JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/futbal/2011/pol

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/futbal/2011/pol
pondelok, 23 august 2010 13:28

Po treťom futbalovom kole pocítili ako chutí výhra, ako bolí prehra i remíza

Napísal(a) M. Leng + Š. Tomášik

Z majstrovského futbalu II. triedy Gem. Poloma B - Rožn. Bystré 0:2. Foto: P. UrbanGemerská Poloma ,,B“ – Rožňavské Bystré 0:2 (0:2). Bystrania konečne naplno bodovali. V 3. kole sa im to podarilo na ihrisku v Gemerskej Polome. Na dobrom teréne a vo veľkej horúčave si Bystrania hneď od začiatku zápasu vynútili hernú prevahu. Už v 5. minúte po rohu Minčíka, hlavou otvoril skóre Čapó. 0:1. Bystrania domácim nedali dýchať, hrali vo veľkom nasadení už aj s Janom Urbanom ml., ktorý spolu s Čapom poriadne motali hlavy domácej obrane. Ďalšie obrovské šance nevyužili Šály, Bernát, Minčík. Domáci mohli aj vyrovnať, keď po chybe stopéra sa rútil domáci záložník sám na brankára, no Máťaš bol na mieste. V 23. minúte J. Urban ml. vystrelil na

brankára, ten však loptu vyrazil iba do stojaceho Minčíka, od ktorého sa lopta odrazila do domácej brány. 0:2. Bystrania až do záveru polčasu domácich tlačili, no gól už nepadol. Domáci sa tiež ešte dvakrát dostali pred Máťaša, no ich koncovka nebola presná.
V druhom polčase tempo mierne ochablo. Domáci sa snažili dať kontaktný gól, ale dobre hrajúca obrana Bystrého už Polomčanov do konca zápasu nepustila do vážnejšej šance. Bystrania mali aj v druhom polčase prevahu, zahrávali veľa rohových kopov. Najväčšie šance však Bernát, ani Minčík nepremenili.
Pred 60 divákmi rozhodoval Drenko.
Zostava Rožňavského Bystrého: Máťaš - Galata, Valent, Leng, Krága, Demko, J. Urban ml., Čapó, Šály, Minčík, Bernát. Striedal J. Urban st.

Miloš Leng

FOTOZÁBERY Z GEMERSKEJ POLOMY
{gallery}futbal/2011/pol{/gallery}

Prvá prehra Nižnej Slanej na súperovom ihrisku

Slavošovce – Nižná Slaná 2:0 (0:0).Hostia z Nižnej Slanej v treťom kole II. triedy opäť nenastúpili v kompletnej základnej zostave, keď chýbali kapitán V. Karas a I. Krnáč, a príchod P. Milka sa nepodarilo administratívne vybaviť.
Domáci začali dobre. Hneď v úvodnej minúte vyslal domáci stredopoliar strelu do pravého vinkla, ktorú brankár hostí kryl. Domáci mali herne navrch, útočili najmä po ľavej strane, odkiaľ posielal domáci záložník nebezpečné centre, ktoré robili hosťujúcej obrane problémy. Po faule O. Jungera zahrávali domáci nepriamy kop, center však brankár hostí zo skrumáže vyrazil. K lopte sa dostali hostia, ale po nahrávke domáci útočník netrafil bránu. Na druhej strane najkrajšiu akciu predviedli hostia, keď lopty sa dotkli takmer všetci hráči, ale strele J. Cangára chýbali centimetre. Po protiútoku nasledovala strela na bránu hostí, ktorú aj napriek odskoku tesne pred bránou brankár hostí stihol vyraziť na rohový kop. Po ňom mali hostia šťastie, keď hlavička domáceho kapitána len tesne minula bránu. Hostia tiež párkrát vystrelili na domácu bránu, no ich pokusy buď končili vedľa, alebo ich zneškodnil brankár domácich. Hosťujúci útočníci boli platní na domácu obranu, keď Juraj Junger zachytil domácu rozohrávku, ale chybu stopéra napravil predstopér. Domáci si vypracovali v závere polčasu ešte jednu príležitosť, ale zbytočne váhali so strelou spoza šestnástky a tak im loptu vracajúci Gunár odkopol.
Do druhého polčasu museli hostia spraviť vynútené striedania, keď sa v závere prvého polčasu zranil S. Drábik a z kondičných dôvodov bol striedaný M. Ambróz. V úvode domáci zachytili rozohrávku hostí zo stredového kruhu, no strela domácich skončila nad ľavým vinklom. O pár minút kopali domáci rohový kop a lopta skončila na brvne. Potom však hostia prevzali iniciatívu v strede poľa a vytvorili si prevahu. Na dlhý aut M. Hajčiho si nabehol P. Slovák a preloboval nielen brankára, ale aj bránu.
Krátko potom hosťujúci brankár vyhodil loptu Cangárovi a po faule na neho mali hostia výhodu priameho kopu. Dobre umiestnej strele P. Slováka chýbala však razancia a tak ju domáci brankár s námahou vyrazil na roh.
Ďalšiu šancu mal Juraj Junger, keď po prihrávke od P. Slováka pri strele z prvej nezvolil najlepšie zakončenie. Treba však pochváliť aj domáceho brankára, ktorý loptu vyrazil. Potom však pri protiútoku domácich hostia pred šestnástkou faulovali. Domáci zahrali zrejme signál a po veľmi tvrdej prízemnej strele ku ľavej žrdi sa ujali vedenia, hoci brankár hostí si na loptu siahol. O pár minút sa domáci kapitán pri rohu tentokrát nemýlil a zvýšil vedenie na 2:0.
Hostia preskupili rady, čím sa oslabil stred poľa. Na ihrisko prišiel striedajúci Ján Junger. Domáci vyslali na hosťujúcu bránu ešte jednu strelu, ale brankár hostí ju kryl. Hostia mali ešte pár striel, no neboli veľmi nebezpečné. V závere dohrávali desiati, keď sa zranil M. Hajči, no hrali lepšie, ako keď hrali jedenásti.
Po zápase tréner domácich uznal prevahu hostí v druhom polčase a uznal, že boli lepším mužstvom. Futbal sa však hrá na góly a tie strelili len domáci.
Zostava hostí: Š.Tomášik - O. Junger, D. Hajči, Š. Gunár, V. Hlaváč -M. Ambróz (46. M. Prónai), P. Slovák, J. Cangár, R. Hajči (Ján Junger) - S. Drábik (46. M. Hajči), Juraj Junger. Tréner: Milan Petergáč.
Stretnutie dobre zvládla rozhodcovská trojica, či delegát zápasu.

Štefan Tomášik

II. TRIEDA VÝSLEDKY 3. KOLA:
Čoltovo – Dedinky, 3:1, Slavošovce – Nižná Slaná 2:0, Drnava – Pača nehralo sa, hostia neprišli, Bohúňovo – Kovstav 3:0, Ml. Brzotín – Jovice 9:1, Gemerská Poloma B – Rožň. Bystré 0:2, Kečovo – Hrhov 5:2