JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/futbal/2011/16
×

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/futbal/2011/16
nedeľa, 07 november 2010 16:46

Skvelá šnúra futbalistov Drnavy bez straty bodu pokračuje naďalej. Päťdesiatdva gólov padlo v II. triede!

Napísal(a) HCKošice_19, M. Leng, L. Székely.

Aj na hornom Gemeri sa medzi rozhodcami objavujú aj ženské tváre. Zo zápasu Jovice - Drnava 0:6. Jovice - Drnava 0:6 (0:3), góly: Mázik 3, Emödi 2, Búlik - bez kariet.
Prvé jesenné predkolo prinieslo v 16. kole ďalšie vysoké víťazstvo Drnavy. Tentoraz si to zlízli doma futbalisti Jovíc. Kráľ strelcov jesene Miroslav Mázik koncertoval, keď svojím hattrickom si upevnil svoje prvenstvo. Drnave chýbali hráči, ako Florián Kovács (škola), Mišo Fedorkovič (zranenie), či Robert Orbán (?), no i bez nich Drnava hladko zvíťazila. Rozhodcom bol Jónás, na zápas prišlo asi 60 divákov a z toho väčšina fandila Drnave.
Drnava mohla vsietiť najrýchlejší gól sezóny, keď Florián Emödi úspešne napadol rozohrávku,  potiahol loptu, no jeho center zblokovala obrana. Emödi mal aj prvú obrovskú šancu, keď si skvele zabehol za obranu,

no terén mu znemožnil zakončenie. Skóre otváral v 16. min. Mázik prekrásnou strelou do vinkla. 0:1. Mázik si potom pozrel aj druhú šibenicu a namieril tam po priamom kope v 24. min. 0:2. Zahanbiť sa nedal ani Peter Búlik, ktorý z 30-tich metrov Mázikovským spôsobom vypálil pavúka z vinkla. Dvojica mladých útočníkov z dorastu, Ján Kovács a Emödi sa postarali o akciu v poslednej minúte, no Emödi dočiahol na loptu už len špicom a tak zakončenie mu nevyšlo. Na polčas sa šlo za stavu 0:3.
Druhý polčas pokračoval drnavským tlakom. Dve sľubné šance zahodil útočník Kovács a nepresne strieľal Ičo. Pre Iča to bol špecifický zápas. Hral totiž proti vlastným rodákom, keďže pochádza práve z Jovíc. Jeho snaha bola obrovská a i preto v 58. min. skvele zacentroval, Emödi efektne prebral center a vypálil. Brankár zneškodnil strelu, no lopta sa dostala naspäť ku Emödimu a ten už dorážkový volej poslal do siete. 0:4. Mladý útočník bol pri chuti. O tri minúty Slávkay mu ponúkol skvelú loptu a svoje strelecké schopnosti potvrdil druhým gólom. Emödi 0:5. Po góle s poradovým číslom 5 hra stratila tempo, tréner Maliňák poslal do hry hráčov, ktorí málokedy dostávajú šancu. No i tak ešte Drnava zvýšila skóre. Mázik zavŕšil svoj hattrick a tak aj stanovil konečné skóre 0:6. Mohlo to však byť aj 0:7, no Ičo svoj samostatný nájazd nepremenil. Skvelá šnúra Drnavy bez straty bodu pokračuje.
Zostava Drnavy: Zakhar - Búlik, R. Kovács, Bukovič, T. Petro - G. Petro (64.min. - Görgei), P. Ičo, Mázik, Slávkay (72. min - Kömlei) - J. Kovács, F. Emödi (77. min. - Polyák).
HCKošice_19

Rožňavskobystrania sa proti Bohúňovu výkonom i výsledkom ospravedlnili divákom za domácu prehru s Drnavou

Rožňavské Bystré – Bohúňovo  5:1 (4:0). Bystrania sa výkonom, a hlavne výsledkom dosiahnutým v 16. kole proti Bohúňovu, čiastočne ospravedlnili všetkým svojim priaznivcom za minulotýždňovú prehru doma s Drnavou.
Predohrávka 1. jarného kola sa Bystranom vydarila nad očakávanie. Po úvodných vyrovnaných minútach a veľkej šanci hostí prišla v 5. min. pekná akcia domácich. Center Rusnyáka a následná strela Minčíka znamenala pre Bystranov vedenie 1:0. Bohúňovčanov to však nepoložilo a naďalej dobre útočili. Po ďalšom góle po kolmom centri Krágu, ktorý usmernil do siete Čapó na 2:0 však už hostia tušili, že Bystrania chcú konečne bodovať. Hlad po góloch bolo vidieť hlavne na bojovnosti domácich. Postupne začali prevyšovať hostí v každej hernej činnosti, čo sa ďalej ukázalo aj na výsledku. Tretí gól  pridal v 35. minúte Rusnyák a v 42. minúte Minčík po dlhom pase Lenga. 4:0.
V druhom polčase už v 47. minúte Bystrania naznačili hosťom, že dnes zostanú body doma. J. Urban ml. po sóle na hranici 16-ky svojou polovysokou strelou k žrdi definitívne uzemnil Bohúňovčanov. 5:0  Po tomto góle už zápas začal  strácať na kvalite, aj keď Bystrania ešte mohli prikrášliť výsledok ďalšími gólmi. Veľkú šancu premárnil Šály, ale tiež Minčík a Čapó mohli pridať ďalšie góly. V závere už Bystrania nevenovali pozornosť bráneniu, Máťaš, ale aj celá obrana v dnešnom zápase podali dobrý výkon. Takže veľkú šancu v 80. minúte Máťaš bravúrne zneškodnil, no v 85. minúte hostia strelili čestný gól po úniku po ich pravej strane. 5:1.
Pred 40 divákmi rozhodoval J. Gyenes.
Zostava Rožňavského Bystrého: Máťaš - Krága, Valent, Galata, Leng, Dorkin, Čapó, J. Urban ml., Rusnyák, Minčík, J. Urban st. Striedali: Bernát a Šály.
Miloš LENG
Fotografie zo zápasu pripravuje Peťo URBAN.

FOTOGALÉRIA Z FUTBALU ROŽŇAVSKÉ BYSTRÉ - BOHÚŇOVO 5:1
{gallery}futbal/2011/16{/gallery}

Proti rezerve Gemerskej Polomy si z chuti zastrieľali aj futbalisti Kečova

Kečovo - Gemerská Poloma „B“ 9:0 (6:0). Domáci hráči prevýšili hráčov hostí vo všetkých smeroch. Už v 1. min. sa ujali vedenia a celý zápas produkovali útočný futbal. Hostia v druhom polčase mali dve šance na strelenie gólu, ale ich nevyužili. Góly: Gabriel Zoller 3, Tomáš Lőrincz 3, Michal Szeman 2 a Marian Jakubec 1. Rozhodca Jaro Chomiak nemal veľa práce a udelil iba jednu žltú kartu domácemu hráčovi Romanovi Lőrinczovi za odkopnutie lopty po prerušení hry. Delegátom bol
Ladislav Székely.

Súhrnné výsledky II. triedy 16. kolo:
Kovstav - Slavošovce 1:7, Hrhov - Ml. Brzotín 15:0, Rožň. Bystré - Bohúňovo 5:1, Pača - Čoltovo 7:0, Jovice - Drnava 0:6, Kečovo - Gem. Poloma B 9:0, Nižná Slaná a Dedinky mali voľno.