piatok, 03 september 2021 15:15

Deň baníkov v Baníckom múzeu v Rožňave Doporučený

Napísal(a) G. Badin
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, organizuje podujatie Deň baníkov v Zážitkovom centre Sentinel dňa 10. 9. 2021 od 9:00 do 16:00 hod.  Hlavným cieľom podujatia je oboznámiť návštevníkov s vývojom banskej dopravy (od stredoveku až po súčasnosť) so špeciálnym dôrazom na spôsoby a formy prepravy nerastov. Počas celého dňa budú pripravené rôzne zážitkové aktivity, odborné prednášky a prehliadky expozícií Zážitkového centra Sentinel. Cieľovou skupinou sú hlavne deti a študenti materských, základných a stredných škôl. 

„Plánované zážitkové aktivity priblížia návštevníkom jednotlivé druhy banskej dopravy, pričom si niektoré z nich budú môcť aj vyskúšať prostredníctvom autentických funkčných replík (dobový banský vozík, korýtko, kladkostroj).

Podujatie obohatí aj náš najnovší interaktívny prvok, a to jazda na banskom vláčiku do štôlne Alexander. Veríme, že malým aj veľkým bádateľom týmto dňom priblížime bohatú históriu baníctva, s ktorou sa spája najmä Gemer,“ prezradil riaditeľ Baníckeho múzea v Rožňave Pavol Lackanič.

Záujem zúčastniť sa na podujatí Cesta nerastov – Deň baníkov v Baníckom múzeu v Rožňave je potrebné nahlásiť vopred, keďže počet účastníkov je limitovaný.

Projekt „Cesta nerastov“ – podujatie Deň baníkov v Baníckom múzeu v Rožňave z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu.

Miesto konania: Banícke múzeum v Rožňave – Zážitkové centrum Sentinel, Šafárikova 43, 048 01 Rožňava.

Gabriela Badin

 

 

Čítať 679 krát Naposledy zmenené piatok, 03 september 2021 18:12

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!