pondelok, 16 jún 2014 17:19

XXII. ročník regionálnej prehliadky dychových hudieb Gemera-Malohontu - Festival Janka Plichtu

Napísal(a) Magdaléna Kantorová
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

ti IMGP0055aaV piatok 13. júna 2014 sa v Daxnerovom dome v Tisovci konal XXII. ročník regionálnej prehliadky dychových hudieb Gemera-Malohontu, „Festival Janka Plichtu“. Festival nesie názov po vzácnom človeku, muzikantovi Jankovi Plichtovi, ktorý už nie je medzi nami.
Na úvod prehliadky sa predstavila DH mesta Hnúšťa, ktorá bola založená v roku 1941. Vedúcim dychovej hudby je Karol Teicher a umeleckým vedúcim Peter Majoroš.
Ďalším účinkujúcim bola DH Hradovanka z Tisovca, ktorá patrí medzi najstaršie dychovky v našom regióne. V samotnom Tisovci prispela veľkou mierou nielen k obohateniu hudobného života, podnietila jeho rozvoj, pretože sa v nej vychovali desiatky hudobníkov, ktoré účinkovali nielen v tejto dychovke, ale aj v iných hudobných telesách, prípadne orchestroch.
V závere programu sa predstavili jubilujúce dychové hudby. Úctyhodných 60 rokov existencie si tento rok pripomína DH Magnezitár z Jelšavy, ktorá patrí do skupiny kolektívov, ktoré tvoria tradície baníckych dychoviek. Tohto času je kapelníkom súboru Ján Bukóci. Mladším jubilantom je 25 ročná DH Gemerčanka z Revúcej, ktorá sa môže pýšiť zahraničnými vystúpeniami, účasťou na

celoslovenských súťažných prehliadkach, medzinárodnom súťažnom festivale. V Tisovci sa predstavila pod vedením pána Jaroslava 

ti IMGP0055ati IMGP0032ati IMGP0019ati IMGP0013ati IMGP0008aPetra. Touto cestou prajeme jubilujúcim dychovým hudbám ešte veľa úspešných rokov, všetkým jej členom veľa zdravia, osobných a pracovných úspechov a veľa tvorivých síl.
Tak ako každý rok spríjemnili svojím vystúpením atmosféru Tisovské mažoretčatá, ktoré pracujú pod vedením pani Evy Perenčajovej.
Organizátormi podujatia boli Gemersko-malohontské osvetové stredisko v Rimavskej Sobote a Mesto Tisovec.

Magdaléna Kantorová

 

Čítať 1931 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 11:05

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!