štvrtok, 09 november 2023 16:00

Dvanásty ročník Snow Film Festu prichádza do Rožňavy Doporučený

Napísal(a) R. Šimko
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Zimné outdoorové filmy nás už čoskoro zahrejú v Rožňave, a to v rámci dvanásteho ročníka Snow Film Festu! Gemerské osvetové stredisko, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, sľubuje opäť nabitý program plný dobrodružstva a adrenalínu. Festival Snow Film Fest je známy pre svoj rozmanitý výber filmov, ktoré sú venované rôznym zimným športom a dobrodružstvám. Už 16. novembra 2023 si od 18.00 budete môcť v Dome tradičnej kultúry Gemera na Betliarskej 8 v Rožňave vychutnať osem fascinujúcich snímok od českých aj medzinárodných tvorcov. Tohtoročná filmová ponuka je opäť veľmi pestrá. Zaujíma vás skialpinizmus, freeride lyžovanie, snowboarding, kitesurfing, lode alebo lietadlá? Najväčší filmový festival zimných športov má vo svojej ponuke niečo pre každého. Tešiť sa môžete nielen na dobrodružné filmy plné adrenalínu a očarujúcej prírody, ale aj úprimné ľudské príbehy.

rv ffestival NotAlone Cryophobia end close 1200x675 1 600x600Keď profesionálna horolezkyňa Sarah Heuniken prišla pri výprave o svoju priateľku, dostala sa psychicky na dno. Jej cesta späť do hôr a k sebe samotnej je náročná a vedie cez najrôznejšie prekážky. 

Ako sa uzdraviť a prekonať traumatický zážitok? O tom je film Osamenie od Heather Mosher.

Snímka Speedup: Himalájsky príbeh prepája krásu veľhôr so snahou upozorniť na dopady ľudskej činnosti a zmeny klímy na prírodu najvyšších hôr sveta. Horolezec, extrémny skialpinista a ambasádor Svetového fondu na ochranu prírody Benedikt Böhm prekonáva rekordy vo výstupoch na rôzne veľhory. Tentoraz sa spolu s Prakashom Sherpom rozhodol vyliezť na sedemtisícový vrchol Himlung Himal a ukázať tým svetu, aké následky môže mať ľudská činnosť na krajinu.

rv ffestival abcd 600x600Milovníci čerstvého prašanu si na svoje prídu pri filme Lužba: Duša Sibíri od Andrého Costu. Line And Air potom ohromí neuveriteľnými výhľadmi z paluby ultraľahkého lietadla a slobodou, ktorú si autor Geraldine Fasnacht užíva pri jazde na snowboarde. Pre spojenie lyží, kite, saní a traverzu Laponska sa rozhodla súčasná držiteľka Guinessovho rekordu v najdlhšej kitesurfingovej ceste bez supportu. Lapland Explorer je pre Niky Ballus ďalším splneným snom po ťažkom úraze nohy. Na sever sa vydáme aj so snímkou Wavy: Plavba môjho života, kde sa dvojica freeriderov delí o zážitky z neskutočných zjazdov.

Úlohy českého solitéra v inak zahraničnej tvorbe sa ujal Ondřej Pekárek s filmom Salaš: Gruzínsky freeride. Zbalil stan, zaobstaral si rv ffestival P1025249 600x600kachle, expedičné sane a vyrazil. Objavte spoločne s ním nové miesta v Gruzínsku. 

V neposlednom rade sa potom na festivale môžete zabaviť pri sketchi Lalodge od Huga Laugiera, ktorý je síce freeskierom ale rozhodne sa v sprievode bývalého biatlonistu Martina Fourcada vyskúšať ďalšie zimné športy.

Ako každý rok od roku 2011 ponúka Snow Film Fest divákom lavíny zimného adrenalínu. Návštevníci sa môžu tešiť na pestrú ponuku outdoorových snímok vo viac ako 100 kinách, kaviarňach a kultúrnych domoch v Česku aj na Slovensku.

Nezmeškajte šancu byť svedkom tohto zimného dobrodružstva v Rožňave. Všetky informácie o premietacích miestach a ďalšie dôležité podrobnosti nájdete na oficiálnom webe festivalu www.snowfilmfest.cz.

Aktuálne informácie zo života Gemerského osvetového strediska sledujte na našej stránke www.gos.sk a na našich sociálnych sieťach, ktoré nájdete jednoducho ako @gos.roznava.

 

Informoval: Róbert Šimko,

marketingový manažér

Čítať 303 krát Naposledy zmenené štvrtok, 09 november 2023 16:47

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!