nedeľa, 12 august 2018 19:33

Ani tridsaťtri gólov druhého kola neprialo všetkým mužstvám 6. futbalovej ligy Doporučený

Napísal(a) M G od

Druhý augustový víkend zaznamenal v regióne horného Gemera niekoľko futbalových prekvapení. Týkali sa síce výsledkov, keď padlo napríklad v 6. lige dospelých 33 gólov. Najviac z nich padlo v Dlhej Vsi zásluhou domácich strelcov, ktorí sa vyvŕšili na bystranských futbalistoch strelením ôsmich gólov. Pre hostí je to veľké upozornenie hneď na začiatku nového ročníka, keď po dvoch kolách ich účet je nula strelených gólov ku 16 obdržaných. Väčšinou sa hralo slušne, keď hráčom stačilo pohroziť žltými kartami od rozhodcov. Niektoré zápasy v tomto kole však treba brať so zvýšenou pozornosťou! Zaváhaniu sa nevyhli ani štvrtoligisti Krásnohorského Podhradia, ktorí hladko prehrali v Rudňanoch 0:4. Starší dorastenci MFK Rožňava odohrali svoj prvý zápas v II. lige. Zahrali si so súperom v Spišskej Novej Vsi, kde uhrali prijateľný výsledok 0:2.

DOSPELÍ

IV. LIGA JUH 3. kolo 11.8.2018 16.30

OŠK Rudňany - FK Krásnohorské Podhradie 4:0 (1:0), G: M. Zelenický 2, F. Rychnavský, S. Lipták, ŽK: D. Čereňák - 0, R: P. Ištoňa - D. Ružbarský, T. Cifranič, DS: D. Pecha. Div.: 100.

PODHRADIE: R. Bartko – J. Erdofalvi (c ), I. Oravec, Š. Kun, Cs. Kiss, T. Revúcky, M. Seman, D. Vozár, J. Rencsok, J. Gulykás (76´ M. Tolvaj), E. Bodnár (85´ J. Hovorka).

Po dvoch domácich majstrovských stretnutiach cestovali Podhradčania do Rudnian. So súperom nezaznamenali ani gól a tak sa vrátili domov bez čo len bodu. Pochváliť ich treba za hru bez kariet.

OSTATNÉ VÝSLEDKY KOLA:  Pavlovce n/U - Sobrance 1:0, Kechnec - Strážske 6:0, Petrovce n/L - Čičarovce 5:1, Topoľany - V.

Kapušany 3:0, Čaňa - Geča 2:1, Slávia Košice - Sokoľany 2:1, Kalša - Medzev 2:2.

VI. LLGA ObFZ ROŽŇAVA 2. kOLO 11.- 12. 8.2018 16.30

Dlhá Ves - Rožňavské Bystré 8:0 (5:0), G: A. Orvos 4 (1 z 11m), P. Mičinsky, R. Ferdinand, G. Ferdinand, M. Makai, ŽK: bez kariet, R: D. Poťmák - J. Gyenes, M. Šimčák, Š. Bodnár, . Div.: 60.

DLHÁ VES: Cs. Flander – G. Beke, M. Dusza (c ), M. Makkai, G. Ferdinand 63´ A. Pomaj) , A. Orvos, V. Kováč, R. Ferdinand, M. Cviba, P. Mičinsky (58´ D. Novák), A, Labina.

BYSTRÉ: P. Lenkey – J. Tomi, D. Koncz, C. Koncz, F. Znak, J. Fazekaš, J. Gonos (C ), M. Molnár, M. Gábor (58´ T. Uhrin), P. Minčík, M. Lorincz (45´ O. Ujházi).

Jednostranná záležitosť pre domácich Dlhovešťanov, ktorí nenašli v mužstve hostí z Bystrého žiadnu prekážku za jasným víťazstvom. Je to už druhá vysoká prehra Baníka v tomto ročníku. Strelecky sa presadil so 4 gólmi Attila Orvos z kolektívu Dlhej Vsi. Bystrania hrali už druhý zápas vonku, pretože na ich ihrisku začali rekonštrukčné práce. Podobne ako aj v Hrhove.

MFK Dobšiná - Baník Štítnik 2:2 (2:0), G: S. Grančák (11m), Kakalejčík - A. Krága 2, ŽK: , R: P. Galík - R. Farkaš, DS: J. Bobrík. DIV.: 50.

MFK: M. Ogurčák - P. Hutník, P. Fanián (c ), M. Havrlent, L. Polanecký, M. Tokarčík, M. Gallo, I. Gallo, S. Grančák, R. Gotthardt, D. Kakalejčík.

BANÍK: M. Štefánik - J. Kolesár, A. Rochl, Jak. Rochl. A. Krága (c ), R. Kolesár, M. Sivók, J. Žiga, T. Kandalík, R. Krága, L. Dudáš.

Domáci futbalisti nastúpili v 1. domácom stretnutí po postupe zo 7. ligy posilnení tromi hráčmi FK Baník Štítnik. Prvý polčas síce patril im, ale v druhom sa lepšie darilo strelcovi hostí, ktorý dvomi gólmi zarovnal výsledok stretnutia a získal cenný bod pre svoj kolektív.

FK Plešivec - Apex Kružná 2:2 (0:1), G: Zs. Liptai, K. Illés - Á. Kerekes, A. Kerekeš, ŽK: Zs. Liptai - 0, R: J. Gyenes, DS: J. Šmelko, Div.: 80.

PLEŠIVEC: K. Molnár - K. Illés, E. Vanyo, A. Prónai, D. Szkokan (46´ A. Imre), R. Kováč, T. Čech, R. Volčko, Zs. Liptai (c ), Z. Laven, J. Fabian.

KRUŽNÁ: M. Rusó - L. Mezei, R. Dókus (c ), E. Polyák, K. Rezmuves, M. Szabó, J. Rusnyák, A. Polyák, A. Kerekeš, Á. Kerekes, O. Kerekes (75´ A. Ungváry-Szabó).

Derby zápas sa odohral na ihrisku v Plešivci po viacerých rokoch, keď sa stretli domáci FK a hostia z Kružnej. Aj keď lepšie začali hostia a v 1. polčase sa ujali vedenia, v druhom mali taktovku v rukách domáci a zápas sa skončil zmierlivo 2:2.

OTJ Honce – Krh. Dlhá Lúka 3:3 (0:2), G: O. Varga, L. Varga, J. Kamenský - J. Čižmár 3,

14. Rožňavské Bystré 2 0 0 2 0:16 0

ŽK: L. Hajdu - P. Klárik, K. Albert, I. Bošela, R: L. Marton – J. Ďuríček, F. Drenko, Div.: 50.

HONCE: L. Gere – J. Sklenár, L. Varga, O. Varga (90´ T. Fandák), J. Hric, V. Gallo, J. Pástor (c ), D. Gere, J. Kamenský (75´ N. Boldi), L. Hajdu (88´ N. Gallo), R. Madarász.

JEDNOTA: Cs. Koncz – K. Albert, A. Kovács (c ), Ľ. Gyenes, I. Bošela, J. Čižmár, N. Barczi (90´ P. Šoltés), Š. Bodnár, P. Klárik, A. Rigó (87´ J. Parditka), L. Héger.

Najprekvapivejší výsledok druhého kola, keď hostia z Krásnohorskej Dlhej Lúky v 1. polčase viedli už 0:2, aby v 71. minúte prenechali vedenie Hončanam a bolo 3:2. Aspoň bod zachránil hosťom v 90. minúte J. Čižmár, ktorý bol jediným strelcom gólov hostí. Hosťom sa nepresadila strelecká hviezda Héger, posila z Krh. Podhradia.

ŠK Jablonov n/T - Gemtex Rudná 1:2 (1:1), G: F. Rohály - R. Štefán 2, ŽK: E. Mackovják, T. Kardoš - R. Štefán, D. Orbán, R: G. Rási - D. Poťmák, F. Drenko. Div.:

JABLONOV n/T: L. Csákó - L. Zajdó (c ), G. Páll, E. Mackovják, Á. Kardos (78´ Sz. Csákó), Pas. Milata, T. Kardoš, F. Rohály, Pat. Milata, R. Ragyina, T. Hlavček (57´ P. Ungváry-Szabó) .

RUDNÁ: D. Zakhar – O. Sanisló, L. Šimon (c ), J. Urban, A. Gyombér, Cs. Óvary, S. Székely (46´ D. Orbán), O. Vysoký, L. Dávid, R. Štefán (78´ A. Koteleš), F. Čapó.

Hosťom z Rudnej sa v tomto ročníku začína herne i strelecky dariť. Najmä zásluhou strelca Štefána získali tri body z Jablonova n/T.

Baník Drnava – FK Hrhov 3:1 (2:1), G: R. Kovács, K. Šoltés, J. Kovács - M. Žiga, ŽK: bez kariet, R: M. Uharček - M. Šimčák, L. Šalamon. Div.: 100.

DRNAVA: G. Józsa - E. Polyák, P. Búlik (c ), N. Vozár, J. Čeľovský, J. Barczi, F. Emodi, R. Kovács, D. Tisza (89´ J. Komlei), Cs. Máté (56´ J. Kovács), K. Šoltés.

HRHOV: A. Bartók (46´ Z. Halász) - K. Demeter (46´ R. Mikulec), R. Grosmann, At. Herczeg (c ), An. Hereczeg, M. Žiga, Z. Uveges, O. Nagy (81´ L. Barczi), M. Rybár, R. Kardos, A. Kocsík (50´ Ľ. Kardoš).

Do polčasu to bol celkom vyrovnaný zápas, keď dvojgólový náskok Drnavy Hrhovčania upravili v 37. minúte na 2:1. Do druhého polčasu vymenili hostia brankára a jedného z obrancov, ale góly dali už len domáci, ktorým sa striedania lepšie vydarili.

OFK Vyšná Slaná - Tatran Betliar 3:1 (2:0), G: G. Keršák, A. Gallo, F. Gallo – R. Fabián, ŽK: M. Hadar – R. Fabián, M. Róth, R: R. Klinko – T. Gyenes, P. Béreš, Div.:

VYŠNÁ SLANÁ: R. Lindák - F. Gallo, M. Laurinc, M. Hadar (c ), G. Keršák, D. Kalis, O. Liptai, A. Gallo, O. Kračún (46´ J. Barnák), M. Poliak (77´ M. Fifik), M. Gallo (70´J. Gallo).

BETLIAR: Ľ. Šofranko - S. Cirbes, I. Lorinc (c ), D. Szilardi, J. Korfanta, T. Handlovič, M. Róth, R. Fabián, M. Árvay (68´ M. Ďurček), M. Oravec, Zs. Barkász.

Vlaňajší najväčší súperi v 6. lige nastúpili v tomto kole bez väčších zmien v zostavách. Domáci Vyšnoslanci v 1. polčase si získali dvojgólový náskok, ktorý si do konca stretnutia udržali aj napriek tomu, že hostia stihli ešte znížiť na 2:1.

futbal ns 6 2

D O R A S T E N C I

II. LIGA SD VÝCHOD A 2. kolo 10.

NOVES Sp. Nová Ves – MFK Rožňava 2:0 (1:0). G: L. Cmorej, M. Kačír, ŽK: 0 – J. Ivanič, R: M. Jasečko - J. Baldovský, L. Kožárová, DS: J. Tornay. Div.: 50.

MFK: D. Csocso – T. Ivanič (c ), J. Ivanič, T. Leštach, R. Ďurský, P. Milko, Á. Tamás, E. Viola, M. Horváth, A. Ragán, M. Ikri. Tréner: P. Štyvar.

Mládenci z Rožňavy, ako víťazi  III. ligy K-G skupiny, nastúpili v novej súťaži až v druhom kole a zahrali si so súperom v Spišskej Novej Vsi. Zatiaľ sú bez bodu, žiaľ, v zápase nestrelili ani gól, preto figurujú v tabuľke na 9. mieste z 11. súťažiacich.

OSTATNÉ VÝSLEDKY: Jednota Košice -

Giraltovce 1:2, Lokomotíva Košice - FK Krásna 6:1, Trebišov - FC Košice 3:4, GALAKTIK - Ľubotice 3:0.

III. LIGA K G 2. kolo 11.8.2018

FC LOKOMOTÍVA Košice B - Baník Drnava 5:3 (5:0), G: M. Pollák, R. Antoži, A. Oros, R. Koch, L. Móder - S. Vápeník 3, ŽK: bez kariet, R: M. Jančár, Div.: 20.

BANÍK: A. Ďurán - A. Viglaský, D. Tisza (c ), M. Kováč, G. Petro, S. Vápeník, B. Silárdi, J.

Bernáth, P. Pilát, A. Polyák, a. Anna.

Tatra Sokoľany - FK Krásnohorské Podhradie 2:1 (1:0), G: K. Béreš, M. Majoroš (11m) - D. Šoltés, ŽK: K. Béreš - P. Lenkei, D. Šoltés, P. Darvaš + ČK,

PODHRADIE: S. Gunár - P. Lenkei (64´ Š. Gulykáš), D. Kótai, J. Petergáč (79´ N. Landori), L. Koteles, P. Darvaš, M. Smrek (c ), T. Béke, D. Beke (64´ L. Horváth), O. Pápezsík (89´ P. Stuller).

Turňa n/B - FK Hrhov 0:2 (0:2). G: Á. Tamás 2, ŽK: R. Kónya - 0, R: V. Tóth. Div.: 100.

HRHOV: R. Grosmann – M. Žiga (88´ R. Béreš), D. Grulyo, A. Máté, R. Halász (72´ S. Žiga), L. Buróci, M. Baláž (c ), P. Kónya, P. Ribár (82´ D. Jánosdeák), O. Nagy, Á. Tamás.

OSTATNÉ VÝSLEDKY:  Kechnec - Čečejovce 5:5, Veľká Ida - Medzev 3:8, Poproč - BENECOL Košice 1:5, 29.8.2018 10.30: Geča - Malá Ida.