pondelok, 03 september 2012 18:29

Nižnej Slanej sa zatiaľ na ihriskách súpera nedarí, v piatom kole podľahla na Pači Doporučený

Napísal(a) Štefan Tomášik

Pača – Nižná Slaná 4:1 (1:1). Gól Nižnej Slanej: O. Junger. Zostava: Krnáč – Karas (C), Slovák, Soják, Schwarz – Leštach, Keršák, Prónai, O. Junger - Die, Gelda, striedali: Die (od 70. min. D. Hajči). V piatom kole II. triedy cestovala Nižná Slaná k novému lídrovi tabuľky, do Pače. Ako býva zvykom nepricestovala v najsilnejšom zložení, keď chýbali Cangár a Ján Junger. Navyše k zranenému Hajčimu pribudol Valko. Na druhej strane sa do zostavy vrátil po treste Die, ktorý bol spolu s Valkom najlepším strelcom Nižnej Slanej v predošlej sezóne. Základná zostava sa opäť zmenila, keď sa do nej vrátil Die.
Úvod zápasu bol vyrovnaný. Neskôr začali mať prevahu domáci. Útočili

hlavne po pravej strane. Neskôr brankár hostí chytil hlavičku domáceho hráča. Hostia sa väčšinou bránili. Domáci kopali priamy kop z väčšej vzdialenosti, ktorý bol zahraný do múru. Domáci kapitán mal v tomto polčase štyri strely, avšak iba raz ohrozil brankára hostí. Hostia mali najväčšiu šancu na ľavej strane, keď Gelda dostal dlhú loptu, brankár domácich však situáciu vyriešil. Domáci naďalej útočili, po prihrávke pravého útočníka domáci záložník prekonal Krnáča strelou zo šestnástky. 1:0. Domáci mali prevahu, v zálohe hlavne na krajoch prevýšili hostí. Zo svojej prevahy nevyťažili nič, viaceré strely boli nepresné. Z dvoch rohov sa voči hosťom nepresadili. Najväčšiu šancu mali po chybe predstopéra hostí, domáci hráč však brankára hostí zo samostatného nájazdu neprekonal. Hostia sa dostávali do brejku, domáci hráč fauloval Keršáka. Hosťom za podarilo vyrovnať. Po aute Keršáka, hlavičke Geldu, ďalšia hlavička O. Jungera skončila v sieti. 1:1. V závere polčasu sa hosťom podarilo hru viac držať v strede ihriska, čím ubránili výsledok.
V druhom polčase sa hra hostí zlepšila. Tentokrát začali mať prevahu hostia. Domáci boli zaskočení. Najväčšiu šancu mal Keršák. Po nepriamom kope zblízka boli v múre všetci hráči domácich. Po prihrávke Dieho Keršákova strela skočila na žrdi. Z ľavej strany bola nebezpečná strela Leštacha. Hráčom hostí všetky akcie nevyšli podľa predstáv. Neskôr asi v polovici polčasu sa hra vyrovnala. Po chybe stopéra sa dostal k lopte domáci útočník a zblízka prekonal Krnáča. 2:1. Po tomto momente mali domáci prevahu. Po ďalšej chybe v zadných radoch hostia znova inkasovali. 3:1. Domáci neskôr striedali, podobne aj hostia. Hostia ohrozili domáceho brankára asi raz, ten ich strelu kryl. Pri úniku po ľavej strane bol faulovaný kapitán hostí, podobne aj Leštach. Hostia si však výraznú šancu nevytvorili, po pravej strane to skúsili Gelda a Keršák. V zálohe mali hostia viacero nepresností, čo využívali domáci. Center z pravej strany ešte Soják odvrátil. Neskôr po prihrávke striedajúceho hráča z ľavej strany domáci pravý útočník zvýšil vedenie domácich. 4:1. V závere sa zápas skôr dohrával.