piatok, 01 jún 2012 21:11

Jovičania nestrácajú chuť vyhrávať. Ani pred zápasom v Plešivci Doporučený

Napísal(a) Matúš Sopócy

Jovice - Rakovnica 6:2 (4:0). G: Rusnyák 2, Spišák, Gebe, Doboš, Lovaš - Fabián, Murza
Jovičania minulú nedeľu v 19. kole II. futbalovej triedy hostili  súpera z Rakovnice, a dalo sa predpokladať, že po nevydarenom zápase na Dedinkách si budú chcieť domáci napraviť chuť. Už od úvodu bolo jasné, kto bude hrať prím v tomto zápase. Domáci nedali hosťom šancu a už do polčasu im nasúkali štyri góly. Hostia sa snažili nakopávanými loptami dostať k bráne domácich, ale s týmito loptami nemala obrana Jovičanov žiaden problém.
V druhom polčase sa pokračovalo v podobnom tempe ako v tom prvom.

Hosťom sa naskytla možnosť skórovať z pokutového kopu, čo sa im aj napokon podarilo úspešne realizovať.  Domáci pridali ešte dva góly a hostia v úplnom závere ešte korigovali výsledok. Výsledok 6:2 hovorí za všetko. V nasledujúcom kole cestujú Jovičania do Plešivca s cieľom potvrdiť domáce tri body, avšak určite to nebude ľahký zápas!
Rozhodoval Palacko, Rišpán, Pažítka.

Neporaziteľnosť Jovičanov skončila na Dedinkách, ale dojem z hry zanechali dobrý

Dedinky - Jovice 2:0.
Zápas 18. kola II. triedy na Dedinkách mal určite veľmi dobrú úroveň. Stretli sa dve pomerne mladé mužstvá, takže diváci mali určite radosť z predvedenej hry, či už domáceho alebo hosťujúceho mužstva. V prvom polčase sa domáci dostávali ku 16-tke hostí pomerne často a mali určite navrch, Jovičania mali prakticky len jedinú vážnejšiu šancu, ale hosťujúci hráč v dobrej šanci vysoko prekopol bránu domácich. Domáci sa ujali vedenia po štandardke, kedy sa lopta od tyče odrazila do brány.
V druhom polčase domáci výsledok poistili svojím druhým gólom, takisto zo štandardnej situácie. Hostia sa snažili o kontaktný gól, avšak obrana domácich ich k tomu nepustila. Týmto zápasom sa pre Jovičanov skončila ich jarná séria neporaziteľnosti, avšak za predvedený výkon sa nemuseli hanbiť a určite zanechali dobrý dojem. Domáci vyhrali zaslúžene, to si treba priznať, lebo počas celého zápasu pôsobilo domáce mužstvo futbalovejšie a kompaktnejšie. Dedinkám držíme palce v boji o postup! A ešte treba poznamenať, že sa hralo na vynikajúco pripravenom ihrisku, čo je u nás v okrese takpovediac raritou.