sobota, 30 apríl 2011 21:48

Pätnásť minút delilo drnavských dorastencov od malého zázraku v Rudňanoch Doporučený

Napísal(a) HC_Košice19

Rudňany - Drnava 3:1 (0:1), gól za hostí: A. Herczeg, hralo sa bez kariet. Pätnásť minút delilo Drnavu od malého zázraku. Do 75. minúty Drnava držala tesné víťazstvo aj napriek tomu, že im chýbalo až 6 hráčov, že vycestovali na zápas len 11, aj napriek tomu, že Čelovský odohral celý zápas s vážnym zranením. Gergely bol ďalším hráčom, ktorý vytŕčal z tímu hostí, keďže dnes prvýkrát nastúpil v základnej zostave. V bráne bol kapitán Emödi, podal dobrý výkon, no ani jeho miestami zázračné zákroky nestačili na to, aby si Drnava doniesla 3 body.
Očakával sa vyrovnaný zápas, tak, ako to bolo aj na jeseň. Rudňany

však vybehli na Drnavu okamžite a už v 3. minúte mohli skórovať, no Emödi bol proti, keď fantasticky vytlačil loptu na roh. Po tejto tutovke sa hostia pomaly prebrali a hru vyrovnali, a v 21. minúte aj otvorili skóre. Herczeg ďalekonosným pokusom prekvapil brankára domácich a i pomocou konštrukcie brány sa hostia ujali vedenia. 0:1. Nechýbalo veľa a Šoltés mohol zvýšiť stav na 0:2, no domáci brankár napravil svoju chybu a vychytal strelu kanoniera hostí. Szöcsova hlavička v 40. minúte len tesne minula bránku domácich. Polčas mohol byť aj 0:3 pre Drnavu, no Emödi sa musel činiť ešte na konci prvého polčasu, aby sa nešlo na prestávku za stavu 1:1, a aj keď so šťastím, ale vychytal strelu domáceho záložníka. Polčas 0:1.
Domáci po prestávke zvyšovali tlak a Drnava strácala silu v 2. polčase. Drnavskí chalani síce bojovali a darilo sa im držať aj výsledok, no ich protiútoky už vôbec neohrozovali domácich, o čom svedčí aj to, že najväčšiu šancu mal Maliňák, keď ohrozil domácu bránku z priameho kopu z vlastnej polovice ihriska. Prebiehala už 75. minúta, prvá vážnejšia chyba v obrane hostí viedla ku vyrovnaniu. Emödi v bráne si siahol aj teraz na loptu, ale strela bola príliš prudká. 1:1. V 81. minúte prišiel jeden kontroverzný moment, keď Čelovského domáci oddelili jednoznačne nedovoleným spôsobom od lopty, rozhodca vzal píšťaľku do úst, no ostala nemá, a tak sa domáci dostali aj ku druhému gólu. 2:1. Bránka Drnavy ostala aj naďalej pod paľbou, Emödi vytiahol ďalší skvelý zákrok, no z následného rohu inkasovali tretí gól. 3:1. Aby to nebolo ešte horšie z pohľadu hostí, Emödi vytiahol ešte 2 skvelé zákroky.
Viac už sa nič nestalo a tak Drnava zaknihovala prehru v Rudňanoch 3:1.
Zostava Drnavy: F. Emödi (C) - N. Kovács, P. Kovács, Kardos, Maliňák -
Šoltés, Szöcs, Herczeg, Cseh - Gergely, Čelovský
.
HC_Košice19

Výsledky V. ligy JZ (dorast) 15. kolo:
V. Folkmar – Valaliky 1:2, góly: Mihok – Vrano. Kechnec – Jasov 2:2, góly: Renčík, Fečo - Mauský 2. Domaňovce – Medzev 2:0, góly: Kusi A., Kusi P. Helcmanovce – Jaklovce 5:4, góly: Dzerenka 2, Markulík, Witkovský, Hvišč - Humeňanský Do. 3. Humeňanský Da. Rudňany – Drnava 3:1, góly: Sabol, Barnas, Antal – Herczeg. Slovinky – V. Ida 3:2, góly: Visvader 2, Gozo - Žaludek, Závodský.