utorok, 15 september 2020 22:33

Chlapci zleniveli, nemá kto hrať. V oblastnej futbalovej súťaži našich susedov zostalo osem tímov Doporučený

Napísal(a) Mg+T. Bődová
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Na futbalovej webstránke futbalnet.sk sa v týchto dňoch objavil príspevok, ktorý napísala Titanilla Bődová. Pretože ide o situáciu známu na celom Gemeri, rozhodli sme sa príspevok uverejniť i na stránke Maj Gemer. Zaiste sa v ňom uvidia i niektoré kluby, ktoré písali bohatú históriu futbalu na hornom Gemeri. Ibaže o nich nik nepíše. Tak ako o tom, že ešte v nedávnej minulosti futbalové ihrisko v Kunovej Teplici, ktoré začalo písať treťoligovú históriu, dnes už svojmu účelu absolútne neslúži. Dozvedeli sme sa nielen o jeho zanedbávaní, ale dokonca i pomalej likvidácii. Pritom futbalové ihrisko bolo vybudované za nemalé peniaze a bolo asi najlepšie v Rožňavskom okrese. Radi by sme o tom uverejnili od vás príspevok o jeho súčasnosti. Tak si prečítajte aspoň o tom, čo sa deje s futbalom u našich susedov v Rimavsko-sobotskom okrese už v novom ročníku jeho oblastnej súťaže. 

"V 6. lige ObFZ Rimavská Sobota zostalo už len osem mužstiev, keď po Rimavskej Seči zo súťaže odstúpil aj TJ Tatran Muráň. 

Muránčania v aktuálnej sezóne nastúpili len na dva domáce zápasy, v druhom kole prehrali s Ožďanmi 3:7, vo štvrtom kole zdolali Veľký Blh 3:2.

„Na prvom domácom zápase sme boli jedenásti, ale jeden sa zranil, dohrávali sme desiati. Potom sme síce vyhrali nad Veľkým Blhom, ale tiež sme sa ledva pozbierali,“ vysvetľoval starosta obce a zároveň prezident klubu Roman Goldschmidt.

Ťažko niekoho nútiť

V obci nemá kto hrať, mnohí odišli za robotou, ďalší študujú. „Nepomohla nám ani korona. Chlapcom sa nechcelo individuálne trénovať, zleniveli. No kto chce hrať futbal, musí trénovať, aby sa potom na ihrisku nemusel hanbiť, že nevládze. Pritom u nás sú podmienky na tieto pomery veľmi dobré,“ dodáva starosta.

Futbalový areál je udržiavaný, hráči dostávali príspevok na kopačky, za tréningy i za zápasy. No keď sa ich Goldschmidt po poslednom zápase spýtal, kto bude k dispozícii nabudúce, dostal zväčša odmietavé odpovede.

„Na siedmich futbalistoch sa nedá stavať. Ak tí, čo by hrať chceli, chcú odísť niekam na hosťovanie, samozrejme ich pustíme. Stále verím, že budúci rok sa aj ostatní spamätajú a znovu sa prihlásime do súťaže. Ihrisko určite nebudeme zanedbávať,“ vraví starosta.

Minulý rok zohnal päť mladých hráčov. Dvaja z nich odišli robiť do Nemecka, jeden na hosťovanie do Revúcej o súťaž vyššie a dvaja úplne prestali hrať futbal. „Ťažko niekoho donútiť, aby hral. Aj ja si viem predstaviť príjemnejšiu nedeľu, ako vyvolávať chlapcom a prosíkať ich, aby prišli,“ skonštatoval Goldschmidt.

Hráčov majú, peniaze nie

Predseda športovo-technickej komisie ObFZ Rimavská Sobota Adrián Koóš priznáva, že situácia v súťaži mužov je katastrofická: „Zostalo osem mužstiev, výsledky odstúpených tímov sme anulovali. Súťaž sa dohrá takto a, žiaľ, nerysujú sa nám žiadne nové mužstvá.“

Niekdajšie futbalové bašty regiónu – Bátka, Tachty, Gemer, Gemerský Jablonec či Veľké Teriakovce – už dávno nemajú mužstvo.

„Mnohé dediny berú futbal ako nejaké nutné zlo. Nemáme už pomaly hráčov, funkcionárov ani rozhodcov. Môže za to zlá ekonomická situácia, ktorú korona len prehĺbila. Keď máme nejaké posedenie na severe krajiny, trebárs na Kysuciach, tak nám chlapi ani nechcú veriť, aká je situácia u nás,“ vysvetľuje Koóš.

Stále však verí, že do ďalšej sezóny sa niečo zmení v Muráni i v Rimavskej Seči. Tam by hráčov

    

TABUĽKA 6. LIGY ObFZ Rimavská Sobota po 6. kole:

1. FK Veľký Blh 4   3   1   0   16:7 10
2. TJ Ožďany 3 3 0 0 12:4 9
3. OFK Sirk 4 3 0 1 8:4 9
4. FK obec Lubeník 5 3 0 2 10:11 9
5. MFK Jelšava 4 1 0 3 10:10 3
6. FC Radnovce 4 1 0 3 9:12 3
7. Družstevník Kráľ 3 0 1 2 9:13 1
8. FKM Tornaľa B 3 0 0 3 2:15 0

 

 

mali, ale chýbajú peniaze od obce. Funkcionára teší len mládež. Cez víkend štartuje súťaž prípraviek U9 a U11, do ktorej sa prihlásilo po sedem tímov. „Nie každý okres má dorast, žiakov i dve prípravky.”

Zväz sa snaží pomáhať aj tým, že bude hradiť časť nákladov na rozhodcov mládeže."

 

 

Čítať 1747 krát Naposledy zmenené streda, 16 september 2020 11:28

1 komentár

  • Odkaz na komentáre Peter Magušin streda, 16 september 2020 11:36 Napísal(a) Peter Magušin

    Smutné , smutné..... najkrajšie roky života s loptou Sokol Kameňany, Revúčka a Tatran Muráň. Žiadne peniaze, čistá radosť a nadšenie. Keď som nebol v základe bol som nas**ný ako čert.

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!