nedeľa, 19 jún 2011 20:45

Kto vymyslel fámu, že Drnava v Hrhove predá domácim zápas, nech sa pozrie na výsledok Doporučený

Napísal(a) F. Emödi

Hrhov - DRNAVA 2:6 (2:1) góly: ??? - Orbán 3, F. Kovács, Petro, Mázik. Pred zápasom 29. kola II. triedy vo futbale sa už celý týždeň ozývali hlasy, ako: Drnava predá zápas! Tak, kto tieto fámy vymyslel, nech sa pozrie na výsledok. O kupčení zápasu by vám mohol ako-tak niečo povedať pán rozhodca Farkaš. Jeho výkon však komentovať nebudem, na to sú tu iní, ale len vďaka nemu a "skvelému" laikovi domácich sa Drnava nevedela presadiť už v 1. polčase. Dve penalty, a každá šanca Drnavy mávaná ako ofsajd, boli hlavnou brzdou v 1. polčase. Ale v druhom sa hostia odtrhli z reťaze a nedali šancu Hrhovu. Drnava bojovala o svoju prestíž a nič iné sa nedá očakávať ani budúci týždeň v poslednom zápase tohto futbalového

ročníka. Domáci začali napriek tomu aktívne, ohrozovali drnavskú bránu a oni boli tí nebezpečnejší, keďže Mázikova a Petrova strela mierili nepresne. F. Kovács mal však prvú vážnejšiu šancu, ten sa vrátil do zostavy po dvojzápasovom dištanci, ale jeho strela bola nevýrazná. Na druhej strane úradoval pán rozhodca. Vymyslel si penaltu, avšak hostia neprijali tento dar. Strela mierila do konštrukcie. O pár minút sa však Hrhov už dočkal. Bukovič bol ale predtým faulovaný, rozhodca pustil hru ďalej a domáci útočník nechytateľne vypálil. 1:0. Odpoveď prišla o 7 minút. Do akcií Drnavy sa zapojil domáci obranca, ktorý ťukol loptu F. Kovácsovi a ten vyrovnal. Zaujímavosťou bolo, že laik na čiare zdvihol opäť zástavku, aj keď nahrávačom bol domáci obranca. 1:1. Už už sa zdalo, že polčas bude nerozhodný, no prišla ďalšia penalta. Tú už domáci premenili a dostali sa do vedenia 2:1. Týmto skóre sa išlo aj na polčas.

Drnava už nehrala pod tlakom, keďže sú istými majstrami II. triedy a vďaka tomu v druhom polčase vycvičili Hrhov. Exhibícia Drnavy začala dvoma strelami do konštrukcie brány. Orbánovi a Búlikovi chýbali fakt len centimetre. No o pár minút nato po floriánskej spolupráci – Kovácsa a Emödiho - sa dočkal Petro. Hlavičkou nedal šancu brankárovi Hrhova. 2:2. O pár minút sa dočkal už aj Orbán, ktorý sa skvele pretlačil až do brány a skóroval. 2:3. Svoj hetrik dokonal o ďalších 10 minút, najprv skvelá kombinácia znamenala 2:4. A svojou aktivitou pred bránou premenil stav aj na 2:5. Mázik tiež nechcel ostať bez gólu a tak po nádhernej individuálnej akcii zvýšil stav už na 2:6 a tým aj ukončil tento vynikajúci zápas.

Zaujímavosťou bolo, že za Drnavu nastúpilo aj viacero dorastencov a medzi nimi bol jeden - Kardos - ktorý práve pochádza Hrhova a na svojej premiére podal bezchybný výkon a aj vďaka nemu dnes Drnava znemožnila Hrhov. Len tak ďalej! Okrem neho nastúpili z dorastu ešte aj Emödi, Cseh, Szöcs a Šoltés.

Zostava Drnavy: Zakhar - Búlik, Bukovič (77. min - Šoltés), Kardos, Krága (71. min - Szöcs) - Emödi (80. min - Cseh), Mázik, Petro, R. Kovács - F. Kovács, Orbán.
F. Emödi

Už v tretej minúte sa domáci Bystrania položili Slavošovciam na kolená a zápas prehrali 0:3

Rožňavské Bystré – Slavošovce 0:3 (0:2). V súboji tretieho s druhým mal zápas veľmi rýchly spád. Keďže Bystrania nadviazali na nevýrazné výkony z posledných kôl, už v 3. minúte bolo po zápase, lebo prehrávali po katastrofálnych chybách v obrane už 0:2. Do konca zápasu sa hralo už len medzi 16- kami bez výraznejších gólových šancí. Päť minút pred koncom ešte hostia z priameho kopu zvýšili svoj náskok na 0:3. Pred 100 divákmi rozhodoval Šofranko.
Zostava Rožňavského Bystrého: Máťaš - Krága, Valent, Leng, Fábian, Čapó, Dorkin, Rusnyák, Urban, Minčík, Tomko. Striedal: Galata.
Miloš Leng

Ostatné výsledky 29. kola II. triedy:
Jovice - Čoltovo 2:1, Kečovo - Bohúňovo 2:1, Pača - Dedinky 3:2.