streda, 21 január 2015 12:26

Spomienky na mládežnícke mužstvá Nižnej Slanej IV. časť – Dorast 2003/2004

Napísal(a) Štefan Tomášik

n slana dorast 4aKomentár: Dorastenecké futbalové mužstvo Nižnej Slanej sa ešte pred sezónou 2003/2004 stabilizovalo. V kádri k veľkým zmenám nedošlo. Jediným odchodom bol odchod Ferenčáka, ktorý uprednostnil pôsobenie v doraste Gemerskej Polomy. Do A - mužstva prešli Kravec a R. Zerola. Mužstvo začalo sezónu vo Vlachove, kde prehralo. V zápase na Dedinkách zvíťazilo. V troch domácich zápasoch bolo úspešné. Potom však prišli štyri prehry, ktoré boli odzrkadlením aj toho, že asi od polovice jesene bola účasť hráčoch na tréningoch slabá. V poslednom kole v Brzotíne mužstvo zvíťazilo.
Mužstvo sa zúčastnilo členskej schôdze, rovnako absolvovalo zimnú prípravu v telocvični. K doplneniu kádra nedošlo. V jarnej časti došlo k zmene na poste brankára, keďže brankár dospelých Plačko sa vzdal po prvom jarnom kole. Od ďalšieho kola malo mužstvo iba jedného gólmana (Nemec prešiel do A mužstva). Zmenou bol aj odchod M. Hajčiho do mužstva dospelých.
V zápase v Kružnej nepodal druhý brankár dobrý výkon, keďže tréner Grančák brankárov veľmi nestriedal. Na jeseň druhý brankár

chytal na Dedinkách, doma s Rudnou 10 minút a dvakrát išiel do hry za nepriaznivého stavu v priebehu 2. polčasu. Aj preto dostal tréner príkaz od predsedu klubu, aby sa mu venoval na tréningu. V Plešivci bol brankár po 2 góloch na polčas vystriedaný (aj keď hráči nemali výhrady) V. Sentpeterym, po 10 minútach bolo o výsledku zápasu rozhodnuté.
V tejto časti došlo k oslabeniu kádra. Na zápasy prestali chodiť Jaroslav Gallo a Tomáš Regrut. Napriek tomuto oslabeniu trénovala partia hráčov Čipka, D. Hajči, Tomášik, Gunár, Ambróz a Cangár. Zaujímavosťou bolo, že na jeseň bol na jednom tréningu aj G. Valentko a na jar raz Július Turcsányi. V úvode sezóny bola účasť hráčoch na tréningoch dobrá, keď si mohli zahrať futbal na celé ihrisko. Najlepším výsledkom v jarnej časti bola výhra vo Vyšnej Slanej. So sezónou sa mužstvo rozlúčilo víťazne.

Členovia: Stanislav Slovák ml., Ján Keršák

n slana dorast 3n slana dorast 2n slana dorast 4n slana dorast 1Súpiska dorastu: Roman Nemec, Štefan Tomášik - Vladimír Sentpetery, Jozef Michalanský, Ján Janco, Martin Hajči, Dalibor Hajči, Juraj Cangár, Jaroslav Gallo, Ján Tomi, Miroslav Ambróz, Štefan Gunár, Radovan Hajči, Tomáš Čipka, Tomáš Regrut, Jakub Gáll, Ján Dovec, Lukáš Dovec, Marek Boroš

Hráči z iných obcí: Tomášik (G. Poloma), Nemec, Janco, L. Dovec, J. Dovec, Tomi (všetci Henckovce), Radovan Hajči, Martin Hajči (obaja Rožňava), Cangár, Regrut (obaja Kobeliarovo)
Zostava na jeseň: Nemec - Janco, L. Dovec , J. Dovec, Gallo – Čipka, Gáll, Regrut, D. Hajči - Michalanský, M. Hajči
Zostava na jar: Tomášik – Janco, L. Dovec , J. Dovec, Gallo – Čipka, Gáll, Regrut, D. Hajči - Michalanský, R. Hajči

Poznámky:
V závere jarnej časti začal pravého obrancu hrávať M. Boroš, podobne na miesto druhého stredného záložníka začal hrávať Gunár (namiesto Regruta)
Tréner zohľadňoval v zostave účasť hráčov na tréningoch s výnimkou brankárskeho postu a obrany.

26. kolo - N. Slaná – Brzotín 5:1

Tabuľka dorastu po jesennej časti:                                         Konečná tabuľka dorastu:

8.  Kružná 11   4  1   6  17:29  13    8.  Plešivec 22   8  3  11   71:67  27
 9.  Vyšná Slaná 10   4  0   6  25:22  12    9.  Nižná Slaná 21   9  0  12   43:64  27
10.  Dedinky  9   3  2   4  28:31  11   10.  Dedinky 21   3  4  14   36:78  13
11.  FK Brzotín 11   2  0   9  10:61   6   11.  Krh. Podhradie 22   3  3  16   25:97  12
12.  Krh. Podhradie 11   0  1  10    6:48   1   12.  FK Brzotín 22   1  2  19   30:121  7

Poznámka:

Poznámka: V tabuľkách chýbajú výsledky stretnutia: FK Brzotín - Rudná 0:3 kont. (11. kolo), Dedinky - Nižná Slaná a Vyšná Slaná - Dedinky z jesennej časti súťaže a v konečnej tabuľke výsledok stretnutia 4. kola Dedinky - Nižná Slaná.

Text: Štefan Tomášik, foto: Peter Urban, Martin Gazdík

Čítať 3119 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:48