pondelok, 30 september 2013 18:36

Gemerská Poloma tesne zdolala Kokšov-Bakšu gólom Miloša Galla

Napísal(a) Štefan Tomášik

Gemerská Poloma – Kokšov – Bakša 1:0 (0:0). Gól Miloš Gallo. Zostava domácich: Mišina – Chochol, Hatvaník, Grác, R. Greško – Fecko, Miloš Gallo, Gere, Lipták – Benedik, Ďuriček. Striedali: Šubovič, Z. Greško, Kováč. Komentár: V 8. kole VI. ligy košicko – gemerskej skupiny privítala Gemerská Poloma Kokšov – Bakša. Zo základnej zostavy chýbali niektorí hráči (Milko, Mar. Gallo).
Zápas otvorila rozohrávka domácich. Tí si utvorili od úvodných minút prevahu a súpera zatlačili na svoju polovicu. Dve strely Miloša Galla vyrazil brankár. Rohy domácich zneškodnil brankár alebo obrana hostí. Rybička a strela Gráca bola nepresné, ďalšiu jeho hlavičku vyrazil Stolár. Strelu Fecka chytil opäť brankár, strela Chochola bola nepresná. Domácim sa skórovať nepodarilo a hra sa vyrovnala. Do konca polčasu si už domáci ani hostia výrazné šance na skórovanie nevypracovali. Tréner Benedik zmenil posty Ďuričekovi a Liptákovi, ktorí si vymenili miesta. Práve po faule na Liptáka dostal hráč hostí druhú žltú kartu a bol vylúčený.
Hra v druhom polčase bola podobná ako v závere prvého polčasu. Domáci útočili, avšak

proti obrane hostí sa nevedeli presadiť. Strelu Miloša Galla zo šestnástky brankár kryl. Priamy kop Chochol zahral len do múru. Na druhej strane Mišina zasahoval po strele zo šestnástky. Hral sa medzišestnástkový futbal bez výraznejšej šance na oboch stranách. Domáci tréner začal striedať. Práve po prihrávke striedajúceho Z. Greška Miloš Gallo zblízka skóroval, 1:0. Súper hru viac otvoril, chyby v obrane domácich nevyužil. Domáci držali loptu ďaleko od svojej bránky. Zápas tak skončil víťazstvom domácich.

Bc. Štefan Tomášik

Ostatné výsledky 8. kola hornogemerských mužstiev v VI. lige: Krásnohorské Podhradie - Malá Ida 3: 1, Ďurkov - Betliar 3:4, Košická Nová Ves - Gemerská Hôrka 2:1, Dobšiná - Ťahanovce 2:4.