štvrtok, 29 august 2013 21:30

Bystranský Koncz bol v zápase s Jablonovčanmi neprekonateľný

Napísal(a) Miloš Leng

Rožňavské Bystré – Jablonov nad Turňou 3:0 (0:0). 29.8.2013 - 4. kolo I. triedy - Hostia prekvapili od úvodnej minúty rýchlou hrou a aktívnou streľbou. V prvej 20-minútovke vyslali na Koncza dva nepríjemné strely, ktoré musel vyrážať. V 21. minúte vystrelil prvýkrát na bránu hostí Urban z poza 16-ky a brankár mu loptu vytlačil na roh. V 25. minúte hostia vyslali ďalšiu tvrdú strelu na bránu domácich. Bystrania mali náznak šance v 35. minúte, keď Lompart zblízka trafil len do náručia brankára. Päť minút pred koncom Koncz vyrazil veľmi dobre kopnutý priamy kop.
V druhom polčase príchodom Tomka Bystrania ožili. Zlepšili pohyb, zvýšili bojovnosť a začali mať častejšie loptu na svojich kopačkách. Aj tak však prvú šancu mali v 2. polčase hostia. Koncz však bol dnes neprekonateľný. V 60. minúte priamy kop Urbana brankár len s námahou vyrazil. O minútu na to mal gól na hlave Urban, no netrafil dobre loptu centrovanú Tomkom. Z ľavej strany vnikol v 66. minúte do 16-ky Lompart, no brankár mu jeho úmysel vystihol. O dve minúty neskôr vnikol do 16-ky po pravej strane Lipták, kde

bol aj faulovaný. Dorkin sa z pokutového kopu nezmýlil a dal prvý gól Bystranov.1:0.

O streľbu sa naďalej starali Tomko a Jaro Gallo. V 83. minúte hostia ešte raz nepríjemne vystrelili na Koncza, no bolo to málo platné. V 84. minúte potiahol po pravej strane loptu Tomko takmer až k základnej čiare a jeho center pred bránu si sám brankár na radosť Bystranov, zasunul do siete. 2:0. Záverečné slovo mal Jaro Gallo v 86. minúte, keď jeho nakopnutú loptu zo 40 metrov do priestoru brány brankárovi podobným spôsobom prepadla cez ruky, ako pri centri Tomka. 3:0.
Pred 80 divákmi rozhodoval Rási.
Zostava Rožňavského Bystrého: Koncz, Kuchta, Fábian, Jaro Gallo, Demjan, Lipták, Lompart, Dorkin, Krága, Urban ml., Minčík. Striedali: Tomko, Galata, Očkaík. Tréner: Ľ. Gallo.