Jesenný futbal na hornom Gemeri "odvial" čas Doporučený

Napísal(a) MG od

D O S P E L Í

V. LIGA JUH VsFZ – dohrávka 9. kolo

MFK Rožňava – AFK Topoľany 5:1 (3:0). G: J. Figúr a F. Kovács po 2, J. Korfanta – R. Škodi. Hralo sa bez karty. R: M. Homola – M. Bochnovič, V. Mačuga, DS: M. Čonka. Div.: 250.
ROŽŇAVA: Kristian Kocis - Juraj Horvát (75´ J. Fedor), Tomáš Gecelovský (46´ D. Bodnár), Filip Szabó, Kristian Šikur, Jozef Korfanta (75´ Sz. Szabó Dózsa), Gabriel Majoroš, Michal Domik, František Gyenes (58´ A. Hajduk), Jaroslav Figúr (C), Filip Kovács.

TOPOĽANY: Lukáš Zán - Jakub Marjov, Dávid Liebl, Peter Egri, Jaroslav Beňák, Dávid Jurčo, Richard Śkodi (C), Benjamín Šamuľák, Marek Liška, Lukáš Szarvas, Mário Pira.

futbal rv top 5 1Keď ste boli na zápase dohrávky 9. kola medzi MFK Rožňava - AFK Topoľany, ktorý sa skončil 5:1, iste si pamätáte, či z tejto akcie, ktorú zahrávali domáci tesne pred pokutovým kopom, padol gól do brány hostí, alebo nie. Napovieme vám, že strela domácich preletela ponad bránu, v ktorej stál Topoliansky brankár Lukáš Zan. (Foto je z videa MFK Rožňava.)

S tohtoročným majstrovským futbalom na zápas v Rožňave so súperom z Topolian sa prišlo rozlúčiť vyše 250 verných divákov. V prvom polčase v tom najlepšom svetle sa prejavili najmä domáci strelci, ktorí roztlieskali divákov už v 16., 21. a v 37. minúte. To ich hráči Filip Kováč, Jaroslav Figúr i Jozef Korfanta donútili brankára Topolian trikrát vyberať loptu zo svojej siete. Rožňavčania druhý polčas využili na možnosť prejaviť sa i štyrom hráčom z lavičky – Gecelovskému, Gyenesovi, Horvátovi a Korfantovi. Správnu mušku využili iba dvaja zo strelcov z 1. polčasu – Figúr a Kovács. Bodovo i strelecky si polepšila touto dohrávkou iba Rožňava, a v doterajších 14 kolách nazbierala 30 bodov. Zimovať bude na 4. mieste, čo je pre nováčika súťaže slušný úspech.

Dohrávka 8. kola: TJ Slavoj Kráľovský Chlmec – MFK Gelnica 1:2.

7. LIGA ObFZ Rožňava – Dohrávka 4. kola

TJ Zlatý klas Dlhá Ves – TJ Baník Rakovnica 4:1 (0:0). G: K. Illés 2, P. Mičinsky, M. Makkai – L. Gábor. ŽK: G. Beke, M. Dusza, G. Pomaj, J. Lokos - 0. R: J. Ször – D. Poťmák, L. Lörinc, DS: L. Šalamon. Div.: 33.
DLHÁ VES: Gabriel Pomaj - Marián Dusza (C), Gabriel Beke (46´ P. Mičinsky), Martin Havrlent, Ján Lokos (69´ L. Kovács), Viktor Kováč, Attila Orvos (85´ K. Garaj), Kristián Illés, Miloš Kliment (69´ K. Novák), Milan Makkai (85´ T. Segyo), Róbert Ferdinand.
RAKOVNICA: Lukasz Prodochl (C) - Marián Gábor, Lukáš Gábor, Marián Bubenčík, Samuel Čonka, Jozef Sklenár, Ondrej Vavrek, Lukáš Hajdu, Tomáš Uhrín, Tomáš Gyenes, Jozef Karalo.
Dlho očakávaná dohrávka ešte 4. kola 7. ligy priniesla rozuzlenie v tom, kto zo súperiacich mužstiev v súťaži obsadí vyššiu tabuľku. Výsledok jasne hovorí o mužstve Zlatý klas Dlhá Ves, keď v tomto ročníku hostia z Rakovnice ďaleko zaostali za vlaňajšími výsledkami. Prvý polčas akoby sa dlho rozbiehal a domácich zrejme naštartovali tri žlté karty v jednej minúte, ktoré mali odozvu už v 54. minúte, keď sa strelecky prejavil Kristián Illéš s Patrikom Mičinským. Potom sa ukázal aj Lukáš Gábor z Rakovnice, ktorý ešte znížil rozdiel gólov v 66. minúte. Slušnú domácu streleckú potenciu uzavrel tohto roku v 73. minúte Milan Makkai. Dlhoveskí využili v tomto zápase až 5 hráčov z lavičky. Hostia nestriedali nikoho. Tri body domácich posunuli na 7. miesto, ktoré potvrdili 16 bodmi, Rakovnica bude zimovať na 11. mieste so ziskom 12 bodov.

7.liga ObFZ Rožňava - Dohrávaka 10. kola

MFK Rožňava B – FK Hrhov 9:0 (3:0). G: O. Vysoký 3, M. Skalický a J. Fedor po 2, J. Urban, L. Dávid. Hralo sa bez kariet. R: R. Klinko – R. Farkaš, M. Ďuríček, DS: Š. Bodnár. Div.: 50.

ROŽŇAVA B: Kristian Kocis - Attila Gyömbér (46´ J. Ivanič), František Čapó, Ján Urban, Filip Znak, Vladislav Konček, Ondrej Sanisló, Ondrej Vysoký, Zoran Molčan (46´ M. Skalický), Stanislav Hric (28´ J. Fedor), Ladislav Dávid.

HRHOV: Ákos Kapczi - Sebastián Žiga, Tomáš Zsigrai, Michal Hranyó, Mário Rybár, Marian GiákZoltán Uveges (C), Ľudovít Kardoš (73´ Z. Halász), Zoltán Kovács, Róbert Hajdu, Adrian Kocsík (65´ R. Kardos).

Jednostranná záležitosť domáceho mužstva, ktoré si hravo poradilo s posledným mužstvo tabuľky v dohrávke 10. kola jesennej časti 7. ligy. Rožňavská rezerva si týmto víťazstvom polepšila umiestnenie v tabuľke, keď preskočila doteraz šiestu Dlhú Ves iba lepším skóre. Hralo sa na ihrisku Sokol Gemtex Rudná 1. novembra 2022.

III. LIGA SD – Východ – dohrávka 9. kolo

FC Pivovar Šariš Veľký Veľký Šariš – MFK Rožňava 2:0 (0:0). G: P. Poník, D. Lauko.ŽK: N. Feňuš – 0. R: M. Horváth – D. Šofranko, M. Zubka. Div.: 25.
ŠARIŠ: Samuel Petruš - Šimon Urban, Nikolas Feňuš (C), Damián Girgasch, Patrik Vojtko, Tomáš Tomečko (64´ D. Kišš), Tomáš Ohrzal (79´ J. Nižňanský), Ján Brajerčík (11´ P. Plavec, 64´ L. Daňo), Oliver Biroš, Pavol Poník (79´ A. Rijak), Denis Lauko.

futbal vsaris roznava sd 315411576 10228794438550513 4986032878743417495 n
ROŽŇAVA: Kristian Kocis - Karol Kováč, Jozef Fedor, Marek Jančík, Szabolcs Szabó Dózsa (C), Patrik Varga, Viktor Koňa, Sebastián Rusnyák (46´ J. Horvát), Matyas Timár (77´ Ž. Bodok), Richard Tobias Želinský, Ján Dekan.

III. LIGA MD – Východ – dohrávka 9. kolo

FC Pivovar Šariš Veľký Veľký Šariš – MFK Rožňava 1:1 (0:0). G: V. Goč – T. Koóš. ŽK: M. Sekerák – 0. R: D. Šofranko – M. Horváth, M. Zubka. Div.: 25.
ŠARIŠ: Jakub Sekerák - Ján Roba (74´ T. Šoltés), Matej Sekerák, Valér Goč (C), Marek Pillár, Kristian Tabiš, Denis Novák, Martin Brindzko, Lukáš Havrila, Dávid Svat, Filip Turák.

futbal saris roznava 315431588 10228794537432985 158385718938544671 n

ROŽŇAVA: Kristian Horňak - Peter Rogos, Matúš Šeďo, Viktor Szilardi, Šimon Domik, Dominik Šelmeci (74´ A. Lalik), Samuel Petergáč, Nikolas Podracký (C), Šimon Šimon (41´ T. Šujanský), Tobias Koóš, Patrik Škvareniak (74´ D. Dókus).

IV.LIGA SD K – G VsFZ – dohrávky:

14.kolo : FK Tatra Sokoľany – FA Benecol Košice 1:8.
9.kolo : FK Kechnec – FK Junior Košice 2:1
14.kolo : Slávia Košice – Baník Drnava 4:4.

Slávia TU Košice – FK Baník Drnava 4:4. (2:3). G: K. Mikulišin 3, R. Slávik – D. Rigo 2, G. Bimbó, A. Parada. ŽK: 0 – R. Balogh, D. Grbálik. R: M. Fotta. Div.: 13.
SLÁVIA: Adam Ivaňák (46´ P. Slávik) - Maroš Varga, Maximilián Stolár (C), Ján Bača, Richard Slávik, Patrik Mišenko, Tomáš Mohelský, Juraj Surňák, Kamil Mikulišin, Peter Nemec (46´ J. Szabo), Martin Lukáč (74´ M. Forgáč).
DRNAVA: Matej Kaňúr - Dominik Oláh, Roman Balogh (D. Józsa),
Dániel Die, Dávid Grbálik, Dávid Rigo, Ondrej Dunka, Alexander Parada (C), Zoltán Grbálik (61´ Á. Jánosdeák), Gabriel Bimbó, Nikolas Jónáš.