streda, 12 jún 2013 16:10

V poslednom domácom zápase Gemerská Poloma nezaváhala Doporučený

Napísal(a) Bc. Štefan Tomášik

Zo VI. ligového zápasu Gemerská Poloma - Malá Ida 3:0. Foto: Karol CsobádiGemerská Poloma – Malá Ida 3:0 (1:0). Góly domácich: Miloš Gallo 2, Fecko. Zostava domácich: Mišina – Kováč, Grác, Lipták, Chochol – Fecko, Mil. Gallo (C), Mar. Gallo, Marchevský – Benedik, Mil. Gallo ml. Náhradníci: Gunár, Šubovič, Z. Greško. Striedania: Šubovič (Benedik), Gunár (Kováč), Z. Greško (Marchevský).
Komentár: V predposlednom kole VI. futbalovej ligy skupiny K–G na ihrisku v Gemerskej Polome sa stretli mužstvá z hornej časti tabuľky

Gemerská Poloma a Malá Ida. Domácemu trénerovi neboli k dispozícii Hatvaník, M. Ďuriček a R. Greško. Na druhej strane sa vrátili po zraneniach do zostavy Fecko a Z. Greško. Hostia nastúpili s mladým kádrom, v ktorom mali však aj skúseného Knapíka.
Zápas otvorila rozohrávka domácich. Tí si už od úvodných minút vytvorili prevahu. Domácim sa však nedarilo prekonať hosťujúceho brankára, alebo ich zakončenie bolo nepresné. Hlavička Gráca po centri Mil. Galla bola nepresná. Domáci mali výhodu priameho kopu. Strelu Mil. Galla k pravej žrdi Štovka vyrazil na roh. Ďalšia strela Chochola z 25 metrov tesne minula bránku hostí. Neujala sa ani strela Mil. Galla ml. Hostia sa nedostávali často za svoju polovicu nakoľko hrali na jedného útočníka. Veľkú šancu na skórovanie mal Miloš Gallo, asi z 5 metrov netrafil ani bránku. Ďalšiu jeho strelu brankár hostí vyrazil. Strela Liptáka z väčšej vzdialenosti bola nepresná. Domácim sa podarilo streliť gól pred koncom prvého polčasu. Prudká strela Mil. Galla skončila v sieti. 1:0. V závere polčasu domáci hru kontrolovali.
Do druhého polčasu nastúpili mužstvá v nezmenenom zložení. Hra bola podobná ako v prvom polčase. Po kombinačnej akcii sa zblízka presadil Fecko. 2:0. Strelu Benedika z 20 metrov brankár hostí vyrazil. Domáci mali jasnú prevahu, najväčšou prekážkou im bol brankár hostí. Po dvoch rohoch boli hlavičky domácich hráčov nepresné. Priamy kop Chochola z 25 metrov bol tiež nepresný. Hosťom sa zranil hráč, ktorého nemal kto striedať, keďže pricestovali iba jedenásti. Na druhej strane domáci tréner začal striedať od druhej polovice tohto polčasu. Domáci predvádzali pekné kombinácie. Raz vykopával loptu z bránkovej čiary obranca hostí. Po brejku domácich a spolupráci s Mil. Gallom ml. skóroval z 7 metrov Miloš Gallo. 3:0. Domáci útočili naďalej. Striedajúci Z. Greško z niekoľkých metrov trafil iba žrď. Zo zálohy domácich bol stálou hrozbou pre hostí Fecko, ktorý vybojoval viaceré lopty. Domáci pokračovali v tlaku, ďalší gól už nestrelili.