pondelok, 23 apríl 2012 10:36

Nižná Slaná si v domácom zápase proti Čoltovu zlepšila skóre Doporučený

Napísal(a) Štefan Tomášik

Nižná Slaná – Čoltovo 8:1 (3:0). Góly domácich: Die 4, Slovák 2, Cangár a Gelda po 1. Rozhodcovia: Raši, Gallo, A. Farkaš, Delegát: Šmelko. Diváci: 30. V druhom domácom zápase v jarnej časti II. triedy ObFZ Rožňava privítala Nižná Slaná desiate mužstvo tabuľky, Čoltovo. Domáci tréner mal po dlhom čase k dispozícii piatich náhradníkov, zo zdravotných dôvodov chýbal Leštach. Posilnenie kádra, postavenie v tabuľke, či nedávne vzájomné zápasy hovorili v prospech domáceho mužstva. Hostia pricestovali len jedenásti, dopredu sa však nevzdávali.
Zápas začal rozohrávkou domácich, tí ale rýchlo prišli o loptu. Postupne si domáci vytvorili prevahu, k strelám sa však hráči neodhodlali. Hralo sa na

ľavej strane domácich, veľké šance si domáci nevytvorili. Brankár hostí bol aj faulovaný O. Jungerom, hra bola prerušená.
Po dvoch dobre zahraných rohoch Valka mali domáci šancu na strelenie gólu, avšak jedna hlavička bola vyhlavičkovaná, či z druhého rohu bolo zakončenie Cangára nepresné. Ďalšiu šancu na gól mal Valko. Potom prišla fáza, keď domáci nekombinovali presne, hostia sa ďalej ako za svoju polovicu ihriska nedostali. Zámery záložníkov na oboch stranách neboli zrealizované.
Domáci hru spresnili, začali hrať aj po pravej strane. Strela Dieho na prekvapenie všetkých skončila v sieti. 1:0. Domáci naďalej útočili, dve strely Hajčiho neboli presné. Štandardná situácia z ľavej strany po faule na Keršáka bola zahraná dobre, gól nepriniesla. Ďalší gól padol jednoduchom vysunutí Slováka Diem. Slovák strelou k vzdialenejšej žrdi zvýšil náskok domácich. 2:0. Krátko potom pridali domáci ďalší gól, ukážková strela Cangára zo šestnástky po odraze od brvna skončila v sieti. 3:0. Krátko potom bol odpískaný koniec polčasu.
Do druhého polčasu dostali šancu hráči, ktorí ešte na jar v majstrovských zápasoch nehrali. Domáci hrali ešte na lepšej úrovni ako v prvom polčase, mali prevahu. Najprv ešte Gelda dve šance nevyužil. Potom však po akcii Cangára s Keršákom po ľavej strane a následnej dorážke prekonal brankára hostí. 4:0. O pár minút zvýšil vedenie domácich Die. Jeho umiestnená strela skončila v sieti. 5:0.
Potom však hostia z ojedinelej akcie znížili. Hráč hostí prešiel cez štyroch domácich hráčov a dobre umiestnenou strelou znížil. 5:1. Domáci im to vrátili takmer okamžite. Po prihrávke od Geldu mal Slovák k dispozícii odkrytú bránu a zvýšil náskok domácich. 6:1. Ďalší gól padol po rohu O. Jungera, keď Die hlavičkou skóroval. 7:1. Posledný gól padol po chybe v obrane hostí, ktorú domáci využili. Gól strelil Die. 8:1. Okrem týchto akcií mali domáci strely O. Jungera, Hajčiho, Keršáka a Dieho. K strele sa odhodlal aj Ján Junger, avšak hráč hostí ju zblokoval. Hostia z priameho kopu trafili len do múru. Ďalšie možnosti domácich na strelenie gólu domácich zastavil ofsajd. Viaceré akcie hostí prekazili obrancovia domácich, brankári tak mali málo práce. Zápas bol ukončený po akcii domácich.
Zostava domácich: Krnáč – Karas (C), Soják, D. Hajči, Schwarz – O. Junger, G. Keršák, Die, Slovák – Cangár, Valko. Náhradníci: J. Tomi, J. Gelda, M. Prónai, Ján Junger, Š. Tomášik (NB). Striedania: I. Krnáč (45. min. Š. Tomášik), D. Valko (45. min. Gelda), J. Cangár (80. min Ján Junger).