nedeľa, 26 jún 2022 19:55

Po poslednom hvizde rozhodcov rozdávali v 6. futbalovej lige guláš nielen pre majstra Doporučený

Napísal(a) MG od

Tridsiate kolo 6. futbalovej ligy ObFZ Rožňava ročníka 2021 – 2022 už len potvrdilo, že víťazom tohto ročníka sa stalo mužstvo OFK Vyšná Slaná pred FK Gemerská Hôrka. Viacnásobní majstri okresu v 26 zápasoch si vybojovali 66 bodov, keď v 21 stretnutiach zvíťazili, v 3 remizovali a iba 2 zápasy prehrali. Získali v nich skóre 89:22. Na druhom mieste skončil FK Gemerská Hôrka so ziskom 63 bodov. Tretím klubom je TJ Zlatý klas Dlhá Ves a štvrté miesto si prekvapujúco vybojovali futbalisti TJ Baník Rakovnica o bod pred ostrieľaným Betliarom.

V 30. kole sa hralo na šiestich ihriskách, kde padlo 20 gólov. Domáci si pripísali 13 bodov, kým hostia iba iba 4. Strelecky sa darilo najmä Ľ. Karalovi z Rakovnice, A. Ragánovi a D. Grulyovi z Hrhova, ktorí zaznamenali po dva góly. Najlepším strelcom súťaže sa stal s 30 gólmi Csaba Valaszkay z Gemerskej Hôrky. Najviac minút odohral brankár Rakovnice Lukasz Prodochl, ktorý stal v bráne 2430 minút, podobne ako: L. Jasenka z G. Polomy, P. Luspaj z Lipovníka, P. Klárik z Krh. Dlhej Lúky, či G. Józsa z Drnavy. Od nového ročníka 2022 – 2023 bude 6. liga premenovaná na 7. ligu ObFZ Rožňava, 4. liga JUH na 5. ligu JUH a 5. ligu K – G na 6. ligu K – G.

D O S P E L Í

6. LIGA ObFZ ROŽŇAVA – 30. KOLO

FK Lipovník - ZK Dlhá Ves 1:1 (1:1). G: A. Szucs – P. Mičinsky. Bez kariet. R: D. Poťmák – J. Molnár, V. Babik. DS: O. Vysoký. Div.: 50.

strelci li 30LIPOVNÍK: Tomáš Józsa - Patrik Luspaj, Zoltán Lipták, Dominik Kardos, Roland Szücs, Roland Szucs, Roderik Szücs, Ladislav Emodi (65´ T. Korsinszki), Florián Emodi (72´ P. Lenkey), Alexander Szűcs, Attila Gorgei (C).

strelci dv 30DLHÁ VES: Gabriel Pomaj - Gabriel Beke, Marián Dusza (C), Attila Pomaj, Martin Havrlent, Viktor Kováč, Miloš Kliment, Patrik Mičinsky, Attila Orvos, Attila Balázs (72´ Zs. Mezei), Dávid Novák.

Ani Lipovníku sa nevydarila odveta po jesennom kole, ktoré vtedy pre nich dopadlo pomerne slušne, keď osadili 6. miesto. Starosti nahradiť pozíciu brankára na jar stála viacero bodov, a tak ani remíza s Dlhou Vsou im v tomto kole veľmi nepomohla. Patrí im teraz 12. miesto, hoci za Drnavou zaostali iba o bod. Dlhej Vsi aj bod z ihriska v Lipovníku, naopak, veľmi pomohol, keď sa aj vďaka nemu dostali na 3. miesto v tabuľke pred Rakovnicu a Betliar.

TJ Baník Rožňavské Bystré – FK Baník Drnava 3:1 (2:0). G: R. Rochl, V. Gallo, J. Rochl – B. Šoltés (PK), ŽK: F. Čapó) – 0. R: P. Galík – J. Gyenes, DS: J. Kerekeš. Div.: 77.

strelci rb 30

BYSTRÉ: Tomáš Kandalík - Viliam Gallo, Adam Rochl (C), Peter Minčík, Filip Čapó, Lukáš Hajdu, Ján Rochl, Róbert Rochl, Roman Viola, Filip Znak, Richard Jakab (75´ O. Ujházi).

DRNAVA: Gabriel Józsa - Róbert Kovács, Tibor Kerekeš, Kristián Kovács, Gellért Zsilla (72´ G. Petro), Ján Bernáth, Jakub Maliňák, Brian Šoltés, Peter Búlik (C), Kilián Šoltés, Jozef Rencsok.

šatňa tj banik roznavske bystre 2

strelci dr 30Domáci baníci mali čo oplácať svojim fanúšikom po nevydarenom jarnom kole, v ktorom získali iba 9 bodov. Chceli si to vynahradiť víťazstvom v poslednom súťažnom kole proti večnému rivalovi z Drnavy, ktorý tiež nemal ktovie akú jar. Bystrania sa pomerne slušne pripravili na posledný majstrák a zámer sa im aj vydaril, keď už v 1. polčase získali dvojgólové vedenie. Neprepadli sa tak hlbšie v tohtoročnej tabuľke, keď im patrí aspoň 8. miesto, hoci už boli i na popredných miestach v ročníku. Na fotografii V. Kuchárikovej vynovená šatňa TJ Baník Rožňavské Bystré.

bystre drnava 22 3 1 a

TJ Baník Rakovnica – TJ Tatran Betliar 4:1 (0:0). G: Ľ. Karalo 2, T. Gyenes, J. Čižmár (vlastný TB) – M. Marciš. ŽK: J. Tomi, M. Lompart – M. Róth, M. Arvay. R: L. Lorincz – M. Šimčák, E. Kovács. DS: Š. Bodnár. Div.: 50.

strelci ra 30RAKOVNICA: Lukasz Prodochl (C) - Marián Gábor, Jozef Sklenár, Caba Koncz, Jozef Lipták – Giba, Denis Koncz, Ondrej Vavrek (63´ T. Gyenes), Lukáš Gábor, Juraj Tomi, Matej Lompart, Samuel Čonka (81´ Ľ. Karalo).

strelci be 30BETLIAR: Samuel Cirbus - Ľubomír Árvay, Ján Pástor, Viktor Mihalík (81´ B. Silárdi), Matej Oravec (61´ D. Poťmák), Martin Arvay (C), Miloš Gallo, Marcel Róth, Marek Kováč, Marián Marciš, Ján Čižmár.

Kto na zápase nebol, ťažko uverí. Zápas dlho nemal víťaza. Obidve mužstvá hrali na istotu, i keď prvý polčas priniesol pre divákov iba tri žlté karty. Keď sa v druhom polčase hra ako-tak rozhýbala, vedenia sa ujali v 57. minúte hostia Marcišom a hostia vlastným gólom aj vyrovnali Čižmárom o 8 minút. Domáci siahli po striedačke a najprv T. Gyenes v 72. minúte pridal za domácich gól a 4 minúty pred záverečným hvizdom pridal dvomi gólmi Ľubomír Karalo, ktorý v 81. minúte vystriedal Samuela Čonku. Domáci tak dosiahli ďalší skvelý výsledok s obávajúcim súperom a v tabuľke skončili dokonca o 1 miesto pred ním na 4. mieste. Nečakaný výsledok pre každého.

FK Hrhov – TJ Sokol Pača 4:0 (1:0). G: A. Ragán a D. Gruylo po 2. Bez kariet. R: M. Uharček – R. Farkaš. DS: F. Drenko. Div.: 100.

strelci hr 30HRHOV: Zoltán Halász (60´ P. Bányász) - Sebastián Žiga (74´ M. Rybár), Dalibor Hogya, Roman Grosmann, Attila Herczeg, Peter Ribár, Zoltán Uveges (C), Adrián Ragán, Gabriel Šmajda, Dominik Grulyo, Norvert Képeš.

strelci pa 30PAČA: Ľubomír Gajdoš (C) - Radovan Dlugoš, Lukáš Lapoš, Ján Fazekaš, Roman Bubenčík, Michal Tóth, Marek Kollarik, Matej Zagiba, Peter Jágerský, Ondrej Šomšák, Andrej Hupka (46´ M. Cmorík).

Hladké víťazstvo domáceho celku spoza Sorošky s mužstvom spoza krásnohorského hradu, ktoré navyše prišlo bez typického brankára. Na konte Pačanov sa podpísal nezáujem nielen o víťazstvo, ale pomaly aj o hru. Ich odraz sa prejavil celkom správne na umiestnení. Hrhov skončil na 7. mieste, Pačania na predposlednom 13-tom.

ghorka 2022

ŠK Polom Gemerská Poloma – FK Gemerská Hôrka 0:2 (0:0). G: Cs. Valaszkay, Á. Gyurán. ŽK: T. Szilágyi – 0. R: L. Gyenes – M. Vávrová, DS: J. Bobrík. Div.: 50.

strelci gp 30POLOMA: Michal Ruszó - Jakub Polanecký, Lukáš Jasenka, Miloš Schvarz (C), Luboš KorintušMaroš Bakoš, Lukáš Boňko, Tomáš Szilágyi, Igor Harabin, Denis Fajdek.

strelci gh 30HÔRKA: Martin Magos - Csaba Valaszkay (C), Zoltán Halász, Kristián Illés, Róbert Kulik, Roland Volčko, Ján Lokos (60´ D. Szkokan), Ladislav Kovács, Ákos Gyurán, Tomáš Čech (55´ D. Bodnár), Richard Szkokan.

Hostia si povinne prišli po 3 body do Gemerskej Polomy, ale na ich hre bolo cítiť, že sa ich dotklo nesplnené želanie zvíťaziť v tomto ročníku 6. ligy. Domáci dokonca nastúpili iba desiati. Hôrke stačil k postupu iba krôčik, ale Vyšná Slaná sa nepoddala a 1. miesto znovu obhájila. Kto postúpi a či vôbec postúpi do vyššej súťaže uvidíme o pár dní. Gratulujeme však Csabovi Valaszkayovi za víťazstvo v streleckej súťaži. Na obrázku hore futbalisti FK Gemerská Hôrka.

TJ Jednota Krásnohorská Dlhá Lúka – MFK Dobšiná 2:1 (1:1). G: L. Rigo, T. Hegedus – M. Tokarčík. ČK: P. Pál Baláž – 0, ŽK: A. Máté, P. Klárik, A. Prónyai – B. Kašpar, P. Fabián, M. Tokarčík. R: K. Baczúk – G. Rási, M. Ďuríček. DS: L. Šalamon. Div.: 100.

strelci kdl 30DLHÁ LÚKA: Marián Manko (C) - Arnold Rigó, Ivan Bošela, Adam Máté, Tamáš Hegedus, Ladislav Rigo (86´ T. Zagiba), Patrik Klárik, Marek Tulej, Attila Prónyai, Patrik Pál Baláž, Nándor Barczi,

strelci do 30DOBŠINÁ: Bohuš Kašpar - Mário Tokarčík, Peter Fabián (C), Matúš Smrek, Ivan Gallo, Adrián Paulík, Peter Revay, Róbert Gotthardt, Marek Ogurčák, Matúš Poliak, Matej Oravec.

Najväčšiu bojovnosť preukázali hráči na ihrisku v Krásnohorskej Dlhej Lúke. Prejavilo sa to najmä udelením množstva žltých kariet a jednej červenej, ktorú si vyslúžil domáci hráč Patrik Pál-Baláž. Hostia z Dobšinej svoj záujem prejavili hneď v úvode stretnutia, keď ich najlepší strelec Mário Tokarčík už v 4. minúte skóroval. Domáci sa nevzdávali a dvomi gólmi prevzali iniciatívu na svoju stranu. Potom už im stačilo udržať vedenie do konca zápasu aj za cenu 3 žltých a 1 červenej. V tabuľke však nepreskočili hostí, ale zaostali za nimi o 3 body.