pondelok, 10 október 2011 10:39

Strelecké preteky v Brzotíne ani jednému z mužstiev nezabezpečili plný bodový zisk Doporučený

Napísal(a) Bc. Štefan Tomášik

Ml. Brzotín - Nižná Slaná 4:4 (0:1). Góly hostí: Miroslav Prónai, Dušan Valko, Vladimír Karas 2. V 8. kole II. triedy OM cestovali futbalisti Nižnej Slanej do Brzotína. Nastúpili v silnejšej zostave ako v minulom kole. Zo základnej zostavy chýbali: Soják, ktorého nahradil na poste stopéra D. Hajči, T. Pitoňák a P. Milko, ktorý má stop po čk z minulého kola. Do mužstva sa po dlhšom čase vrátil Leštach. Domáci mali k dispozícii dvanásť hráčov, hostia o jedného viac.
Úvod zápasu sa vyvinul veľmi sľubne pre hostí: Akciu Slováka s Cangárom zastavili domáci na ľavom okraji šestnástky. Loptu si postavil Prónai, jeho nepresná strela sa brankárovi domácich (hráč z poľa) vyšmykla a následnú dorážku Valka „vybral“ z bránky rukou domáci obranca. Na počudovanie videl len žltú kartu. Nasledovala penalta, strela však Valkovi nevyšla, keď preloboval bránu.

Hostia naďalej pokračovali v útočení, narazili však na tvrdšiu hru domácich, ktorú im rozhodca toleroval. Dve šance na skórovanie mal Valko, no nepodarilo sa mu ich premeniť. Na druhej strane dve nebezpečné akcie domácich zastavil ofsajd. Hostia mali najväčšie šance na ľavej strane, priamy kop Slováka nebol presný. Na pravej strane z ťažkého uhla pekne vystrelil M. Pitoňák, jeho strelu domáci brankár vyrazil. Ujal sa až priamy kop po faule na Slováka, loptu si opäť postavil Prónai, jeho dobre mierená strela k žrdi prekonala hráča domácich v bráne. 0:1. Domáci mali najväčšiu možnosť po slabšej koncentrácii obrany hostí, hráč domácich však z dobrej pozície netrafil do odkrytej časti brány hostí. Hostia v závere ešte domácich zatlačili, po rohu sa v skrumáži k lopte nedostal žiadny hráč hostí, domáci odkopli loptu do autu. Tým sa ukončil prvý polčas.
Do druhého polčasu musel tréner hostí striedať Gálla kvôli zraneniu, namiesto neho prišiel na ihrisko Leštach. Hostia preskupili posty, keď traja hráči si svoje posty vymenili. Začiatok polčasu bol v réžii hostí, ich tlak priniesol gól Valka do prázdnej brány po prihrávke Karasa, ktorého dobre vysunul Cangár. 0:2. O pár minút sa skóre znova menilo, po faule hostí na domáceho hráča nasledoval priamy kop. Brankár hostí síce loptu vyboxoval, k lopte sa dostali domáci, pri ich strele zahral hráč hostí, podľa rozhodcu rukou, nasledovala penalta. Tú hráč domácich bezpečne premenil. 1:2. Po góle hostia pokračovali vo svojej hre, narazili na tvrdšiu hru domácich, v niektorých momentoch sa rozhodca priklonil na stranu domácich. Na druhej strane musel dvakrát zasahovať brankár hostí. Zakrátko bolo vyrovnané: po rohu sa na šestnástke dostal k lopte domáci hráč a bombou k ľavej žrdi vyrovnal. 2:2. Krátko potom sa domácim dokonca podarilo zvrátiť stav zápasu: domáci útočník bol pri nakopnutej lopte rýchlejší než brankár hostí a tak ho prekonal 3:2. S tým hosťujúci hráči neboli spokojní a hneď po rozohraní po centri O. Jungera kapitán hostí Karas vyrovnal. 3:3. Po góle sa hra vyrovnala, domáci predviedli peknú akciu, zakončenie však bolo nepresné. Zakrátko si vytvorili dobrú streleckú pozíciu na šestnástke odkiaľ tečovanou strelou takmer do ľavého vinkla prekonali brankára hostí. 4:3. Hostia sa snažili minimálne o vyrovnanie, v ich hre boli nepresnosti. Napokon bola úspešná akcia, ktorú Karas zakončil ľavou nohou. 4:4. V závere mal Karas ešte jednu príležitosť, z ťažkého uhla však neohrozil domácu bránu. Zápas nezvládol hlavný rozhodca Ján Molnár, na čiare dobre rozhodoval Ladislav Šalamon.