streda, 08 máj 2024 19:20

Cennú trofej víťaza KFL si z Rožňavy odviezli futbalisti Spartaka Medzev Doporučený

Napísal(a) MG od

Majstrovský futbal na hornom Gemeri nemal voľno ani 8. mája, na Deň víťazstva nad fašizmom v 2. svetovej vojne. Družstvá dospelých V. ligy JUH hrali predohrávané zápasy 26. kola. Jeden zo zástupcov horného Gemera FK Krásnohorské Podhradie prehralo vysoko 0:6 v Budkovciach a MFK Rožňava v súvislosti s finálovými zápasmi Krajskej futbalovej ligy na ihrisku v Rožňave má preložený zápas s Ťahanovcami na 22. mája.

Ihrisko MFK Rožňava bolo miestom finálových stretnutí dospelých prihlásených do Krajskej futbalovej ligy, ktorí využili zimnú prestávku v ligových súťažiach VsFZ. Treba poznamenať, že do futbalových zápasov tohoročného Zimného pohára predsedu KSK sa prihlásilo 56 mužstiev z ObFZ a prestávku využilo i 50 družstiev hrajúcich v súťažiach VsFZ. Víťazmi 6. ročníka KFL sa v Rožňave stali – kolektív Spartak Medzev a kolektív Hornád Ždaňa, ale obidvaja až po rozostrele na pokutové kopy, keď v normálnom hracom čase sa obidva zápasy skončili nerozhodne 1:1. Zaujímavosťou prvého zápasu je, že góly v normálnom čase zaznamenal iba jeden hráč hostí – P. Peťovský, ktorý okrem góĺu do súperovej siete si dal i vlastný gól. Obidve družstvá okrem víťazných pohárov získali prvýkrát i putovné poháre s finančným poukazom 3.000 eur na nákup materiálno-technického vybavenia.

Z nižších súťaží sa dohrával zápas 15. kola 7. ligy ObFZ Rožňava medzi Krásnohorskou Dlhou Lúkou a Drnavou a rezerva MFK Rožňava odohrala zápas 16. kola s TJ Sokol Pača. Dohrali aj žiaci MFK Rožňava zápasy 16. kola so Sláviou TU Košice. Získali však iba jeden bod z dvoch zápolení staršieho a mladšieho kolektívu.

Pozrime sa na jednotlivé futbalové súťaženia.

D O S P E L Í

KFL 2023 – 2024 – finále VsFZ

MFK Spartak Medzev – FK Čaňa 1:1 (0:0).Na PK 4:3 G: P. Peťovský – P. Peťovský (vlastný). R: F. Golovba – M. Hrebeňár, S. Horváth.

MEDZEV: 110 Marco Veliký – 25 Norbert Fedor, 7 Peter Terpaj, 9 Martin Juhar, 5 Samuel Popovič (C), 4 Danylo Sydorenko, 15 Anton Zosenko, 17 Vladyslav Oliinyk, 6 Martin Lukáč, 11

Ievgenii Kovalenko, 3 Zsolt Ištók.

ČAŇA: 1 Maroš Binda – 4 Patrik Peťovský (C), 2 Patrik Živčák, 13 Marek Petričko, 6 Patrik Gracer, 15 Ladislav Šemrák, 11 Vladimír Kučera, 17 Martin Ukropec, 3 Mikel Albisu, 19 Štefan Majerník.

kfl medzev čaňa finalistikfl

Vo finále sa stretli dve najlepšie družstvá KFL VsFZ Medzev a Čaňa. Odohrali vyrovnaný zápas, ktorý na pokutové kopy vyhrali Medzevčania. Je to ich už druhé víťazstvo, ktoré dosiahli v tejto pohárovej súťaži organizovanej VsFZ.  Na obrázku sú obidve súťažné kolektívy aj so svojimi funkcionármi a organizátormi tohto finále v Rožňave.Zdroj: facebook/Spartak Medzev.

Finále ObFZ – KFL

Hornád Ždaňa – TJ Internacionál Hraň 1:1 (1:0). PK 5:4. G: Uhľar – M. Jarabek. ŽK: D. Deák, E. Nevelóš, D. Lipnický, L. Torok – M. Jarabek, J. Šimko. R: R. Bobko – J. Maliňák, R. Poracký.

Zápas mal vcelku vyrovnanú úroveň, keď úvod vyznel pre Internacionálov, potom prevzali iniciatívu hráči Ždane a záver polčasu patril opäť hráčom Interu. Práve vtedy tesne pred koncom polčasu však nedôslednou hrou v obrane inkasovali  jediný gól od súpera. Druhú polovičku zápasu hráči Interu Hraň odohrali v slušnom tempe väčšinou na polovici súpera a vyrovnávajúci gól z kopačky M. Jarabeka ich vrátil späť do hry. Šance na vedenie v zápase však nevyužili a tak sa súboj dostal do penaltových rozstrelov. V nich boli úspešnejší hráči Hornádu Ždaňa, ktorí ich premenili o jeden viac, a tak putovný pohár KFL patrí v tomto roku družstvu zo Ždane. Zdroj: facebook/hornazdana.

V. LIGA JUH – PREDOHRÁVKA - 26. KOLO

OŠK Budkovce – FK Krásnohorské Podhradie 6:0 (4:0). G: J. Kotľar 3, N. Tokár, B. Bobík, R. Bumbera. Hralo sa bez kariet. R: O. Malačina – V. Mačuga, D. Šmajda. DS: J. Dub. Div.: 120.

BUDKOVCE: 22 Igor Bumbera – 9 Pavol Ličko (C), 5 Branislav Bobík, 12 Ján Kotľar, 8 Martin Surmaj, 15 Igor Kanči, 16 Nikolas Tokár, 14 Jakub Porvaz (58´ M. Vaško), 17 Lukáš Apiar (78´ J. Tabaka), 3 Róbert Bumbera, 4 Lukáš Ďuďa (45+1´ S. Vančišin).

PODHRADIE: 1 Martin Magos – 16 Daniel Vojčík, 2 Martin Ďuríček, 10 Andrej Vaško, 17 Dávid Bodnár, 9 Lukáš Felezký, 11 Richard Kardos, 3 Marek Jančík, 8 Roland Fabián, 4 Jozef Erdofalvi (C), 13 Tomáš Béke

OSTATNÉ ZÁPASY: Gelnica – Topoľany 0:4, Geča – Vojčice 5:0, Malá Ida – Borša 0:0. Malý Horeš mal voľno. Rožňava – Ťahanovce – preložený na 22.5. o 17.00.

17. KOLO:

MFK Rožňava B/Rudná – TJ Sokol Pača 3:0 kont.

R: P. Béreš – M. Šimčák, R. Klinko. DS: G. Gašpar. Div.:

15. KOLO:

TJ Jednota Krásnohorská Dlhá Lúka – FK Baník Drnava 5:1 (1:0).G: R. Madarász 2, M. Bakoš, P. Pál Baláž, A. Prónyai. Hralo sa bez kariet. R: P. Galík – J. Ďuríček, J. Gyenes. DS: J. Kerekes. Div.: 78.

DLHÁ LÚKA: 1 Marián Manko – 21 Ladislav Varga (C), 13 Roderik Šoltés, 17 Roman Bubenčík 65´ K. Albert), 6 Peter Boroš, 7 Roland Madarász, 8 Patrik Klárik (65´ I. Bošela), 10 Arnold Rigó, 11 Michael Boroš, 16 Maroš Bakoš, 15 Patrik Pál Baláž (63´ A. Prónyai).

DRNAVA: 1 Adam Máté – 2 Ján Kovács (C), 13 Tibor Kerekeš (45´ E. Polyák, 64´ P. Bulik)), 4 Áron Kristóf, 15 Erik Mackovják, 19 Gabriel Petro (64´ J. Bernáth), 14 Róbert Kovács, 17 Alexander Parada, 6 Patrik Repaszky (57´ K. Kovács), 11 Brian Šoltés, 18 Adrián Szaniszló (64´ G. Zsilla).

Na sociálnej sieti futbalového klubu Krásnohorskej Dlhej Lúky sme sa dozvedeli, že v prvom polčase tohto stretnutia sa hral medzišestnástkový futbal, v ktorom sa domácim podarilo skórovať zásluhou Maroša Bakoša, po jeho peknej strele spoza 16-ky. Súper z Drnavy hrozil najmä zo štandardných situácii a párkrát mali domáci šťastie po trme-vrme vo svojej 16-ke. V druhom polčase podali domáci zlepšený výkon. Po dlhom aute sa ich hráč Pál Baláž ocitol sám za obranou súpera a svoj nájazd aj premenil na druhý gól. Po faule na domáceho Bakoša a nariadenom pokutovom kope v 64-ej minúte, Madarász bezpečne premenil - 3:0. O dve minúty nato, po krásnej nahrávke od P. Boroša, sa Madarász dostal do nájazdu a prestrelil hosťujúceho gólmana, A. Mátého a bolo 4:0. V ďalšom útoku domáci opäť skórovali, keď Prónyai doklepol loptu do brány Drnavy po Bakošovej nahrávke. V priebehu 4 minút tak vsietili domáci Dlholúčania tri góly a bolo rozhodnuté. V poslednej minúte ešte inkasovali po peknej strele Alexandra Paradu z voleja spoza 16-ky a zápas tak skončil jednoznačným víťazstvom 5:1 pre domácich.

III. Liga SŽ sk. A – Dohrávka – 16. KOLO

MFK Rožňava – Slávia TU Košice 3:3 (0:2). G: R. Sztelo, M. Tkáč, G. Vrzal – M. Magura 2, A. Seman. ŽK: R. Sztelo. R: P. Gonos. Div.: 40.

ROŽŇAVA: 13 Martin Šofránko – 32 Adam Ondrejčík, 65 Gregor Vrzal, 31 Tomáš Rogos, 34 Marko Tkáč (C), 35 Hugo Domik, 14 Dominik Podracky, 41 Oliver Hagovský, 37 Roman Polyák76 Alex Turek, 2 Samuel Sedlák (27´ R. Sztelo).

SLÁVIA: 22 Jakub Janiš – 6 Patrik Horňák, 5 Tobias Javorský, 8 Alex Tóth (C), 11 Filip Sedlaček, 3 Marek Múdry, 18 Adam Ondika, 14 Jakub Katrák, 13 Pavol Kuľka, 2 Adam Seman (64´ K. Benke), 16 Maroš Magura.

III. Liga MŽ sk. A – Dohrávka – 16. KOLO

MFK Rožňava – Slávia TU Košice 0:6 (0:4). G: A. Štofa 2, J. Maťaš, T. Dráč, S. Štofa, G. Korečko. Hralo sa bez kariet. R: P. Gonos. Div.: 50.

ROŽŇAVA: 1 Lucas Lentvorský – 74 Lukas Angyal, 39 René Zagiba (C), 80 Marek Mako, 90 Matúš Szantai, 94 Michal Švarc, 42 Samuel Michalík, 21 Gabriel Gérecz, 45 Matej Szaszák, 50 Maxim Halaj, 73 Adam Demény, 36 Brian Madáč, 9 Richard Ostatník, 7 Michal Jesenák, 72 Boris Greš, 18 Tomáš Pitoňák, 32 Kristián Szarka.

SLÁVIA: 20 Kristína Semanová, 16 Kristián Horváth (C), 14 Adrián Štofa, 15 Stanislav Štofa, 3 Jakub Andrejčák, 13 Timotej Dráč, 12 Gregor Korečko, 17 Jakub Maťaš, 19 Tomáš Hegedüš, 11 Richard Hudák, 6 Matúš Jacko, 9 Lukáš Jančišin, 7 Samuel Varga, 10 Patrik Lukáč, 8 Leo Alexander Ripcsu.