nedeľa, 17 október 2010 20:05

Po prvom polčase sa zdalo, že Kečovo zvíťazí nad lídrom II. triedy - Drnavou Doporučený

Napísal(a) Š. Tomášik + HC Košice 19

Z nedeľného futbalu Rožňavské Bystré - Čoltovo 3:1. Foto: P. UrbanKečovo - Drnava 1:3 (1:0), góly za hostí: Mázik 2, F. Kovács. Drnavu nečakala v Kečove prechádzka ružovým sadom. Domáci sa pripravili na lídra, na ich strane bolo aj nekvalitné ihrisko, na ktorom sa Drnave nedarili kombinácie. Po prvom polčase to vyzeralo na prvé straty bodov lídra z Drnavy, no Miroslav Mázik a spol v druhom polčase zabrali a podarilo sa im otočiť stav. Rozhodcom bol Rášši. Okolo 80 návštevníkov bolo zvedavých na dnešný zápas.
Od prvých minút bolo badať, že dnešný deň nebude ten tradičný drnavský strelecký deň. Hneď na konci prvej 10 minútovky sa dostali domáci do vedenia. Po nedorozumení v obrane medzi Robertom Kovácsom a brankárom Denisom

Zakharom siahol na loptu domáci útočník a šikovne otvoril skóre. Môžme však spomenúť že toto bola jediná strela v dnešnom zápase na bránku hostí. V strede prvého polčasu po ruke v šestnástke hostia mali možnosť kopať pokutový kop. Loptu si postavil Peter Ičo, no ten ani na dvakrát neprekonal brankára domácich. Drnave sa nedarilo strelecky vôbec v tomto zápase. Peter Búlik, Igor Slávkay aj Miroslav Mázim sa pokúšali no bez úspechu. Na polčas šli mužstvá do šatne za stavu 1:0 pre domácich.
Tréner Maliňák chcel osviežiť svoj tím dvoma striedaniami, na ihrisko poslal mladého dorastenca Jána Kovácsa a Norberta Bukoviča. Hra sa veľmi nezmenila, Drnava sa trápila. Spasiteľom po hodine hry bol Mázik ktorý nechytateľnou ranou ku tyči vyrovnal na 1:1. O päť minút neskôr sa dočkal aj Florián Kovács, navrátilec do zostavy po trestoch, ktorý skóroval po skvelom útoku Bukoviča. 1:2. Brankár podržal dnes domácich, po vynikajúcej hlavičke Jána Kovácsa a po strele hviezdy zápasu Mázika mohlo byť kľudne skóre väčšie. Bodku za stretnutím dal nakoniec Mázik, ktorý skóroval z penalty. 1:3. Penaltu predchádzal faul na Fedorkoviča, za ktorý si domáci obranca vyslúžil červenú kartu.
Zostava Drnavy: Denis Zakhar - Peter Búlik, Róbert Kovács, Tibor Petro, Robert Bernáth (46.min Norbi Bukovič) - Igor Slávkay, Peter Ičo, Miroslav Mázik, Michal Fedorkovič - Florián Emödi (46. min. Ján Kovács), Florián Kovács (77. min. Jozef Görgei).
FCKošice_19

Po prehre v Pači sa zaraďujú futbalisti Nižnej Slanej skôr do stredu tabuľky

Pača - Nižná Slaná 7:1 (3:0), góly Nižnej Slanej: M. Pitoňák vlastný, M. Petergáč. V13. kole II. triedy OM cestovali futbalisti Nižnej Slanej do Pače. Po výhre by mali možnosť preskočiť tohto súpera v tabuľke. Ak vezmeme do úvahy prehru a dva voľné týždne, vyzerá to, že skončia skôr v strede tabuľky. Hostia cestovali však len deviati. Zo stabilných hráčov chýbali Juraj Junger, Peter Slovák a Radovan Hajči. Tréner hostí sa musel na pol ceste vracať po Vladimíra Karasa. Hostia tak nemali takmer žiadny čas na rozcvičku, lebo museli čakať na dresy, ktoré boli v trénerovom aute.  Podpísalo sa to najmä na výkone brankára hostí, keďže už tretí týždeň nebol ani tréning.
Domáci začali tlakom, rýchlo sa aj ujali vedenia. Po priamom kope zo šestnástky do ľavého vinkla sa Pača ujíma vedenia. 1:0. Brankár hostí musel odkopávať loptu spred šestnástky, kde číhal domáci útočník. Celý polčas mali domáci územnú prevahu, hostia sa takmer nedostali na ich polovicu. Druhý gól padol po chybe v obrane pred šestnástkou hostí. K odrazenej lopte sa dostal domáci hráč a prízemnou strelou k ľavej žrdi prekonal brankára hostí, ktorý sa síce dotkol lopty, no nestačilo to. Domáci hrali v prvom polčase s vetrom. Tretí gól padol po centrovanej lopte pred päťku hostí. Po lopte váhal ísť brankár hostí, M. Boroš ju neodhlavičkoval, a tak domáci útočník po hlavičke do ľavého horného rohu skóroval. Pri  ďalšej šanci domácich sa opakovala situácia pri druhom góle, brankár hostí však strelu domácich kryl.V ďalšom priebehu mali domáci jednu prízemnú strelu, tá však minula bránku hostí.  Inú šancu mal Gajdoš, jeho strela asi z jedenástich metrov letela tesne nad bránu hostí. Hostia sa v závere polčasu dostali ku bránke hostí, strela Ambróza tesne minula bránku hostí.
V druhom polčase domáci už nemali taký výrazný tlak, zápas bol vyrovnanejší. Hostia sa častejšie dostávali na polovicu domácich. Domáci zvýšili vedenie po samostatnom nájazde, keď obrana hostí sa domnievala, že to bol ofsajd. Ďalší gól pridali po priamom kope spred šestnástky po faule hostí. Brankár hostí na strelu k ľavej žrdi nereagoval. Hra však bola vyrovnaná. Hostia korigovali stav, po nakopávanej lopte D. Hajčiho za obranu domácich predviedol streleckú efektivitu tréner hostí, jeho prvá strela skončila v sieti. Domáci však pokračovali vo svojej hre. Ďalší gól pridali po strele do spojnice ľavej žrde a brvna. Lopta sa odrazila k domácemu útočníkovi, ten hlavičkou k opačnej žrdi ležiacemu brankárovi hostí nedal  šancu. Neskôr mali možnosť nájazdu, ale brankár hostí domácemu hráčovi loptu spred nohy vyrazil. Blízko ku gólu boli aj keď dvaja postupovali na Boroša. Domáci útočník však  neprihral voľnému hráčovi, volil strelu, trafil len konštrukciu bránky. Ďalší gól mohli pridať po strele z pravej strany, vybiehajúci brankár hostí však strelu kryl. Neskôr si dal takmer vlastný gól, keď po nájazde domáceho hráča ľavou nohou tečoval strelu, tá našťastie skončila nad bránkou hostí. V záverečnej minúte zápasu  domáci útočník vystrelil tvrdú strelu asi z jedenástky, loptu tečoval Pitoňák a prekonal tak vlastného brankára. Viacerí hráči hostí neboli spokojní s výkonmi rozhodcov.
Zostava Nižnej Slanej: Š. Tomášik - M. Boroš, V. Hlaváč, D. Hajči, V. Karas (C) -M. Ambróz , J. Cangár, M. Pitoňák, M. Prónai - M. Petergáč. Tréner: Milan Petergáč
.
Štefan Tomášik

Prečítajte si aj tento komentár:

Ostatné výsledky zápasov 13. KOLA II. triedy:

Hrhov - Slavošovce 4:1 (2:0), Kovstav - Dedinky 1:2, Rožňavské Bystré - Čoltovo 3:1, Gem. Poloma "B" - Bohúňovo 2:2.

I. TRIEDA - 11. KOLO:

Kružná - Dlhá Ves 4:1 (2:1), góly: Mészner 2, Kerekeš 2 – Blatník, ŽK: P. Breuer – Makkay, R: Ihrin, DZ: Hadar, D: 80. Betliar – Vlachovo 3:0 (3:0), góly: Orabinec 2, M. Árvay, ŽK: Lenghart, D. Ivanko – M. Šivec, Hricko, R: J. Chomjak, DZ: Máté, D: 100. Jablonov n/T – Rudná 1:2 (0:1), góly: Szabó (11 m) – Domik, Strelka ml., ŽK: Zajdó, Strama - 0, R: K. Chomjak, DZ: Antal, D: 80. Lipovník – Dobšiná 2:0 (2:0), góly: Vávra 2, ŽK: 0 - Plačko, R: Bakoš, DZ: Kovács, D: 150. Krh. Dlhá Lúka – Plešivec 2:0 (2:0), góly: Zsilla, J. Gebe, ŽK: ?, R: Iglai, DZ: ?, D: 60.
Honce – Gemerská Poloma – nehralo sa. Zápas medzi Honcami a Gemerskou Polomou sa skončil ešte skôr, ako sa vôbec začal. Rozhodca P. Repaský, asistent D. Poťmák i delegát zápasu A. Heveši sa totiž po rozhovore s tajomníkom a trénerom áčka V. Gallom st. rozhodli odísť. Príčinou bola obava o bezpečnosť. (Viac o udalosti: http://korzar.sme.sk/c/5599922/z-obavy-odmietol-odpiskat-zapas.html )

Vyšná Slaná – Brzotín 6:0 (5:0).
Hostia pricestovali oslabení o troch kľúčových hráčov a už v prvom polčase prehrávali vysoko. Do druhého polčasu domáci nastúpili s vedomím svojho náskoku a začali hrať sólovo. Až v 85 min. dali ďalší gól. Góly: Liptai 3, Fifik 1, Kračúň 1, Gallo 1. Pred slabou náštevou výborne rozhodoval Molnár. Bez kariet. Delegátom bol