pondelok, 29 október 2012 15:48

Nižná Slaná nečakane remizovala na pôde posledného Čoltova Doporučený

Napísal(a) Štefan Tomášik

Čoltovo – Nižná Slaná 1:1 (1:1). Gól hostí: Milko. Zostava Nižnej Slanej: Tomášik – Karas (C), Slovák, Prónai, Schwarz – O. Junger, Keršák, Die, Gelda – Valko, Milko. Náhradník: D. Hajči.
V poslednom jesennom kole II. triedy ObFZ Rožňava cestovala Nižná Slaná do Čoltova. Chýbali viacerí hráči - Leštach, Cangár, Soják, či brankár Krnáč. Na lavičke sa tak ocitol iba jediný hráč, čo sa stalo v priebehu jesene viackrát. Hoci proti súperom z hornej polovice tabuľky

dokázala N. Slaná vonku bodovať, proti poslednému iba remizovala. V tomto zápase stratila body, ktoré získala v Joviciach.
V úvode zápasu hostia naznačili svoje možnosti, mali herne navrch. Domáci zaútočili po ľavej strane, akciu im zmaril Schwarz. Domáci po chybe brankára kopali roh, ktorý hostia odvrátili. Neskôr si vytvorili prevahu, strelu Geldu brankár chytil. Nasledovali ďalšie šance Milka, ktorý skóroval iba raz. Po prihrávke od G. Keršáka sa dostal do úniku a prekonal domáceho brankára. 0:1. Nasledovali ešte šance po priamom kope, ktorý bol zahraný nepresne nakrátko, O. Junger na center z pravej strany nedosiahol. P. Milko sa ocitol sám pred domácim brankárom, avšak neskóroval. Po centri z ľavej strany bola hlavička Geldu nepresná. Potom domáci vycítili šancu na vyrovnanie. Občas sa vyskytli v obrane hostí zmätky, ako pri rohu domácich z ľavej strany. Našťastie domáci hráč z uhla bránku netrafil. Hostia hrali 10 minút oslabení o Prónaia. Hneď z prvej strely inkasovali, keď hráč bol voľný na pravej strane, domácim pomohol aj terén pred bránkou.1:1. Druhú strelu brankár hostí vyrazil. Hra oboch mužstiev sa vyrovnala, technickejší boli hostia. Domáci sa do výraznej šance nedostali, naopak strelu Milka zo šestnástky Jonáš chytil. Ďalšiu vyboxoval. Polčas tak skončil zmierlivo, 1:1.
Pred začatím druhého polčasu sa upravil terén pri bránke domácich, pričom pri druhej bránke nie. Domáci hneď po rozohraní vyskúšali brankára hostí strelou z diaľky. V tomto polčase to bolo zo strany hostí v ofenzíve slabšie. V zálohe zvádzali súboje najstarší hráč domácich a G. Keršák. Veľké šance si hostia nevypracovali, naopak mohli inkasovať. Brankár hostí zasahoval dvakrát. Po vyrazenej lopte bola pred bránou hostí skrumáž, hra bola prerušená. Domáci hráč dostal žltú kartu po faule na Karasa. Z obrancov raz zaútočili Karas a aj Slovák, ďaleko sa nedostali.  G. Keršák mal dva prieniky po ľavej strane, jednu strelu chytil brankár, druhý bol neúspešný. Hostia úspešne marili akcie domácich hlavne po pravej strane, keď Schwarz zahral nadštandard. Podobne aj G. Keršák, ktorý sa vracal až po šestnástku hostí. Hosťom sa nedarilo loptu držať v zálohe, dvakrát im chýbal krôčik pri spolupráci Keršák - Die a hostia by sa dostali do ďalších šancí. Po strele Dieho zo šestnástky mali domáci šťastie, keď trafil iba do brvna. Milko po pravej strane potrápil obranu domácich a vylákal brankára z brány, čo však hostia nevyužili. Dvakrát nepresne rozohral finálne prihrávku Valko. O. Junger ohrozil domácu bránu dvakrát, raz v prvom a raz v druhom polčase. Domáci skúšali skórovať z väčších vzdialeností, väčšinou boli ich strely nepresné. Po zlej rozohrávke Keršáka vznikla pre domácich šanca na prečíslenie, ktorú úspešne nezrealizovali. Dva šance im zmarili Karas, resp. Schwarz. Po strele hostí Jonášovi lopta vypadla, brankár bol pri lopte skôr ako Valko. Hosťom to smerom dopredu nešlo, či pri rozohrávke hráč niekedy nemal komu prihrať. Starší hráči sa snažili viac, mladším sa až tak nedarilo. Zápas bol ukončený po nepresnej strele na bránu hostí.