JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/futbal/slavos/14

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/futbal/slavos/14
nedeľa, 24 október 2010 16:28

Dve hrubé chyby v obrane Bystranov spustili gólostroj pre Slavošovčanov

Napísal(a) Miloš Leng

Z majstrovského futbalového zápasu Slavošovce - Rožňavské Bystré 6:2 (2:0)Slavošovce – Rožňavské Bystré 6:2 (2:0). Bystrania na zápas 14. kola II. triedy vo futbale cestovali do Slavošoviec v pozmenenej zostave oproti minulému týždňu. Z obrany chýbali traja hráči, čo sa odzrkadlilo aj na výsledku. Úvodné minúty i tak patrili aktívnejším Bystranom. Mali častejšie loptu a dostávali sa do blízkosti domácej brány. Prišla však osudná päťminútovka od 15. do  20. minúty, keď dve hrubé chyby Valenta využili domáci na strelenie dvoch gólov. Tieto góly Bystranov pribrzdili v aktivite a domáci prebrali taktovku. Začali sa čoraz častejšie dostávať pred Máťašovu bránu. Ťažili hlavne z nepresných prihrávok Bystranov v strede poľa. Bystrania sa dostali do čistých šancí v prvom

polčase dvakrát. Najskôr J. Urban ml. vystrelil z dobrej pozície nepresne a druhú spálil Leng v závere polčasu,  keď centrovanú loptu Čapa prestrelil zblízka ponad bránu domáceho brankára.
Začiatok druhého polčasu začali Slavošovce lepšie. Už v 50. minúte domáci krídelník obišiel po svojej pravej strane všetko, čo mu stálo v ceste a pohodlne zvýšil na 3:0. V 56. minúte zvýšili domáci na 4:0 strelou z priameho kopu. V 64. minúte sa dočkali aj Bystrania. Po rýchlej akcii Čapa a J. Urbana ml., J. Urban ml. znížil na 4:1. V 70. minúte Dorkin z priameho kopu nedal domácemu gólmanovi šancu. 4:2  Domáci sa začali obávať o výsledok, no v 79. minúte strelou pod brvno z hranice 16-ky poistili svoje vedenie na 5:2. V samom závere domácim ešte vyšla jedna akcia a uzavreli výsledok na 6:2.
Pred 30 divákmi rozhodoval Jonás.
Zostava Rožňavského Bystrého: Máťaš - Dorkin, Valent, Leng, J. Urban, Šály, J. Urban ml., Čapó, Rusnyák, Minčík, Bernát.
Miloš LENG

Hráči Mladosť Brzotín na ihrisko prichádzali postupne, lebo doma najprv oslavovali

Mladosť Brzotín - Gemerská Poloma „B“ 9:1 (3:0). Stretnutie 14. kola sa začalo v sobotu 23.10.2010 o 14.30 hod. nakoľko domáci hráči na ihrisko prichádzali postupne kvôli rodinnej oslave. Hostia tiež nastúpili len s desiatimi hráčmi. Hoci hráči domáceho mužstva hrali 35 min. v poli len siedmi, ale aj tak si vytvorili veľký tlak. Hostia za stavu 3:0 skorigovali skóre z pokutového kopu, ktorý premenil Maťo Zatroch. Góly za domácich: Vavrek 5, Lazok 2, Čopák a Polyak po jednom. Žltú kartu dostal hráč domáceho mužstva Mišanko za podrazenie v pokutovom území. Dobre rozhodoval Iglai. Asi 40 divákov odchádzalo spokojných. Delegátom zápasu bol
Ladislav Székely
.

OSTATNÉ ZÁPASY II. TRIEDY 14. KOLO: Bohúňovo - Kečovo 2:2, Drnava - Hrhov 6:4, Dedinky - Pača 1:1 (1:0), Čoltovo - Jovice 3:2. Nižná Slaná a Kovstav mali voľno.

18 gólov
- M. Mázik (Drnava), 17 gólov - J. Urban ml. (Rožňavské Bystré), 15 gólov - Ľ. Gajdoš (Pača), 13 gólov - F. Kovács (Drnava), 10 gólov - J. Spišák (Jovice), 9 gólov - G. Zoller (Kečovo), R. Orbán (Drnava), M. Novák (Dedinky), 8 gólov - G. Veverica (Hrhov), P. Milko (Nižná Slaná), 7 gólov - D. Dunka (Hrhov), M. Dorkin (Bohúňovo), M. Fedorkovič (Drnava), Š. Cangár (Nižná Slaná), I. Széplaky (Čoltovo), 6 gólov - L. Grulyó (Hrhov), F. Čapó (Rožňavské Bystré), T. Lörinc (Kečovo), M. Balco (Slavošovce), P. Ičo (Drnava), M. Majerčák (Dedinky), atď.
(Podľa Korzára z 23.10.2010)

VÝSLEDKY ZÁPASOV I. TRIEDY - 12. KOLO: Dlhá Ves – Gem. Poloma 4:1 (4:0), góly: Blatník 2 (1 z 11 m), Flander, Novák st. - Hatvaník, ŽK: Beke, T. Segyo – Gunár, Šimon, Hatvaník, R: P. Gonos, DZ: Nagy, D: 50. Plešivec – Honce 2:0 (nedohrané - 3:0 kont.), góly: Laven, Ruszó, ŽK: bez, R: Macko, DZ: Šimšík, D: 50. Dobšiná – Krh. Dlhá Lúka 4:1 (2:0), góly: Grančák 2 (1 z 11 m), F. Fabián, P. Fabián – Rigó (11 m), ŽK: ?, R: Šofranko, DZ: Gášpár, D: 100. Rudná – Lipovník 2:5 (0:2), góly: Strelka 2 (1 z 11 m) – Bollo 3, Vávra, Barczi, ŽK: Deméň 2 – Vávra, Szücs, Podracký, ČK: Deméň (Rudná), R: Bakoš, DZ: Šalamon, D: 100.  Vlachovo – Jablonov n/T 1:2 (0:2), góly: Kožár – Daniel, Nagy, ŽK: Lipták ml. - Nagy, ČK: Hlavček (Jablonov n/T), R: Uhrin, DZ: Bodnár, D: 60. Brzotín – Betliar 1:1 (0:1), gól: Ro. Znak – Lenkei (vlastný), ŽK: 0 – Mil. Schvarz, R: L. Gyenes, DZ: Vysoký, D: 80. Kružná – Vyšná Slaná 4:2 (3:2), góly: Mészner 2, Kerekeš, P. Breuer – Pa. Čarnoký 2, ŽK: Kerekeš – ČK: Ambrúž (Vyšná Slaná), R: Gallo, DZ: Bobrík, D: 60.