štvrtok, 06 február 2014 10:47

Ona a On. Kde je láska k ľuďom, tam je aj láska k umeniu

Napísal(a) Tatiana Bachňáková
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

rv valentin maila(Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave – tlačová správa) – Pracovníci Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrneho zariadenia Košického 
samosprávneho kraja, pripravili pre návštevníkov a čitateľov na 14. február 2014 prekvapenie pod názvom Ona a On. 
Deň svätého Valentína v dnešnej spoločnosti znamená obdarovanie milovaných kyticou, pohľadnicou, čokoládou... O svätom Valentínovi kolujú storočia rôzne legendy. História sviatku ostáva akousi záhadou. Do krajín strednej a východnej Európy, vrátane Slovenska, prenikla tradícia osláv dňa svätého Valentína až v deväťdesiatych rokoch minulého storočia. Symbolom sviatku je červené srdce, ktoré predstavuje ten najkrajší vzťah medzi dvomi ľuďmi. 
Názory ľudí na tento sviatok sú rôzne. Určite budete súhlasiť s tým, že sotva sme stihli poupratovať opadané ihličie z vianočného stromčeka, z každej strany už na nás útočia reklamy na blížiaci sa ďalší sviatok. V Gemerskej knižnici Pavla Dobšinského v Rožňave prichádzame v tento deň s ponukou, pri ktorej dávame možnosť ušetriť. Stačí, ak príde dvojica ONA a ON, kde jeden z nich si predĺži čitateľský preukaz a druhý ho dostane u nás zadarmo, alebo - v prípade, že ani

jeden z dvojice nie je našim čitateľom, dávame možnosť jednému sa zapísať za riadny členský poplatok a druhý z dvojice ho dostane zadarmo. 

valentin mail1Tak čo, presvedčili sme Vás? Ušetríte nie len na členskom, ktoré máte na jeden rok zdarma, ale ušetriť môžete ešte viac - po celý rok si budete môcť chodiť požičiavať knihy a časopisy na čítanie rôzneho žánru, za ktoré u nás, na rozdiel od kníhkupectiev, nemusíte platiť.
Nech už je sv. Valentín akokoľvek negatívny alebo pozitívny, snažme sa akceptovať, že sa stal súčasťou nášho života. Do akej miery si pripustíme komerčnosť a biznis obchodníkov, je len a len na nás. Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave ponúka 14. februára 2014 netradičnú formu obdarovania a to v podobe čitateľského preukazu, ktorý za určitých podmienok môžete dostať zdarma. Tešíme sa na Vás.
Tatiana Bachňáková

 

Čítať 1986 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:34

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!