štvrtok, 26 december 2013 12:37

Gemerská Poloma po jesennej časti futbalovej súťaže VI. ligy zimuje na štvrtom mieste

Napísal(a) Bc. Štefan Tomášik

fk-g-poloma1aKošicko-gemerská skupina šiestej futbalovej ligy sa v jesennej časti futbalového ročníka 2013/2014 rozlúčila zápasmi 15 kola. Päť mužstiev nášho regiónu v ňom získalo spolu šesť bodov. Nebodoval iba nováčik súťaže Tatran Betliar, ktorý prehral v Malej Ide iba o gól. Pripomeňme si, že Gemerská Hôrka doma zvíťazila nad Turňou nad Bodvou 2:0, Krásnohorské Podhradie sa s Gemerskou Polomou rozišlo zmierlivo 1:1 a Dobšiná doma tiež iba remizovala s Ďurkovom 1:1. Najvyššie z týchto mužstiev zimuje Gemerská Poloma, ktorej patrí štvrtá priečka so stratou iba jedného bodu za vedúcou Gečou. Z tohto pohľadu sa javí, že Polomčania majú v jarnej časti možnosť bojovať o najvyššiu priečku, kým Dobšinčania s najväčšou pravdepodobnosťou budú odsúdení na boj o záchranu v VI. lige. Náš spolupracovník Štefan Tomášik nám ponúkol podrobnejší pohľad na výsledky Polomčanov v jesennej časti. Tu je, aj s pripojenými tabuľkami a fotografiou mužstva, ktorú vyhotovil Karol Csobádi:
Komentár: V prvom kole cestovala Gemerská Poloma do Geče. Dvakrát doťahovala stav zápasu, zápas skončil remízou. Jeden gól inkasovala priamo z rohu. V druhom kole privítala Krásnohorské Podhradie.

Z tlaku domáci góly nevyťažili, domáci sa presadili až v druhom polčase po prestriedaní gólom Fecka. Výsledok ubránili, keď hostia dohrávali desiati. V nasledujúcom kole G. Poloma cestovala do Dobšinej. Po nerozhodnom polčase došlo k preskupeniu radov v zostave. Zmena sa osvedčila, keď po prihrávke Miloša Galla skóroval Milko. Gemerská Poloma tak získala ďalšie body zo súperovho ihriska. V druhom domácom zápase privítala Ťahanovce. Rýchlo sa ujala vedenia, keď po prihrávke Miloša Galla skóroval Gere. Polčas dohrávala v číselnej prevahe. V úvode druhého polčasu strelili domáci hosťom dve góly. Strelcami boli Grác a Milko. Domáci striedali a hru kontrolovali. Neskôr došlo aj k výmene postov medzi bratmi Gallovcami. V piatom kole G. Poloma cestovala do Malej Idy, kde po dobrom výkone podľahla 1:0. V treťom domácom zápase privítala Krásnu n/H. Hrdinom zápasu bol Fecko, ktorý strelil dve góly a tretí padol z penalty po faule na neho. Penaltu premenil Miloš Gallo. Domáci bez väčších problémov hru kontrolovali. V siedmom kole cestovala G. Poloma do Gemerskej Hôrky. Vo vyrovnanom zápase rozhodla prísne nariadená penalta, ktorej predchádzala údajná ruka Gráca. V nasledujúcom kole privítala G. Poloma Kokšov – Bakša. Domáci z množstva šancí neskórovali. Žolíkom sa stal striedajúci Z. Greško, po ktorého prihrávke Miloš Gallo skóroval. V ďalšom priebehu domáci hru kontrolovali. V ďalšom kole čakalo Gemerskú Polomu derby s Betliarom. Domáci sa ujali vedenia. Hosťom sa podarilo vyrovnať v závere zápasu po penalte. V desiatom kole privítala posledný celok Budimír. Hostia nepodali odovzdaný výkon a väčšinou bránili. Domáci nastúpili oslabení o troch hráčov. Do polčasu sa stav nemenil. Domáci tréneri striedali a zmenili posty niektorým hráčom. Domáci si vytvorili viac šancí ako v predošlom polčase. Z priameho kopu skóroval Miloš Gallo. Druhý gól pridal ten istý hráč po kombinačnej akcii. V závere mal ešte dve šance Boroš. V nasledujúcich dvoch kolách cestovala G. Poloma do Ďurkova, resp. Turne. fk-g-polomaV prvom zápase rýchlo inkasovali a v druhom polčase opäť rýchlo inkasovali. Neskôr inkasovali ešte jeden gól. V druhom zápase bola hra vyrovnaná. Hostia inkasovali po strele ktorú tečoval Hatvaník. V druhom polčase po dvoch chybách v obrane inkasovali hostia ďalšie dve góly. Domáci hru kontrolovali, šance mali len Marchevský a Lipták. V 13. kole privítala G. Poloma Košickú Novú Ves. Domáci sa ujali vedenia. Hostia vyrovnali. Víťazný gól strelil Ďuríček. Nasledoval zápas s Gečou. Domáci síce prehrávali. Vyrovnanie prišlo po góle Gereho po centri Miloša Galla. Domáci zvýšili stav z penalty. Potom pridali ďalší gól. V druhom polčase hru kontrolovali a zvýšili svoj náskok. Hostia napokon znížili po chybe v obrane domácich. V poslednom zápase jesennej časti Gemerská Poloma cestovala do Krh. Podhradia. Jednogólové vedenie domácich hostia dotiahli v nadstavenom čase. Po perfektne kopnutom priamom kope Miloša Galla sa stav vyrovnal. Domáci predtým nevyužili vyloženú gólovú príležitosť. V ďalšom kole budú Gemerskej Polome chýbať Mišina a Grác, ktorý v tomto zápase dostali červené karty. Jedinou slabinou mužstva je, že dáva málo gólov. Na druhej strane má najlepšiu obranu v súťaži.