×

Výstrahy

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/kultura/vianocne/hc
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/kultura/vianocne/hc
nedeľa, 26 december 2010 21:55

Vianoce mali svoje magické čaro osláv i v Honciach na hornom Gemeri Doporučený

Napísal(a) Janka Hricová
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

"Keď Štedrý večer do saní sadne, nenechá smutné miestočko žiadne.
Na sivú hlinu koberce stelie, utkané z vločiek, iskrivo biele.
Pripína hviezdy na vetvy smrekov, deti v sne plaví voňavou riekou.
Mladých i starých dojme a vzruší. Potom sa ticho privraví k duši:
Otvorte dvere Kráľovi kráľov! On plní všednosť radosťou stálou.
V hlbine srdca urobí divy, - aby svet znova nezostal sivý."
Vianoce sú tým najobdivuhodnejším sviatkom, aký existuje. Sú prekvapením, ktoré Boh pripravil ľuďom - živý a všemocný Boh tu ukazuje plnosť svojho milosrdenstva tým, že sa stáva celkom malým a slabým. Stvoriteľ sa tak vydáva svojmu stvoreniu. Dieťa Vianoc

nám hovorí: Ja som Boh, ktorý sa stal človekom. Chcem vám dokázať, že som Láska, že vás milujem....
....a v duchu Vianoc a Božej lásky sme si aj v obci Honce pripomenuli vianočný čas. O spestrenie vianočných služieb božích sa postarali aj naše deti, ktoré svojimi básničkami a piesňou potešili všetkých prítomných.
Rovnako sviatočným spestrením bolo aj vystúpenie nášho dedinského ženského spevokolu, ktorý v novembri oslávil svoje prvé výročie vzniku. Spevokol, ktorý reprezentuje našu obec pri veselých či smutných udalostiach. Verím, že všetci občania sme pyšní na to, že aj v našej obci máme šikovných ľudí, ktorí dokážu veľké veci a hlavne ľudí, ktorí majú chuť niečo dokázať. Držme si prsty, aby tá chuť "do práce"zostala aj naďalej a nadchla aj tých ostatných pre dobrú vec.
Text a foto: Janka Hricová

{gallery}kultura/vianocne/hc{/gallery}
{jcomments on}

Čítať 4934 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 11:02

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!