nedeľa, 14 november 2021 17:05

Jastraby z Hrhova chytili pačanského sokola Doporučený

Napísal(a) Mg od
(1 Hlasovať)

Na pätnáste kolo 6. ligy dospelých ObFZ Rožňava nebudú v dobrom spomínať najmä futbalisti Sokol Pača. V ňom mali za súpera futbalistov z Hrhova. Zápas na ihrisku skončil síce nerozhodne 3:3, ale ŠTK sa týmto zápasom zaoberala a zistila, že za domácu Paču hral jeden hráč s preukazom iného klubu. Samozrejme že spomínaný zápas skontumovala v prospech hostí FK Hrhov, ktorému priznala aj tri body. Nižšie spomíname, ako riešili na ŠTK celý prípad Pače.

Málo pochopiteľné je riešenie zápasu Vyšná Slaná – Rožňavské Bystré klubom Baník Rožňavské Bystré v 16. predohrávanom kole z jarnej časti súťaže. Hostia na ObFZ oznámili, že na zápas do Vyšnej Slanej nepricestujú.

Úradná správa ObFZ Rožňava č. 17 zo dňa 11.11.2021 ďalej riešila aj nasledovné:

DK-72 Zastavenie činnosti na 1 str. nepodmienečne za 5 alebo 9x ŽK podľa čl. 37/5a, 5b: Jakub Rochl 1245004 + 10 € (R. Bystré). DK-73 Zastavenie činnosti na 2 mesiace nepodmienečne podľa čl. 53/2b: Jozef Gulykás 1245107 + 10 € (Pača). DK-74 Zastavenie výkonu funkcie (kapitán družstva) na 2 mesiace nepodmienečne podľa čl. 53/3b: Ľubomír Gajdoš 1184168 + 10 € (Pača). DK-75 Zastavenie výkonu funkcie (vedúci družstva) na 2 mesiace nepodmienečne podľa čl. 53/3b: Dušan Vašuta 1003505 + 10 € (Pača). DK-76 Trestá TJ Sokol Pača finančnou pokutou 10 € za neuvedenie potrebných funkcionárov v zápise + 10 €. DK-77 Trestá MFK Dobšiná finančnou pokutou 10 € za neuvedenie potrebných funkcionárov v zápise + 10 € .

Pozrime sa na výsledky majstrovského futbalu 6. ligy ObFZ Rožňava v sobotu 13.11. a 14.11.2021:

D O S P E L Í

6. LIGA ObFZ ROŽŇAVA – 16. KOLO

ŠK Polom Gemerská Poloma – FK Hrhov 3:3 (1:2). G: L. Boňko 2, K. Šubovič – P. Ribár 2, R. Grosmann, ČK: M. Zatroch - 0, ŽK: K. Šubovič, M. Schvarz – R. Kardos, Z. Uveges, T. Tomesz , R: J. Šofranko – L. Gyenes, M. Vávrová. DS: J. Bobrík. D: 35.

strelci gp 16POLOMA: Michal Ruszó – Miloš Schvarz (C), Jakub Polanecký, Denis Fajdek, Lukáš Jasenka, Matúš Kuchta (90´ L. Korintuš), Lukáš Boňko, Maroš Bakoš, Attila Kovács (55´ T. Szilágyi), Kristián Šubovič, Marko Zatroch.

strelci hr 16HRHOV: Alexander Bartók – Attila Herczeg (C), Tamás Tomesz, Roman Grosmann, Róbert Kardos (57´ M. Hranyó), Gabriel Šmajda, Tomáš Zsigrai, Zoltán Uveges, Norvert Képeš, Peter Ribár, Dávid Jánosdeák (63´ M. Rybár).

Domáci hráči podali proti lepšiemu súperovi nádejný výkon. Dokázali v ňom dokonca dvojgólový náskok Hrhova z 1. polčasu zlikvidovať i napriek nepremenenému pokutovému kopu v 15. minúte. Po 70 minutách Polomčania dokonca viedli 3:2. Stačilo však, aby sa Marko Zatroch o 9 minút vykartoval, oslabil mužstvo a Hrhovčania vyrovnávajúci gól umiestnili do siete domáceho mužstva v 90. minúte hry. Smolný zápas pre Gemerskú Polomu. Ako sa povie: Holub im uletel z hrsti.

Sokol Pača – Tatran Betliar 1:4 (0:1). G: J. Bocko – M. Marciš, D. Szilardi, M. Oravec, G. Ongyik (vlastný), ŽK: bez kariet. R: P. Galík – R. Farkaš, D. Poťmák. DS: J. Kerekes. D: 30.

strelci pa 16PAČA: Marcel Lopata (C)Radovan Dlugoš, Gabriel Ongyik, Radovan Farkaš, Ľubomír GajdošJán Bocko, Ján Fazekaš, Matej Zagiba, Daniel Toplanský, Ľubomír Lukáč, Bohuslav Rupp (17´ M. Kollárik).

strelci be 16BETLIAR: Štefan Mišina – Samuel Cirbus, Viktor Mihalík (83´ M. Oravec), Dominik Szilardi, Martin Arvay, Ivan Lörinc (C), Boris Silárdi, Marián Marciš, Ján Čižmár, Marek Kováč, Róbert Imre.

Potrestaný Sokol sa doma proti favoritovi z Betliara iba ťažko presadzoval. Keď si však dal Pačanský hráč za stavu 1:2 vlastný gól Ongyikom, bolo prakticky rozhodnuté. Do konca zápasu chýbalo 10 minút a na ich konci ešte pridal Oravec za Betliar štvrtý gól. Hostia sa tak dotiahli v tabuľke na piate miesto a ešte majú zápas s Gemerskou Hôrkou k dobru.

FK Baník Drnava – FK Lipovník 5:1 (2:0). G: K. Šoltés a J. Rencsok po 2, J. Bernáth – D. Bollo, ŽK: R. Kovács – ČK: R. Szucs a N. Vozár. R: J. Szor – J. Gyenes, P. Béreš. DS: Š. Bodnár. D: 48.

strelci dr 16DRNAVA: Gabriel JózsaPeter Búlik (C), Róbert Kovács, Daniel Tisza (46´ K. Bakoš), Jaroslav Barczi, Jakub Maliňák (86´ A. Anna), Gellért Zsilla, Brian Šoltés, Jozef Rencsok, Tomáš Fábián (69´ J. Bernáth), Kilián Šoltés.

strelci li 16LIPOVNÍK: Tomáš Józsa – Norbert Vozár, Patrik Luspaj, Oto Farkaš, Dominik Kardos, Roland Szücs, Roland Szucs, Tomáš Répási, Róbert Juhász, Attila Gorgei (C), Dávid Bollo.

Derby zápas sa skončil jednoznačným víťazstvom domácich Baníkov, ktorí si postupne vylepšujú svoje postavenie v tabuľke ziskom 3 bodov. Pomohlo im k tomu udelenie 4 žltých kariet pre hráčov hostí Norberta Vozára a Rolanda Szucsa, ktorí postupne v závere zápasu museli odísť z ihriska. Domáci navyše nevyužili pokutový kop svojím najlepším strelcom Kiliánom Šoltésom.

dobs gemerska 1 3

MFK Dobšiná – FK Gemerská Hôrka 1:3 (1:1). G: R. Gotthardt – Cs. Valaszkay, R. Volčko, R. Kardos, ŽK: R. Gotthardt – D. Bodnár, N. Radič. R: L. Lorincz – V. Babik, K. Baczúk, DS: F. Drenko. D: 45.

strelci do 16DOBŠINÁ: Bohuš KašparMarek Ogurčák, Stanislav Ogurčák, Peter Fabián (C), Adam LabudaRóbert Gotthardt, Mário Tokarčík, Matúš Smrek, Tomáš Korfanta, Ivan Gallo, Peter Revay.

strelci gh 16HÔRKA: Jozef Šálek – Csaba Valaszkay, Dávid Bodnár, Štefan Tóth, Richard Szkokan (C), Norbert Radič, Mikuláš Lukáč, Roland Volčko, Róbert Miglavic, Tomáš Čech, Richard Kardos.

najlepsi 6 liga po16Dobšinčania mali poslednú možnosť opustiť posledné miesto v tohtoročnej tabuľke. Aj preto sa smelo pustili do lepšie postaveného mužstva v súťaži. Podarilo sa im už v 18. minúte ujať vedenia, ktoré však vydržalo iba deväť minút. V druhom polčase strelili hostia do brány Dobšinej ešte dva góly a pohodlne si odviezli domov aj tri body. Tie im pri upevnení 2. miesta veľmi pomohli, pretože z dohrávky majú ešte doma za súpera Betliar a v tomto zápase sa rozhodne, kto na ktorom mieste skončí po 16. kole.

OFK Vyšná Slaná – Baník Rožňavské Bystré – hostia oznámili, že na zápas nepricestujú!

14.  MFK Dobšiná  14  11  17:52    5

DOHRÁVKY ZÁPASOV JESENE: 21.11. o 13.00: Dlhá Ves – Rudná, 20.11. o 13.00: Gemerská Hôrka – Betliar, Gemerská Poloma - Pača.