streda, 01 február 2023 13:53

Rimavskosobotská nemocnica má nového riaditeľa Doporučený

Napísal(a) B. Krejčíová
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Novým riaditeľom rimavskosobotskej nemocnice je od 1. februára 2023 Dušan Suchý. Novým riaditeľom rimavskosobotskej nemocnice je od 1. februára 2023 Dušan Suchý. Foto: Archív Svet zdravia

R i m a v s k á     S o b o t a  1. februára 2023 - Novým riaditeľom rimavskosobotskej nemocnice je od dnešného dňa Dušan Suchý. Doteraz v sieti Svet zdravia pôsobil najprv ako dlhoročný riaditeľ rožňavskej nemocnice, následne ako manažér medicínskeho úseku siete. Vo funkcii na pozícii riaditeľa nemocnice nahrádza Richarda Hrubého.
Richardovi Hrubému patrí za pôsobenie vo vedení rimavskosobotskej nemocnice jedno veľké poďakovanie. Nielen, že nemocnica pod jeho vedením značne napredovala, ale taktiež vytváral pre svojich kolegov príjemné pracovné prostredie. Napriek jeho obrovským odborným skúsenostiam a nezaplatiteľným vedomostiam zostal ľudským a empatickým človekom a aj vďaka tomu bol vysoko rešpektovaný tak svojimi zamestnancami, ako aj širokým okolím. Rovnako ma teší, že jeho pozíciu bude zastávať Dušan Suchý, ktorý má tiež bohaté skúsenosti z vedenia rožňavskej nemocnice, ako aj z našej siete. Som presvedčený, že svojou skúsenosťou a profesionalitou bude pokračovať v úspešnom napredovaní nemocnice,“ uviedol Radoslav Čuha, generálny riaditeľ siete ProCare a Svet zdravia.


Richard Hrubý v nemocnici v Rimavskej Sobote začal pôsobiť v roku 2017 ako námestník pre liečebno-preventívnu starostlivosť. O rok neskôr prevzal vedenie nemocnice.

„Som vďačný, že som pred rokmi dostal dôveru viesť túto skvelú nemocnicu. V danom období sa mám spoločne podarilo zrealizovať mnoho eurofondových projektov, ktorými sme skvalitnili prístrojové vybavenie a poskytovanie zdravotnej starostlivosti v našej nemocnici. Spoločne sme tiež zvládli covidové obdobie. Spoznal som tu veľa úžasných, šikovných, pracovitých ľudí a vďaka ich usilovnej práci sa naša nemocnica hýbe míľovými krokmi vpred s cieľom stať sa prvou voľbou pre pacientov a vytvárať zdravotníctvo novej generácie, na ktorej konci by mala stáť NNG Rimavská Sobota. Som veľmi rád, že som mohol byť súčasťou takého skvelého tímu ľudí. V zásade sa nelúčim, ostávam stále súčasťou siete s pôsobením v NNG Bory Bratislava. Želám všetkým svojim kolegom hlavne veľa zdravia, sily a vytrvalosti a držím palce, aby v nastavenom trende pokračovali ďalej,“ povedal Richard Hrubý, doterajší riaditeľ Nemocnice Svet zdravia Rimavská Sobota.

K 31. januáru 2023 skončil pôsobenie vo svojej funkcii riaditeľa nemocnice a prijal novú profesionálnu výzvu, v rámci ktorej posilní tím Nemocnice Bory na pozícii klinického lídra pre onkológiu.

Nový riaditeľ rimavskosobotskej nemocnice Dušan Suchý v nedávnej minulosti dlhoročne viedol Nemocnicu Svet zdravia Rožňava. Posledný rok a pol pracoval v sieti na pozícii manažéra medicínskeho úseku.

 

Bianka Krejčíová

Čítať 682 krát Naposledy zmenené streda, 01 február 2023 14:12

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!