utorok, 01 september 2020 17:47

Múzejný deň bude na tému prírodné pamiatky zapísané v zozname svetového dedičstva UNESCO

Napísal(a) R. Šimko
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Banícke múzeum v Rožňave sa ani tento rok nezaobíde bez tradičného Múzejného dňa, ktorý sa skutoční v piatok 18. septembra od 9:00 do 17:00 v Zážitkovom centre SENTINEL na Šafárikovej 43. Témou budú prírodné pamiatky, zapísané v zozname svetového dedičstva UNESCO. „Múzejný deň každoročne pripravujeme pre žiakov materských, základných aj stredných škôl. Štandardne sa koná v polovici mája, vždy v piatok pred Nocou múzeí a galérií. Tohtoročná Noc múzeí však bola pre pandémiu preložená a jej nový termín je až v polovici novembra. Aj vzhľadom na počasie sme sa preto rozhodli zorganizovať Múzejný deň UNESCO samostatne v septembri,“ informoval riaditeľ Baníckeho múzea v Rožňave, Pavol Lackanič.
Múzejníci pripravili bohatý program, v ktorom si okrem prednášok, prehliadok expozícií a Geologickej bádateľne budú môcť účastníci vyskúšať jazdu banským vláčikom a mnoho interaktívnych aktivít.

Do programu sa zapoja aj ďalšie organizácie Košického samosprávneho kraja a partnerské zariadenia. Napríklad Stredná zdravotnícka škola predvedie poskytnutie prvej pomoci pri úrazoch v prírode, Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave zas pripravila výstavu publikácií pamiatok na Gemeri, ktoré sú zaradené do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Obrovským lákadlom pre mladých návštevníkov bude aj ukážka jaskyniarskej techniky jaskynnou záchrannou skupinou Arachnos, či lezecká stena, ktorú poskytne Klub horských športov Kras. Zriaďovateľom BM je Košický samosprávny kraj. 
Viac informácií o aktivitách, podujatiach a výstavách Baníckeho múzea v Rožňave nájdete na www.banmuz.sk.

Tešíme sa na vás!

R. Šimko

 

Čítať 382 krát Naposledy zmenené streda, 02 september 2020 19:11

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.