nedeľa, 03 apríl 2011 22:00

V emotívnom zápase Pača - Drnava diváci videli dva góly, dve brvná, štyri žlté a jednu červenú kartu Doporučený

Napísal(a) HCKosice_19

Pača - Drnava 0:2 (0:1), góly: Fábián 2, ČK: ?, ŽK: J. Kovács. Suverénny líder II. triedy z Drnavy pricestoval na prvý jarný futbalový zápas do Pače, kde domáci chceli zmeniť bezchybné štatistiky hostí, no nepodarilo sa im. Vo veľmi emotívnom a miestami hrubom zápase diváci mohli vidieť jednu červenú, štyri žlté karty, dve brvná a dva góly. Asi 80 divákov bolo zvedavých na nedeľný zápas a vytvárali skvelú kulisu aj mimo ihriska. Rozhodoval Gyenes a podal skvelý výkon.
Od začiatku to bola vyrovnaná hra. Drnava bola však od začiaku farebnejšia, kombinácie a ich akcie boli oveľa nebezpečnejšie, ako na strane domácich. Pača bola viackrát nachytaná v offsajdovej

pasci, a ďalšie nakopávané lopty obrana vedená Petrom Búlikom odvrátila. Drnavčania tlačili hru najmä na pravej strane a v 27. min. Florián Kovács, pravý záložník, takmer prekvapil domáceho brankára, keď nastrelil nečakane brvno. O pár minút neskôr sa Drnava dočkala aj gólu. Prvým jarným strelcom sa stal L. Fábián, ktorý dorazil do opustenej brány strelu F. Kovácsa. Za stavu 0:1 sa šlo aj na polčas.
Druhú štyridsaťpäťminútovku začala Pača lepšie a nechýbalo veľa, aby vyrovnali, no pohotovo zasiahol Bukovič namiesto brankára Zakhara. Drnava sa pokúšala tiež o nakopávané lopty, no týmto štýlom sa ani im nedarilo. Po hodine hry L. Fábián mohol vsietiť aj svoj druhý gól, ale jeho strela z voľného kopu trafila brvno aj pomocou brankára. Domáci brankár podal skvelý výkon, podržal viackrát svoje mužstvo, no v 81. minúte Fábián potvrdil víťazstvo hostí druhým presným zásahom, keď mu opäť F. Kovács nahrával. V poslednej minúte bol ešte vylúčený jeden z domácich hráčov za nešportové správanie. 0:2! Koniec, Drnava pokračuje tam, kde skončila na jeseň - v 100 %-ných výkonoch!
Zostava Drnavy: 1 - Zakhar – 13 - Bukovič, 4 - Búlik, 14 - R. Kovács, 2 - J. Kovács - 10 - F. Kovács, 16 - Mázik, 5 - T. Petro, 9 - Emödi – 11 - Orbán, 8 – Fábián, striedal 12 - G. Petro.
(HC_Kosice_19)

VÝSLEDKY 18. KOLA II. TRIEDY:
Dedinky - Čoltovo 1:1 (0:0), góly: T. Novák - A. Jonás; Pača - Drnava 0:2 (0:1), góly: L. Fabián 2; Jovice - Ml. Brzotín 2:0 (0:0), góly: Nagy, Lindák; Rožňavské Bystré - Gemerská Poloma B 11:0 (6:0), góly: Ján Urban ml. 6, Fr. Čapó 3, P. Minčík, M. Leng; Hrhov - Kečovo 2:1; Kovstav - Bohúňovo 0:1 (0:1), gól: Varadi; Nižná Slaná - Slavošovce 2:8 (1:3), góly: Cangár 2, resp. Varga 6, Herchl, Roháľ.

I. TRIEDA VO FUTBALE - 15. KOLO:

Vyšná Slaná - ŚK Jablonov n/Turňou 1:1. Okolo 60 divákov za rozhodovania pána Farkaša videlo rozhárané stretnutie I. triedy 15.kola. Obidve mužstvá akoby sa v prvom majstrovskom zápase iba hľadali. Veľmi veľa prihrávok nemalo adresáta a počas celého stretnutia obidve mužstvá takmer neohrozili brankárov. Domáci sa ujali vedenia v 56. min. po chybe gólmana hostí. Hostia vyrovnali z pokutového kopu, keď domáci obranca zahral rukou v pokutovom území. Deľba bodov je spravodlivá. Góly: Ondrej Kračún -1:0,  Śtefan Bodnár z pokutového kopu - 1:1. Hralo sa bez kariet. Delegátom zápasu bol Székely.
Ladislav Székely

Obecná stránka Honiec uverejnila 3.4.2011 futbalový výsledok zápasu I. triedy, 15. kolo: Vlachovo – Honce 2:0, ČK Milan Gallo (Honce). Ďalšie výsledky: Brzotín - Krh. Dlhá Lúka 5:0, Dobšiná - Plešivec 6:2, Betliar - Dlhá Vec 2:0, Kružná – Lipovník 1:4, Rudná - Gemerská Poloma 0:2.