou gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia je aj odborná ambulancia, neonatológia a šestonedelie.
Spolu s kompletnou stavebnou rekonštrukciou získalo oddelenie aj nové medicínske vybavenie a mobiliár. Okrem pôrodných lôžok, zákrokových lámp či nábytku pribudli na neonatologickom úseku napríklad nové výhrevné lôžka pre novorodencov, fotoliečba, monitory dychu a monitory vitálnych funkcií či novorodenecké postieľky. Na šestonedelí zas pacienti nájdu štyri jednolôžkové nadštandardné izby s kompletným vybavením. Celkové náklady sa vyšplhali na takmer 400-tisíc eur.

Zuzana (34) z Vlachova nedávno porodila v novej pôrodnici svoje prvé dieťa - Emku. Hovorí, že je to jej najkrajší vianočný darček. Na obrázku vľavo hore.

 

Mamičky v rožňavskej nemocnici mali možnosť obliecť v dnešný deň svojich novorodencov do mikulášskych periniek.   Pôrody budú v rožňavskej nemocnici prebiehať v nových moderných priestoroch – v troch priestranných a nadštandardne vybavených pôrodných izbách.   Niektoré mamičky v rožňavskej nemocnici dnes obliekli svojich novorodencov do mikulášskych periniek, aby si urobili nádhernú fotografiu.   Tradičné pôrodné sály nahradili komfortné pôrodné izby hotelového štandardu.   V pôrodných izbách strávia budúce mamičky približne osem až desať hodín, čiže celý pôrod od prvej pôrodnej  až po záverečnú popôrodnú fázu.   Mamičky v rožňavskej nemocnici mali možnosť obliecť v dnešný deň svojich novorodencov do mikulášskych periniek a urobiť si nádhernú fotografiu.
Mamičky v rožňavskej nemocnici mali možnosť obliecť v dnešný deň svojich novorodencov do mikulášskych periniek a urobiť si nádhernú fotografiu.    Pôrody budú po novom prebiehať v troch priestranných a nadštandardne vybavených pôrodných izbách.    Niektoré mamičky v rožňavskej nemocnici dnes obliekli svojich novorodencov do mikulášskych periniek, aby si urobili nádhernú fotografiu.    Tradičné pôrodné sály nahradili komfortné pôrodné izby hotelového štandardu.    V pôrodných izbách strávia budúce mamičky približne osem až desať hodín, čiže celý pôrod od prvej pôrodnej až po záverečnú popôrodnú fázu.    Mamičky v rožňavskej nemocnici mali možnosť obliecť v tento deň svojich novorodencov do miklulášskych perinie a urobiť si nádhernú fotografiu.

 

Rožňavská nemocnica je po Humennom a Michalovciach v poradí treťou v Sieti zdravia, ktorá predstavila koncept pôrodnice novej generácie. Ročne sa v nej uskutoční okolo 600 pôrodov. Ambíciou nemocnice je po prestavbe počty pôrodov zvýšiť. Kľúčové fakty o rožňavskej pôrodnici novej generácie:rv porodnica primar

  • celý pôrod bude prebiehať v troch komfortných pôrodných izbách hotelového štandardu, ktoré poskytnú rodičkám maximálne súkromie
  • prevádzka nových pôrodných izieb bola spustená začiatkom decembra
  • celé gynekologicko-pôrodnícke oddelenie vrátane ambulantnej časti, neonatológie a šestonedelia je centralizované na jednom mieste
  • spoločné pracovisko má aj personál, ktorý môže vzájomne spolupracovať
  • v pôrodnici pracuje päť odborných lekárov, desať pôrodných asistentiek, päť sestier a tri sanitárky
  • rožňavská nemocnica je treťou v sieti Svet zdravia s pôrodnicou novej generácie.

 

 Tomáš Kráľ

 

 

Čítať 2644 krát Naposledy zmenené štvrtok, 07 december 2017 14:24

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.