sobota, 24 september 2011 19:20

Kto chce vyhrať v Slavošovciach, musí prísť aj v kompletnom zložení. Betliar takým nebol Doporučený

Napísal(a) MG

Slavošovce - Betliar 3:2 (2:2). V 8. kole futbalovej I. triedy sa stretli v Slavošovciach dve rozdielne mužstvá. Hostia so skúsenosťami z dlhoročnej súťaži v I. triede a Slavošovce ako nováčik tejto súťaže, navyše s mladým mužstvom s priemerným vekom 22 rokov. Skúsení hostia prišli však pod Homôlku iba 11-ti, čo sa im nakoniec vypomstilo. Začiatok stretnutia sa vyznačoval viacerými nepremenenými šancami, najmä domácich, ktorí prvých 20 minút prepásli aspoň štyri vyložené možnosti na skórovanie. V 25. minúte naproti tomu využil Jano Gonos z Betliara príležitosť na  strelenie gólu a tak hostia vyhrávali 0:1. To vyburcovalo ešte viac domácich a už v 34. minúte vyrovnal najlepší strelec domácich Oto Varga na 1:1. To akoby sa roztrhlo vrece a góly padali jeden za druhým. Najprv Jano Gonos potvrdil úlohu strelca a zabezpečil hosťom vedenie, ale Tomi ešte v tej iste minúte stačil vyrovnať na 2:2.

V druhom polčase odstúpil z hry Orabinec pre zranenie a hostia hrali iba desiati. Domáci pokračovali v tlaku i v nepremieňaní šanci. Víťazný gól domácich padol až v 69. min. Dzureňom. 3:2.  Hostia aj keď dohrávali s deviatimi hráčmi, keď v 86. min. bol za druhú žltú kartu vylúčený Paľo Lukáč, aj tak sa im v poslednej minúte naskytla príležitosť vyrovnať, ale vyznamenal sa domáci brankár Jozef Karalo, ktorý nebezpečnú gólovú strelu vyrazil.