sobota, 20 október 2012 14:20

Stredoslovenskí seniori aj z Gemera na zájazde do Štrasburgu navštívili Europarlament Doporučený

Napísal(a) Zuzana Homoliaková
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Zvolen, 9. september 2012. Do autobusa označeného Eurobus - V. Maňka – Štrasburg vo večerných hodinách nastupovali cestujúci rôznych vekových skupín. Medzi 47 účastníkmi zájazdu do Štrasburgu v dňoch 9.9. – 13.9.2012, ktorého garantom bol europoslanec Ing. Vladimír Maňka, bolo aj 16 seniorov Krajskej organizácie Jednoty dôchodcov na Slovensku Banskobystrického kraja.
V autobuse sa stretla rôznorodá spoločnosť ľudí. Takí, ktorí robia

vo svojom odbore mnoho nad rámec svojich povinností, ale aj takí, ktorí sa angažujú v spoločenských organizáciách, alebo sú víťazmi rôznych súťaží. Takto cestujúcu spoločnosť charakterizoval moderátor Patrik Herman, ktorý nás počas zájazdu sprevádzal.
Všetci sme boli plní očakávania a kládli si otázky, aké to bude v Štrasburgu. Skutočnosť predčila všetky naše očakávania. Pani Lujza Lysinová, asistentka europoslanca Ing. V. Maňku už na príchod autobusu čakala a odviedla nás do hotela IBIS, kde sme boli  ubytovaní.
Po oddychu sme si pozreli katedrálu Notre Dame de Strasbourg, ktorá je postavená z červeného pieskovca a je jednou z najvyšších vo Francúzsku (142 m), múzeum stredovekého umenia a obchodíky plné suvenírov.
Na druhý deň sme obdivovali historické budovy na „Petite France“, ktoré patrí k najzachovalejším častiam starého mesta. Po obede  sme v programe mali návštevu EUROPARLAMENTU. V Europarlamente nás privítal pán Martin Bukna, sprevádzal nás po priestoroch, oboznámil s jeho organizáciou a činnosťou. Mali sme možnosť sledovať z tribúny pre návštevníkov aj zasadnutie v parlamente.
Besedu s europoslancom V. Maňkom  moderoval P. Herman. Beseda prebiehala v priateľskom ovzduší. Na záver zástupcovia členov zájazdu poďakovali V. Maňkovi  za možnosť navštíviť Štrasburg. Spoločná fotografia bude pamiatkou a spomienkou na tento zájazd.
V stredu  sme sa všetci tešili na  vyhliadkovú plavbu loďou. Obdivovali sme malebné mestské štvrte Štrasburgu obmývané riekou Ill. Nápaditá kvetinová výzdoba mostov a fasád domov  nás veľmi zaujala. Veľkoleposť a zaujímavá architektúra historických budov, katedrál a Rohanovského paláca nás očarili.
Veľký dojem na nás urobil i moderný komplex budov EUROPARLAMENTU. Po skončení vyhliadkovej plavby  nakúpili  sme v meste spomienkové darčeky a urobili posledné fotografie.
Plní dojmov sme v  neskorých popoludňajších hodinách nastúpili do autobusu smerujúceho na Slovensko.
Seniori z KO JDS Banskobystrického kraja ďakujú europoslancovi Ing. V. Maňkovi za možnosť vidieť  miesta, ktoré nie sú dostupné každému návštevníkovi Strasburgu.
Za seniorov KO JDS BBSK  
Zuzana Homoliaková, Revúca
Fotografie: Dušan Ivan

FOTOREPORTÁŽ

Zájazd seniorov do Strasburgu


{jcomments on}

Čítať 2918 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:49

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.